Pořád musím nakupovat

43
2.12.19 08:57

Pořád musím nakupovat

Ahoj, od té doby co jsem zjistila ze jsem tehotna, porad něco nakupuju. Začalo to různými těhotenskými krémy a vitaminy, rikala jsem si ze když musim přestat kouřit tak ty penize co bych jindy prokouřila teď utratim za něco pro sebe. Pak jsem si zvýšila rodicak abych ho stihla vybrat než se narodí druhé, takže jsem začala nakupovat uplne vše. Zboznuji veškeré výprodeje, slevy, akce. Nakupuji veci na mimčo, pro sebe různou kosmetiku na tělo, vlasy, pleť, začala jsem používat i make-up a více se malovat a celkove se o sebe starat, nakupuju různé obleceni i hezké pradlo ve své predtehotenske velikosti protože se nemuzu dočkat až se toho bricha zbavim a budu moct zase nosit co chci a taky abych měla motivaci a moc netloustla. Nakupuju i různé blbosti pro tříletou dceru, ozdoby do pokojicku i do domu celkove, hromadu veci i do zásoby. Rikam si ze až se narodí mimi tak už na nakupování nebudu mít čas ani penize tak toho musim využít teď, mam už jen dva měsíce do porodu. Zatim bydlím s dcerou u mých rodičů a přítel zase u svých a po vanocich se budeme stěhovat do vlastního (pritelova) noveho domku, tak se bojim ze po zaplacení nákladu na provoz domku a jidla a vseho potřebného už na me nezbyde, nebudu si potom moct nic pro sebe koupit, tak asi proto chci mít vseho zásoby. I když vim ze víc už nepotrebuju tak si stejně pokaždé něco navic koupim. Proste to nejde ovládnout, řeknu si ze když si to nekoupim teď tak pak už si to nebudu moct koupit vůbec. Zrovna teď si rikam ze mam ještě mesic na to abych mohla utrácet a pisu si seznamy co bych mohla ještě dokoupit. Tento tyden jedu třikrát do města (kontroly u doktora, zubař) a radši tam pojedu sama hodinu autobusem místo toho abych jela s přítelem autem, protože vim ze s nim bychom jeli maximalne do supermarketu pro jidlo a já se chci podivat všude mozne do drogerií a obchodu s oblečením sama bez jeho dohledu abych toho mohla co nejvic nakoupit. Bojim se jak to budu zvládat potom až se mimi narodí a já už si nikdy nic nekoupim. Je tohle normalni? Zlepší se to po porodu? Nebude mi to chybět? Měla jste to některá taky tak a jak jste to braly potom? Omlouvam se ze je to tak dlouhé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1999
2.12.19 09:00

No hlavně si tohle utrácení srovnejte s přítelem. Pokud i ten vas prijem bude dulezity pro rodinny rozpocet, tak vase utraceni ma utrum a pokud ne, tak se doma budete porad jen hadat kvůli penezum.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7454
2.12.19 09:08

@Ariane Proč by sis nemohla po porodu už nic koupit pro sebe? Tak snad víš, jak jste na tom s penězi, tak víš, kolik si budeš moct dovolit utratit za blbosti. No a pokud to nepůjde, tak už máš ty zásoby, tak budeš brát z nich :nevim: Taky ráda nakupuju, ale to co předvádíš ty, to je síla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17298
2.12.19 09:16

To už by jsi měla léčit, pak ty peníze můžou chybět, nehledě na ty hromady krámů doma

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.12.19 09:16

Tak normální to není v ten okamžik, kdy nedokážete sama přestat, hledáte možnosti, jak se k nakupování dostat (viz odmítnutí cesty s přítelem) a bojíte se už dopředu, co bude, až se budete od své závislosti muset odstřihnout. Navíc, jestli kupujete blbiny, tak se pak těžko zvyká na základní věci. Takže otázka je spíš, jestli svou závislost zvládnete sama nebo už potřebujete pomoc z vnějšku (rodiče, přítel, psycholog,…).
Jinak, jestli máte starší dítě, tak máte věci na mimino po něm, ne? Tedy reálně určitě naprostou většinu toho, co kupujete, nepotřebujete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
661
2.12.19 09:23

@Ariane
Tak hlavně klid!!!
Narozením miminka nic nekončí.
Pokud máš nějaké obavy z budoucnosti, z toho, jak budete s přítelem hospodařit, jak vyjdete… prober to s ním už teď na začátku.
Je bezva, že si chceš udělat radost i dcerce, ale to si budeš moct udělat i když budete bydlet všichni společně.
Užívej klidu a pohody.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
967
2.12.19 09:34

Dotaz zakladatelky jsem dočetla jen do poloviny, ale moje švagrová na rodičáku nakupovala na netu taky vše možné- oblečení a hračky svým dětem, prací prášky, za měsíc to prodávala na bazošu. Kromě rodičovské utratila i peníze, které měla z pronájmu bytu. Potraviny, energie, atd. táhnul pouze její manžel. Trvalo to asi pět let, kdy manžel řekl dost a skončili v rodinné poradně- psycholožka jim řekla, že touto „úchylkou“ trpí dost ženských na RD. Každopádně ta švagrová už z minulosti trpí maniodepresivní psychozou a tuším tato „úchylka s nakupováním“ ji přibyla v době na RD, kdy přestala brát léky na MP. Nyní užívá léky a je „relativně“ v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43
2.12.19 09:53

Po dcerce moc veci nemam protože její otec (bývalý přítel) odmítal chodit do práce a ja jsem musela pocitat každou korunu takže jsme měli vše popujcovane a obleceni starsi poděděné, a na me tenkrát penize vubec nezbývaly, asi proto teď tak blaznim když si na tohle období vzpomenu, když jsem od nej odešla k rodičům a našla si současného přítele tak jsme na tom byly lépe, rodiče i přítel mi pomohli. Vim, ze prestehovanim se tohle utrácení skončí, protože vlastní domácnost něco stojí. Taky je mi blbé ze přítel bude muset živit me, moji dceru která není jeho a naše společné dite, bude mi proste trapně když ho potom budu žádat o penize na něco pro sebe nebo dceru, i když to budou veci které budeme potrebovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22314
2.12.19 09:58

Ono to někdy chce některou věc obrátit vícekrát v ruce nebo ji jít koupit na několikrát (naplánovat si to na nějaký datum) a člověk zjistí, že to vlastně nepotřebuje…
Jinak neporadím, toto jsem nezažila, vadí mi doma zbytečné krámy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.12.19 10:20

@Ariane Nakupování je tvoje věc, ale jedno vím jistě. Sebelepší výzdoba, oblečení, výbava neudělá dítě šťastné. To udělá spokojená a vyrovnaná máma, která se mu bude věnovat. V tom se skrývá pravá hodnota mateřství (a u otcovství to není jinak). Nezapomeň na to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10308
2.12.19 10:23

Nutkavé chování bývá snahou vyhnout se nějaké úzkosti, snaha zabezpečit se proti ní materiálními věcmi. Zbytečná snaha. PO porodu se obecně úzkosti spíš zhoršují.

Rozumné by bylo trochu se věnovat svým skutečným emocím i těm negativním a nějak je zpracovat, dříve než se do toho přidá hormonálnéí bouře porodu, šestinedělí spolu s únavou a spánkovou deprivací.

Když už nic, tak ušetříš za zbytečnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
265
2.12.19 12:16

Závislost na nakupování vážně existuje a někdo se s tím vážně léčí. Tak bych si napsala rozpočty na jednotlivé oblasti a přes to by prostě nejel vlak. Navíc nekupuj věc, kterou doma máš, ale nepoužíváš ji… :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13043
2.12.19 12:16

No já ti nevím. Ale pokud máš obavy z toho, jak budete vše finančně zvládat, tak si radši spoř peníze, ať máš nějakou rezervu. Utratit to teď za blbiny není moc prozíravé…
No a kupovat si teď nové oblečení, které mi není s tím, že mi bude po porodu je úplné vyhazování peněz. Vždyť se ti klidně mohou změnit proporce, povolit pánev nebo hrudník a s tím nemůžeš absolutně nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama