Pořád říká na vše eee! Začne někdy mluvit?

7052
12.6.15 13:24

Porad rika na vse eee! Zacne nekdy mluvit?

Ahoj, moje dcera nechce vubec mluvit.. Ma 3,5 a porad jen ukazuje prstem a rika eee!! Uz mam z toho depku.. Proc se nesnazi :-((.. Vsemu rozumi, ale mluvit nebude a nebude.. Ma nekdo zkusenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4778
12.6.15 13:29

@kelynka Promiň, možná blbá otázka, mám teď 1,5měsíční malou a sem prvorodička.. Tím 3,5 myslíš měsíce nebo roky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1379
12.6.15 13:30

Co na to doktorka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69017
12.6.15 13:37

@kelynka S takhle starým dítkem ne, mě tohle malá dělala tak ve 2,5 a pak se rozmluvila během měsíce víceméně hned ve větách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5160
12.6.15 13:38

@kelynka tak pokud jde o roky tak bych to řešila s doktorem. Sice každé dítě je jiné ale já mám doma 2,5 letou a už mluví ve větách :think: nechci tě strašit ale radeji bych se poptala. A na 3 leté prohlídce nic doktorce nevadilo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7052
12.6.15 13:41

Holky, resim to s dr.. Dcera je narozena 26.tyden a je sledovana. Ted nas ceka magneticka rezonance, tak jsem zvedava..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
elot

@Trinetka :mrgreen: :mrgreen: ty jsi mě mile rozesmála určitě to bude tři roky a půl neznám žádnou mamku co by chtěla aby tříměsíční mluvilo :mrgreen:
@kelynka No nevím mně to teda přijde že už by něco říkat měla zkus to opravdu probrat s dr. Já mám teda zkušenost, že se my vždycky rozpovídaly děti po druhém roce.

• Nahlásit
  • Citovat
274

Jde v září do školky? Tam se určitě rozmluví. Jsou tam děti a učitelky jí taky nebudou rozumět tak ji to přinutí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5160
12.6.15 13:42

@kelynka ještě mě napadlo chodíte mezi děti? Skolka nebo tak? tam se většinou děti hodně rozmluví :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7052
12.6.15 13:43

@Petík K do skolky jde az ted v zari do logopedicke.. Chodime na hriste kazdy den

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4104
12.6.15 13:44

Osobně bych asi taky plašila a rači se zmínila doktorce, za zeptání nic…
fakt neříká nic, ani máma, táta, mňam?

přesto mám dva povzbuzující příklady:
můj manžel prý ještě ve 4 letech říkal přesně tohle, jenom „ee-ee“ a ukazoval rukou. Teď je normální :mrgreen:
a druhý příklad z jeho rodiny, jeho neteřinka (teď má 7 let) do 3,5 roku neřekla jediné slovo, fakt vůbec vůbec nic. Už z toho byli nešťastní, ale ona prý pak najednou na dovolené v Chorvatsku řekla svoje první slovo „vlna“ (krásně čistě včetně „L“) a pak začala během několika týdnů normálně mluvit, jakoby se nechumelilo. ve větách. prostě se asi nechtěla ztrapňovat miminkovským mluvením a začala mluvit rovnou normálně a správně :think:

Příspěvek upraven 12.06.15 v 13:46

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69017
12.6.15 13:45

@kelynka Hřiště je něco jiného, tam komunikovat nezbytně nutně nepotřebuje, má tam tebe :mrgreen: asi takhle, sledovaní jste (při tomhle týdnu porodu určitě dost pečlivě) a pokud jinak rozumí, tak mi přijde, že by to mělo být OK. Ještě mi napadlo, byli jste na vyšetření s pusinou, jestli není problém tam?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
elot
12.6.15 13:45

@kelynka teď čtu že už to řešíš :mrgreen: to je dobře snad to bude vše o. k. treba jo tím že je narozená dřív ale jestli je jinak ve všem v pohodě tak se snad rozmluví

• Nahlásit
  • Citovat
18222
12.6.15 13:46

A před magnetickou rezonancí prošli jste nějaká vyšetření? Psycholog, eeg, logopedie? Ve školce určitě nastane trochu pokrok :palec: Ale teď je důležité posoudit stav dítěte, jestli má tahle nemluvnost nějakou příčinu :palec: Vlastní zkušenost nemám, jen z okolí :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4778
12.6.15 13:48

@elot No jak říkám, sem prvorodička.. Mě šlo spíš o to, že naše malá se o nějaký mluvení snaží už teď.. Tak proč by se ve 3,5 měsících, což je od naší malé ještě 2 měsíce, nemohlo jednat o jakýsi mluvení :) tak sem se radši zeptala..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama