Pořád jen řvu a pak mě to mrzí, dítě 16 měsíců

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.18 22:35
Pořád jen rvu a pak mě to mrzí, dítě 16 měsíců

Ahoj holky, anonym nechci být poznana přezdívkou u kamarádek, které sem chodí a ví to.

Mám dnes nějakou mateřskou krizi, splin, nebo jak to nazvat, mám úplně nádherné, šikovné 16 m. dítě, ale poslední týden mě neskutečně vytáčí a mě to hrozně štve, že pořád na něj jen rvu… Dnes, šli jsme ven, chtěl ham, dostal rohlík, hodil ho na zem, řev, nic jdem dal, pití, dostal pití hodil ho na zem, tak že se ulomilo kus drzatka, to už je jako ty ty ty, to nesmíš a kecy o kolo, které jsou úplně k ničemu, pak akce čepice, flukalo tak, že to nešlo, to už jsem po 5 zvednutí a nasazení čepice že země vypenila… ( je jedno zda má šňůrky, ci ne) to samé doma, vykydl kapsičku, ještě s takovým slavnostním pohledem na mě koukal, já už nemohla, byla jsem ruda vzteky… Mám proste pocit, že furt jen rvu a napominam a pořád do kola, dnes už jsem fakt penila, byla i docela hnusná, pak se před sebou hrozně stydím a když ho uspavam, někdy i brecim, že jsem byla ošklivá… Mrzí mě to, snažím se dýchat, počítat a nic, pak něco udělá co mě totálně během vteřiny nase.re. Nebiju ho, jen asi 3× dostal přes ruku, když to opravdu přehnal, klíče v zásuvce a tak… ( máme je zaslepene) nevím co chci za radu, spíš sem se potřebovala vypsat… Asi mi tu hodně matek napíše že jsem magor nevyrovnanej, já už se tak taky cítím…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Yopii
Kecalka 217 příspěvků 25.10.18 22:37

Vydechnes nekdy od maleho?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.18 22:39

No to jsem tam nenapsala, hlídání žádné, manžel nově ředitel, není skoro doma. Chuvu nechci…

zudina
Ukecaná baba ;) 2169 příspěvků 25.10.18 22:40

Chovani tveho syna je uplne normalni chovani batolete. Nejspis jsi pretazena

Russet
Extra třída :D 11604 příspěvků 25.10.18 22:41
@Anonymní píše:
Ahoj holky, anonym nechci být poznana přezdívkou u kamarádek, které sem chodí a ví to.Mám dnes nějakou mateřskou krizi, splin, nebo jak to nazvat, mám úplně nádherné, šikovné 16 m. dítě, ale poslední týden mě neskutečně vytáčí a mě to hrozně štve, že pořád na něj jen rvu… Dnes, šli jsme ven, chtěl ham, dostal rohlík, hodil ho na zem, řev, nic jdem dal, pití, dostal pití hodil ho na zem, tak že se ulomilo kus drzatka, to už je jako ty ty ty, to nesmíš a kecy o kolo, které jsou úplně k ničemu, pak akce čepice, flukalo tak, že to nešlo, to už jsem po 5 zvednutí a nasazení čepice že země vypenila… ( je jedno zda má šňůrky, ci ne) to samé doma, vykydl kapsičku, ještě s takovým slavnostním pohledem na mě koukal, já už nemohla, byla jsem ruda vzteky… Mám proste pocit, že furt jen rvu a napominam a pořád do kola, dnes už jsem fakt penila, byla i docela hnusná, pak se před sebou hrozně stydím a když ho uspavam, někdy i brecim, že jsem byla ošklivá… Mrzí mě to, snažím se dýchat, počítat a nic, pak něco udělá co mě totálně během vteřiny nase.re. Nebiju ho, jen asi 3× dostal přes ruku, když to opravdu přehnal, klíče v zásuvce a tak… ( máme je zaslepene) nevím co chci za radu, spíš sem se potřebovala vypsat… Asi mi tu hodně matek napíše že jsem magor nevyrovnanej, já už se tak taky cítím…

To chce jediné. Občas si vyrazit. Vyspat. Vypnout.

Russet
Extra třída :D 11604 příspěvků 25.10.18 22:42
@Anonymní píše:
No to jsem tam nenapsala, hlídání žádné, manžel nově ředitel, není skoro doma. Chuvu nechci…

Tak se raději zcvokneš. Kamarádka nepohlídá?

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1976 příspěvků 25.10.18 22:43

Máš úplně normální dítě, ale ty potřebuješ vypnout. Nemusíš mít chůvu, ale manžel není doma alespoň o víkendech? Seber se, nech mu prcka a jeď sama třeba jen na nákup. Prostě někam, kde nebudeš pořád muset napomínat. Takhle třeba vypnu já, když totiž zůstanu doma a kluci vypadnou, chybí mi tu. Nemáš někoho z rodiny, kdo by pohlídal?

eva.pass
Stálice 55 příspěvků 25.10.18 22:45

Ja hlidani mam, ale chovam se stejne ;) vycitky nemam, jsme lidi… tedy ne ze bych rvala furt, to zas ne…kdyz po nem zarvu, pak az se uklidnim, tak se mu omluvim pro klid sve duse

Příspěvek upraven 25.10.18 v 22:48

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.18 22:46

No on je hrozně zivej a to bude i můj problém hlavní, jednou ho hlídala tchyně a neuhlidala, rozsekl si hlavu a měl otřes mozku, spadl ji z gauče, umí na něj od roka sám vylézt a od té doby, se ho bojím někomu nechat… Byla jsem s ním 4 dny v nemocnici, měl bouli přes půl palice.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.18 22:48

Mam dite od 16m v soukromych jeslickach na pul dne, 4 dny v tydnu. Za 2 m si zvyklo, ja jsem spokojena, delam si sve veci, obstaram doktory, atd.a odpoledne si uzivam kazde minuty s prckem.
Nechces chuvu na plny uvazek, to chapu, ale na par hodin 2 odpoledne napriklad nejakou sikovnou holcinu?
Drzim palce!

Lianys
Kecalka 284 příspěvků 25.10.18 22:49

Mám stejně starého ďábla, k tomu jsem rapl, takže máme zavedený režim: 3× v klidu upozorním „Ne, to nesmíš/ Vrať to tam/atd., dám mu ručičku pryč. On začne zpravidla ječet a pak ho vezmu a odnesu do postýlky, kde ho nechám dokud nepřestane. Dokonce podle toho poznám, kdy se mu to zdá spravedlivé a kdy ne podle délky řevu. :D
Když hází jídlo na zem (nejčastěji z jídelní židle), tak ho nechám a až za chvilku začne "há, há“ (míněno ham aneb podej mi to), tak mu řeknu, že udělal bác a že mu ho nedám. Myslím, že pochopil o co mi jde, protože teď už si jídlo spíš odkládá na stůl než že by ho házel :D

Hlavně buď v klidu, testují hranice, myslím, že je to normální. A zrovna tak je normální, že je z nich člověk do vrtule. Zkus zavést pravidla a když tě štve, tak ho upíchni někam, kde se mu nic nestane a ty tak získáš chvilku v klidu uklidit škody a vydýchat se. :) Bude líp :palec:
A jinak můj postřeh - hlavně ne plácat přes ruku. To mají tendenci oplácet a v životě mu nevysvětlíš proč ty jo a on ne. Když už je třeba, přijde mi lepší plácnout přes zadek - když plácneš málo, tak to přes tu plenu sotva ucítí a neopakují to.

alialiali
Kecalka 193 příspěvků 25.10.18 22:50

Záleží, kdy zacalo tohle jeho období „vzdoru“ .pokud je to relativne novinka, tak to chce čas, kdy vysledujes, co na něj platí a taky se přestaneš rozčilovat, protože ti dojde, že to nemá cenu a že tím synovi ukazujes špatnou reakci … Sleduju u sebe, že už tak nepenim a jsem víc v klidu než dřív…taky už vim, co všechno může přijít, tak jsem na to asi víc připravena a hlavně pláč dítěte je holt někdy nevyhnutelný pro jeho dobro (myšleno zakazat mu neco, trvat na svém, neustoupit) i když to dělá matce zle a je jednodušší mu v té chvíli ustoupit…

Helileli
Závislačka 2954 příspěvků 25.10.18 22:51

Bude hůř. Tohle je taková malá ochutnávka, za pár měsíců budeš vzpomínat, pokud se to bude stupňovat do nějakého výživnějšího období vzdoru.
Na druhou stranu se naučíš předvídat, příště mu dáš toho rohlíku jen třetinu a další kus, až když předchozí sní, na pití mu dáš obyč flašku bez držátek a na čepici se vyprdneš a dáš až v mrazech kapucu ;)
Chůvu bych nezatracovala, proč jako, finance na ni ˇasi jsou, když je muž ředitel, tak to využij, nebudete mít ze sebe navzájem s dítětem ponorku. Fixováním dítěte jen na svoji osobu mu nijak extra nepomůžeš.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1976 příspěvků 25.10.18 22:52

Mně jde malý do jeslí v roce, nemám na vybranou(nežiju v ČR) a musím důvěřovat těm, které ho tam budou opatrovat. A to i v případě, že k nějaké nehodě dojde. Stejně tak mohl spadnout i tobě, možná by to chtělo trochu důvěry. Tvůj strach chápu, ale nemůžeš být s dítětem 24 hodin denně, jinak se z toho zblázníš.

Limi123
Závislačka 3511 příspěvků 25.10.18 23:22

Na tyhle stavy pomahaji 2 veci:

1. odeslat muze s ditetem pryc na cely den, abys mela cas se nadechnout a vyklidnit. Jinak ta averze roste a roste, ona se pak zase po case sama uklidni a je to dobre, ale kdyz je odesles pryc, bude to rychleji (treba na vikend ke tchanovcum?)
  1. clovek se vetsinou vzteka a rve, kdyz mu prijde, ze z jeho ditete roste spratek a sam nevi, co s tim, ale vi, ze neco delat musi. Zkus misto toho rvani a tytyty, ktere je celkem k nicemu, spis zabrat vec (vykydne kapsicku, tak mu ji seberu a je bez jidla - pokud se vzteka, tak at se vzteka v jine mistnosti). Pokud haze na zem cepicku, koupim zavazovaci.

Jinak normalni chovani v tomhle veku, nema cenu se kvuli tomu rozcilovat (ja vim, mne se to rika). Proste metoda - zlobis? Seberu vec/jdeme domu. Ono ho to casem prejde, cim bude starsi, tim lepsi bude domluva. Tohle obdobi je na palici.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Premiéra Fantastických zvířat: Depp příjemně překvapil, zářil Law i autorka Rowlingová

Fanoušci Harry Pottera mají žně, do kin totiž zamířil druhý díl filmové série... číst dále >

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >