Pořád mi to vrtá hlavou

2016
8.4.21 13:40

Pořád mi to vrtá hlavou

Ahoj,
je to už pár měsíců, co jsem se s dětmi odstěhovala od manžela, ale někdy stále přemýšlím nad tím, proč. Proč se ke mně choval tak strašným a hnusným způsobem a přitom k ostatním lidem byl jako beránek, zejména na jeho kolegyně v práci. Přemýšlím teď nad tím každým dnem víc a víc a to z toho důvodu, že jeho strýček vyhrál jednu nejmenovanou soutěž jako nejlepší učitel roku s lidským chováním ke studentům, což bylo zmíněno v novinovém článku. Přitom já vím něco, co nikdo neví. V podstatě má přítelkyni už několik let a chová se k ní úplně stejně hnusně, jako se začal chovat ke mně můj manžel. Každý toho člověka obdivuje, co všechno dokázal a tak, ale pro mě je to lidská hyena, která si vybrala svoji oběť. A teď si říkám, mají tito lidé nějakou poruchu osobnosti? Nebo co to je? Proč to dělají? Co z toho mají? Já jsem to dost dlouho přehlížela až jsem si nakonec uvědomila, že není chyba ve mně, ale že žiji s opravdovým manipulátorem a protože jsem asi silná osobnost, dokázala jsem se tomu postavit a odejít od něj. Každopádně ta přítelkyně jeho strýce, ta už je úplně odrovnaná. Celé manželovo příbuzenstvo ji vždycky pomlouvalo, že nevychází ven, že je pořád zavřená a jen doma a že nic nedělá, jenže za tohle může ten strýc. On ji totálně asi psychicky vyřídil. Ona svůj život obětovala pro tu hyenu, ale vůbec si to neuvědomuje. Já jí pomoct nemůžu, je to z manželovy strany a všichni by mě akorát brali za psychicky labilní. Jen by mě zajímalo, proč. Co z toho ti pánové mají a jestli je to nějaká nemoc, že si musí najít v životě oběť, po které se budou vozit, protože k ostatním lidem se opravdu chovají úplně obráceně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
159
8.4.21 13:54

A není to už jedno? Přítelkyně ti může být stokrát líto, ale i kdybys ji podala pomocnou ruku, vsadím boty, že by tě odmítla a nechápala o čem mluvíš. Možná by tě ještě pomluvila u těch příbuzných ona sama. A bejvalýho už řešit nemá smysl. Už jste nějakou dobu od sebe, ty jsi tady x- krát psala, že jste s dětma v pohodě, tak proč mu věnovat jedinou myšlenku, vteřinu ze svýho života navíc?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3791
8.4.21 13:59

Proč zachraňovat někoho, kdo zachránit nechce. Pokud je svéprávná dospělá osoba, tak jí nech její volbu. Třeba jí v tom je dobře. :nevim:

Příspěvek upraven 08.04.21 v 13:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2016
8.4.21 13:59
@Psssssst píše:
A není to už jedno? Přítelkyně ti může být stokrát líto, ale i kdybys ji podala pomocnou ruku, vsadím boty, že by tě odmítla a nechápala o čem mluvíš. Možná by tě ještě pomluvila u těch příbuzných ona sama. A bejvalýho už řešit nemá smysl. Už jste nějakou dobu od sebe, ty jsi tady x- krát psala, že jste s dětma v pohodě, tak proč mu věnovat jedinou myšlenku, vteřinu ze svýho života navíc?

Jojo, to v pohodě jsme a já jsem za to ráda, v sobě to mám srovnaný. Asi mě zas dostalo, když jsem si četla o tom jeho strýcovi a jak ho tam každý obdivoval a vychvaloval ho, jenže realita je úplně někde jinde, no je pravda, že s tím neudělám vůbec nic, takže nemá cenu nad tím přemýšlet :-D akorát se mi ty myšlenky hrnou do hlavy samy a nějak to nedokážu utnout :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2016
8.4.21 14:02
@akavi píše:
Proč zachraňovat někoho, kdo zachránit nechce. Pokud je svéprávná dospělá osoba, tak jí nech její volbu. Třeba jí v tom je dobře. :nevim:Příspěvek upraven 08.04.21 v 13:59

To já jsem ji ani zachraňovat nechtěla, vím, že by to nemělo smysl. Jen jsem se ptala na to, jestli to je nějaká porucha osobnosti nebo proč to ty lidi dělají, jednají tak, aby před všemi ostatními vypadali jako ti nejlepší, ale najdou si svoji oběť, kterou zničí, když se ta osoba nechá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
447
8.4.21 14:04

Napadá mě, jestli jsou v pohodě s tou svou roli vůči lidem navenek anebo nejsou, tak si to kompenzují na někom slabším. Takovej zákon padajiciho hovna v mezilidských vztazích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.21 14:05

Ano, jsou to regulérně nemocní lidé s poruchou osobnosti. Má matka je to samé, „vtipné“ je, že také byla jeden rok oceněna cenou za učitele roku. A objektivně řeknu, že profesně je v práci skvělá, ovšem její stránka v soukromí je otřesná. Hysterický, despotický manipulátor. Dlouho jsem ten její teror brala jako svou vinu. Naštěstí jsem již mnoho let pryč a prací na sobě jsem pochopila, že to samozřejmě má vina není, že ona je nemocný a prakticky nešťastný člověk. Gratuluji (bez ironie), že jsi již pryč a netýká se tě to!

• Citovat
  • Nahlásit
2434
8.4.21 14:16

@Zoe1
Co z toho maji? Úžasný pocit, že onu oběť zcela ovládají.
Taková soukromá hra na Boha.
Jsou to velice nebezpeční jedinci, a bohužel, je jich poměrně dost :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2016
8.4.21 14:21
@ropucha 02 píše:
@Zoe1
Co z toho maji? Úžasný pocit, že onu oběť zcela ovládají.
Taková soukromá hra na Boha.
Jsou to velice nebezpeční jedinci, a bohužel, je jich poměrně dost :zed:

To dává logiku :palec:
Asi je to i výchovou, vlastně i jeho babička měla moc nad jeho dědou. On neměl přístup ani k jejich účtu a strašně ho ve všem dirigovala. Když babička zemřela, tak dědeček začal v 80 letech žít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2434
8.4.21 14:26
@Zoe1 píše:
To dává logiku :palec:
Asi je to i výchovou, vlastně i jeho babička měla moc nad jeho dědou. On neměl přístup ani k jejich účtu a strašně ho ve všem dirigovala. Když babička zemřela, tak dědeček začal v 80 letech žít.

Výchovu bych v tom moc nehledala.
Geny jsou svinstvo :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.21 14:28

@Zoe1
Asi je jich mezi učiteli jak koukám hodně. Taky znám takového člověka, chvíli mi trvalo, než jsem pochopila co je zač, protože ho všichni obdivují.

• Citovat
  • Nahlásit
2016
8.4.21 14:35
@ropucha 02 píše:
Výchovu bych v tom moc nehledala.
Geny jsou svinstvo :cert:

Uf, budu hodně doufat, že ani jedno z mých dětí tohle nezdědí nebo aspoň udělám všechno pro to, aby to tak nebylo, snad to výchovou trochu ovlivnim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2434
8.4.21 14:38

@Zoe1
Držím ti palce. A kdybys snad někdy na některém z potomků tyhle sklony zpozorovala, mazejte k psychiatrovi. Když se to včas podchytí, jde s tím pracovat, to mi věř.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.21 14:46
@Zoe1 píše:
Ahoj,
je to už pár měsíců, co jsem se s dětmi odstěhovala od manžela, ale někdy stále přemýšlím nad tím, proč. Proč se ke mně choval tak strašným a hnusným způsobem a přitom k ostatním lidem byl jako beránek, zejména na jeho kolegyně v práci. Přemýšlím teď nad tím každým dnem víc a víc a to z toho důvodu, že jeho strýček vyhrál jednu nejmenovanou soutěž jako nejlepší učitel roku s lidským chováním ke studentům, což bylo zmíněno v novinovém článku. Přitom já vím něco, co nikdo neví. V podstatě má přítelkyni už několik let a chová se k ní úplně stejně hnusně, jako se začal chovat ke mně můj manžel. Každý toho člověka obdivuje, co všechno dokázal a tak, ale pro mě je to lidská hyena, která si vybrala svoji oběť. A teď si říkám, mají tito lidé nějakou poruchu osobnosti? Nebo co to je? Proč to dělají? Co z toho mají? Já jsem to dost dlouho přehlížela až jsem si nakonec uvědomila, že není chyba ve mně, ale že žiji s opravdovým manipulátorem a protože jsem asi silná osobnost, dokázala jsem se tomu postavit a odejít od něj. Každopádně ta přítelkyně jeho strýce, ta už je úplně odrovnaná. Celé manželovo příbuzenstvo ji vždycky pomlouvalo, že nevychází ven, že je pořád zavřená a jen doma a že nic nedělá, jenže za tohle může ten strýc. On ji totálně asi psychicky vyřídil. Ona svůj život obětovala pro tu hyenu, ale vůbec si to neuvědomuje. Já jí pomoct nemůžu, je to z manželovy strany a všichni by mě akorát brali za psychicky labilní. Jen by mě zajímalo, proč. Co z toho ti pánové mají a jestli je to nějaká nemoc, že si musí najít v životě oběť, po které se budou vozit, protože k ostatním lidem se opravdu chovají úplně obráceně.

Mám doma to samé. Manžel se ještě takto chová ke své matce. Taky to nechápu. Jak vylezeme z bytu je z něj stydlin, oukropeček. Na hřišti se boji nechat venku z pískoviště lopatku, doma mi háže fusekle na jídelní stůl a ještě na mě za to vyjede. Se sousedkou small talk a doma furt poslouchám, jak dělá kravál. Asi se cítí doma víc uvolněný nebo alespoň někde mít navrch. Tobě fandím.

• Citovat
  • Nahlásit
1241
8.4.21 14:50

Bohužel, tak to bývá, že ti všeobecně oblíbení lidé, do kterých by to nikdy nikdo na první ani druhý pohled neřekl (a často profesně velmi úspěšní) jsou doma tyrani a manipulátoři. A to at už jde o psychický, nebo fyzický teror, popř. oboje dohromady.
Je to hnus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat