Pořád sama doma - těhotná a se psem :)

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Semik01
Povídálka 44 příspěvků 25.01.17 15:05
pořád sama doma těhotná a se psem :)

Dobrý den, mám takový dotaz
jsem těhtoná a občas mi není moc dobře..jsem unavená zesláblá a nemám náladu na nic natož chodit ven a blbnout s naši 1,5 roční stafordkou. Vím že ttito psi jsou nároční na pohyb, aby vybili svoji energii. To ona je hrozně živá a občas i temperamentí, teď se zrvona hárá tak se chová jak nějaká puberťačka a vykousala si díru v plotě, tekla do jzd a začala tam utočit na malá telátka, která teda byla větší než naše fena, ale jde o to, že jsem pro ni letěla, a už bylo tele poraněné na noze a vůbec mě ten pes neposlouchal a to mě poslouchá víc jak mého přítele, prootže s ní chodím ven, ale už s ní neblbnu jako dřív…no schrnu to..byla jsem z toho tak vynervená, že mě bolelo až břicho, prootže jak jsem ju honila, tak jsem i párkrát uklouzla a spadla, ale naštěstí mi nic není…teď ju zavírám a beru ven na vyvenčení a na procházky..jenže co dál…zahradu máme obrovskou a na spravení plotu teď nejsou finance…nebo spíš partner už do ní necche investovat finance..protože spravíme jednu díru a ona si udělá další…jo a podotýkám tohle udělala vše po tom co jsem s ní byla hodinu na vycházce…mám strach co bude dělat až se nám narodí miminko, nechci ji dávat pryč, ale teď jsem na ni orpavdu sama, přítel pracuje od rána až dlouho do večera a v létě to ještě šlo :) akorát teď je brzo tma a co chcete dělat po tmě se psem venku :( bojím se že jak bude více zavřená, že se změní a bude hodně zlá :( jsem s ní tak 4 až 5 hodin denně…a dneska se zase chovala jak kdybs se nic nestalo a dělala na mě psí oči a mazlila se semnou..ale jak píšu, přítel ji chce dát pryč, ale nechci dávat inzeráty na FB zase mi tam bude někdo psát, že jsme si neměli pořizovat psa a že zase chudák pes všechno odnese…dřív jsme na ni byli oba…ale teď jsem na ni sama :(

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

Saatine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.17 15:11

A myslíš, že názor, že jste si neměli pořizovat psa je zcestný? Máte psa, chlap by měl prostě přijít a jít s ní na procházku, nebo si přivstat, jinak ji mít v domě, ne na zahradě. To, že se chová jako puberťačka není důvod dávat ji pryč, jsou psi co prostě na zahradě být nemohou. Nebo mít na zahradě nějaký dlouhý řetěz, ale s její povahou je to risk, že se někde uškrtí.
Není zlá, jen má svoje potřeby a těch pádů mi je líto. Psi prostě občas zdrhnou, náš taky utíkal pravidelně po vyvenčení.

vejilka
Závislačka 4615 příspěvků 25.01.17 15:11

Já nejsem žádná zkušená chovatelka, sami máme problémovou fenku jelikož jsme si jí brali jako tříletou a od majitele který se o ní nestaral a bil jí. Ale vy máte ještě štěně které si chce hrát, proč s ní nejde přítel když přijde z práce ještě na procházku a házet míčky třeba? Přece toho psa nedáte pryč? Máš zahradu, v paneláku bys musela chodit venčit takhle máš od starost méně :nevim:

zelenoockaa19
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 25.01.17 15:11

Co zajít se psem na cvičák a zkusit zvládnout aspoň základy poslušnosti? Pokud je neustále sama na zahradě, bude vám utíkat pořád i když s ní budete chodit každý den na hodinu na procházku… To takovému psovi nestačí.

Gaba80
Kecalka 150 příspěvků 25.01.17 15:14
@Semik01 píše:
jsem těhtoná a občas mi není moc dobře..jsem unavená zesláblá a nemám náladu na nic natož chodit ven a blbnout s naši 1,5 roční stafordkou. Vím že ttito psi jsou nároční na pohyb, aby vybili svoji energii. To ona je hrozně živá a občas i temperamentí, teď se zrvona hárá tak se chová jak nějaká puberťačka a vykousala si díru v plotě, tekla do jzd a začala tam utočit na malá telátka, která teda byla větší než naše fena, ale jde o to, že jsem pro ni letěla, a už bylo tele poraněné na noze a vůbec mě ten pes neposlouchal a to mě poslouchá víc jak mého přítele, prootže s ní chodím ven, ale už s ní neblbnu jako dřív…no schrnu to..byla jsem z toho tak vynervená, že mě bolelo až břicho, prootže jak jsem ju honila, tak jsem i párkrát uklouzla a spadla, ale naštěstí mi nic není…teď ju zavírám a beru ven na vyvenčení a na procházky..jenže co dál…zahradu máme obrovskou a na spravení plotu teď nejsou finance…nebo spíš partner už do ní necche investovat finance..protože spravíme jednu díru a ona si udělá další…jo a podotýkám tohle udělala vše po tom co jsem s ní byla hodinu na vycházce…mám strach co bude dělat až se nám narodí miminko, nechci ji dávat pryč, ale teď jsem na ni orpavdu sama, přítel pracuje od rána až dlouho do večera a v létě to ještě šlo :) akorát teď je brzo tma a co chcete dělat po tmě se psem venku :( bojím se že jak bude více zavřená, že se změní a bude hodně zlá :( jsem s ní tak 4 až 5 hodin denně…a dneska se zase chovala jak kdybs se nic nestalo a dělala na mě psí oči a mazlila se semnou..ale jak píšu, přítel ji chce dát pryč, ale nechci dávat inzeráty na FB zase mi tam bude někdo psát, že jsme si neměli pořizovat psa a že zase chudák pes všechno odnese…dřív jsme na ni byli oba…ale teď jsem na ni sama :(

Tak jako první by bylo dobré udělat takový plot který nepřekoná, klidně menší, nemusí být přes celou zahradu, jen aby prostě měla výběh. Může se stát nějaký průšvih až přístě uteče a nedoplatíte se. Nevím jak dalece máte fenku vycvičenou, zda jí hárání zatemnilo mozek a nebo je tohle standart. Hodinová vycházka je pro některé opravdu aktivní AST málo :nevim: jakou má krevní linii? Co na chování říká chovatel? Upozornil vás při koupi, že je štěně hodně aktivní:

epsice
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 25.01.17 15:15
@Semik01 píše:
jsem těhtoná a občas mi není moc dobře..jsem unavená zesláblá a nemám náladu na nic natož chodit ven a blbnout s naši 1,5 roční stafordkou. Vím že ttito psi jsou nároční na pohyb, aby vybili svoji energii. To ona je hrozně živá a občas i temperamentí, teď se zrvona hárá tak se chová jak nějaká puberťačka a vykousala si díru v plotě, tekla do jzd a začala tam utočit na malá telátka, která teda byla větší než naše fena, ale jde o to, že jsem pro ni letěla, a už bylo tele poraněné na noze a vůbec mě ten pes neposlouchal a to mě poslouchá víc jak mého přítele, prootže s ní chodím ven, ale už s ní neblbnu jako dřív…no schrnu to..byla jsem z toho tak vynervená, že mě bolelo až břicho, prootže jak jsem ju honila, tak jsem i párkrát uklouzla a spadla, ale naštěstí mi nic není…teď ju zavírám a beru ven na vyvenčení a na procházky..jenže co dál…zahradu máme obrovskou a na spravení plotu teď nejsou finance…nebo spíš partner už do ní necche investovat finance..protože spravíme jednu díru a ona si udělá další…jo a podotýkám tohle udělala vše po tom co jsem s ní byla hodinu na vycházce…mám strach co bude dělat až se nám narodí miminko, nechci ji dávat pryč, ale teď jsem na ni orpavdu sama, přítel pracuje od rána až dlouho do večera a v létě to ještě šlo :) akorát teď je brzo tma a co chcete dělat po tmě se psem venku :( bojím se že jak bude více zavřená, že se změní a bude hodně zlá :( jsem s ní tak 4 až 5 hodin denně…a dneska se zase chovala jak kdybs se nic nestalo a dělala na mě psí oči a mazlila se semnou..ale jak píšu, přítel ji chce dát pryč, ale nechci dávat inzeráty na FB zase mi tam bude někdo psát, že jsme si neměli pořizovat psa a že zase chudák pes všechno odnese…dřív jsme na ni byli oba…ale teď jsem na ni sama :(

Se stafordem rozhodně na cvičák pokud nevycvičíte sama. Jsou to psiska temperamentní, musí se s nima chodit, jinak vymýšlí vylomeniny. je to americký staford nebo stafordšírský bullteriér?

pikola
Neúnavná pisatelka 19282 příspěvků 25.01.17 15:15

No a proc jste si toho psa koupili, kdo chtel zrovna takovy plemeno? To jste nemeli nejak naplanovane jak to udelate dal?

vejilka
Závislačka 4615 příspěvků 25.01.17 15:16

@Saatine Mě je vždy líto těch psů, každý si pořídí to malé roztomilé štěnátko které tak krásně spinká a je roztomilé a jakmile povyroste už to jsou přeci starosti, pak těhotenství, a už ho dávají všichni pryč.Nepochopim.My máme fenu v baráku, spí s námi vevnitř, nemáme jí od štěněte ale měla ted období že nám vykonávala potřebu vevnitř a taky jsem jí nechtěla dát pryč spíš jsem chtěla vyřešit ten problém. Je to člen rodiny

Bajuli
Kelišová 5026 příspěvků 25.01.17 15:18

@Semik01 ahoj, muj prispevek prosim neber jako rypani nebo tak neco :) poridili jste si plemeno psa, ktery je narocny na vycvik, musi z tebe citit prirozeny respekt a poslouchat, to ze utece a napadne jine zvire je hrozne. Dat psa pryc mi prijde hlavne jako selhani pana, pes za to az tolik nemuze. Urcite bych se poradila s chovatelem nebo navstivila cvicak a podobne. Az budes mit malicke na svete, tak nebudes mit na pejska cas skoro vubec a porad tam budes sama, kdyz pritel pracuje tak hodne, tak co pak? Budes na nervy, aby se neco nestalo. Pes je zavazek na mnoho let, pro nas je pes pravoplatny clen rodiny, dite taky prece nedas pryc, kdyz neposloucha. Drzim palce, aby jste nasli nejake reseni vhodne pro vsechny strany :)

petivka
Kecalka 479 příspěvků 25.01.17 15:22

Pokud s ní chodíte jenom na hodinu na procházku, nemá vyžití a nudí se. Pes potřebuje zaměstnat taky hlavu. Cvičte s ní, proložte procházku nějakými povely, cvičte poslušnost, tím se pes unaví. Házejte ji míček, případně pokud není konfliktní, domluvte se s jiným pejskařem a choďte spolu, psi si vyhrají. Je mladá, ale poslouchat už by měla. Většinou ani moc na velikosti zahrady nezáleží, protože ti psi si tam moc sami neběhají… Nechápu proč psa honíte - to jste s ní nikdy nechodili na cvičák? Dám povel a pes přijde ke mě. Když před vámi utíká, je naopak lepší, vydat se jiným směrem, upoutat její pozornost a přilákat ji. Pro začátek na piškot, časem to snad vychytáte. Taky moc nesouhlasím s tím, aby se pes po roce odložil. Pořídili jste si ho spolu tak se o něj taky starejte. Zařaďte si ho na denní program a věnujte se mu.

Lucy 21
Ukecaná baba ;) 1684 příspěvků 25.01.17 15:23

Neměli jste si pořizovat takového temperamentního psa, jo je moderní že :cert:. Pořídit si psa před pořízením dítěte a nevychovat ho je horor, pak nemají být plné útulky.. :pocitac:

Ou
Kelišová 5170 příspěvků 25.01.17 15:25

Mazejte na cvičák a naučte se zvládat svého psa, jinak to špatně dopadne. A pochopitelně mu zajistěte takové podmínky, aby dostal to co potřebuje - včetně pohybu.

A řešte to předtím, než budete mít doma kojence.

Jinak proč ještě není kastrovaná? A hlavně mi neříkejte, že si buď chcete pořídit množírnu a nebo že takhle nezvládáte chovného psa.

Alllousek
Ukecaná baba ;) 1158 příspěvků 25.01.17 15:25

Co na to říct. Mám dva RR, jednu berňačku, dvě malé děti. O všechny se starám i když je to náročný. A když pes RR ničil venku, rozkousal kdoví co (ploty máme dobrý, takže nezdrhal), protože jsem neměla čas jít venčit tak, jak by potřeboval, nikdy by mě nenapadlo ho dát pryč nebo si takhle stěžovat. Byl to můj problém, protože na něj nemám čas. To jsem si ho neměla pořizovat, že… Teď jsi těhotná, to je totální pohodička, naprosto nic nemusíš, já v těhotenství zvládala práci, venčení x hodin denně. Až se ti narodí mimino, teprve nebudeš mít čas. Když se nechce, tak to nejde i kdyby se nalezlo x řešení!

janoma
Kecalka 500 příspěvků 25.01.17 15:26

Nechápu, proč si někdo pořídí psa, navíc takhle náročného a pak se diví.
Začněte chodit na cvičák. I když pokud pes poraní tele už je zřejmě pozdě.
Ty s ní jdi na hodinu ven a partner po práci též.

Semik01
Povídálka 44 příspěvků 25.01.17 15:28
@zelenoockaa19 píše:
Co zajít se psem na cvičák a zkusit zvládnout aspoň základy poslušnosti? Pokud je neustále sama na zahradě, bude vám utíkat pořád i když s ní budete chodit každý den na hodinu na procházku… To takovému psovi nestačí.

Na cvičáku jsme byli, ale chceme zkusit ještě jedn cvičák kde cvičí samí chlapi právě tyto plemena, takže si myslím, že by nám hodně pomohli ;) akorát přítel je toho názoru jí dát do útulku :( já chodím teřab 3× 4 x denně a to jsem s ní za celý den fakt těch 4 i 5 hodin…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

Tento poklad je z Česka! Sexy Karolína je první evropskou hokejovou trenérkou

Česká republika se má čím chlubit! Třicetiletá sexbomba Karolína Huvarová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >