Pořád se budí na prso

38
6.6.21 22:31

Pořád se budí na prso

Ahoj, jdu pro radu nebo uklidnění, cokoliv. 9m syn se stále budí na prso. V noci je třeba i 8× vzhůru. Po probuzení hledá prso a pije z něj stejnou dobu, jako se krmí ve dne. Během dne má 2 svačiny a oběd. Jinak kojím. Naštěstí se to růstem zubů nezhoršilo. Spánek mi nechybí, zvykla jsem si. UM mi odmítá. Zkoušela jsem už asi 5 výrobců a prostě nechce. Během dne jí někdy po 4 hodinách, někdy už po dvou. To je nejčastější interval. Spaní v postýlce jsme vzdali. Spí s námi a ani to nepomohlo. Jen nejsem tak vyřízená z lítání k postýlce a přenášení. Nerozumím tomu. Děti kamarádek spí celou noc třeba od 3 měsíců. Připadá mi to dost velký rozdíl. Dudlíky má, ale dokud nedostane prso, brečí. Jinak znovu uspat nejde. Každé 2 hodiny mi přijde docela často na tak odrostlé dítě. Řekli jsme si, že bychom chtěli děti po roce a půl. Pořád to odkládáme. Nevím kde bych brala energii. Jinak sebou pořád mele ze spaní, ale to je asi normální. To já taky, ještě teď 8). Kdy se to u vašich dětí zlepšilo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64453
6.6.21 22:35

@Sisi7 buď odstavis a ono se to upraví, nebo zatni zuby, vydrz, ale nejspíš bude hůř, mi se kluk v 16 měsících budil klidně co půl hodiny. Prostřední to samé, pomohlo vždy jen odstavit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
6.6.21 22:39

@martina.se to jsem chtěla, ale co bude jíst? To mu mám dávat ke každému jídlu zeleninu? Po kaši bolí bříško, po ovoci se osype. Máme jen vybrané potraviny bez alergenů. Kdyby mi vzal UM, už nekojím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64453
6.6.21 22:42

@Sisi7 já musela nejmladšího odstavit ve 2 měsících, trvalo cca 3 dny, než um jakž takž přijal.. A za týden už mm nechtěl - zkoušeli jsme se vrátit ke kojení. Chce to trpělivost, nabízet, nabízet.. Nebo fakt vydržet, že jsi živý dudlík, osobně jsem to zažila 2× :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
6.6.21 22:47

@martina.se vypadá to, že hlad má. Opravdu pije dlouho. Ale pak si říkám, kolik každé dvě hodiny vypije. Je docela cvalík a trošku mu dělá problém motorický vývoj. Ještě si sám nesedl. Všechno dělá pomaleji. Tak si říkám, dávat mu ještě UM, o kolik víc by nabral.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64453
6.6.21 23:02

@Sisi7 nabírání po um je jen pověra.. Mi prcek přibral nejvíc první 2 měsíce kdy jsem kojila. Teď už jede šneci tempo.. S motorikou to taky nesouvisí :think: buď bude pomalejší - zažila jsem u obou starších, nebo nějaký problém, ale to předpokládám řešíš s dr.. Každopádně dítě vykrmene um je mýtus.. Můj prcek spí od 8 do 3 ráno.. Dneska spal až do 5.. Bez jediného krmení v noci :think: to u starších fakt nebylo.. Zlaté um, v tomto směru :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12782
6.6.21 23:50
@Sisi7 píše:
@martina.se vypadá to, že hlad má. Opravdu pije dlouho. Ale pak si říkám, kolik každé dvě hodiny vypije. Je docela cvalík a trošku mu dělá problém motorický vývoj. Ještě si sám nesedl. Všechno dělá pomaleji. Tak si říkám, dávat mu ještě UM, o kolik víc by nabral.

Ja ti nevim, ale ono je to docela normalni, ze se v noci budi. Ty deti, co spi celou noc, jsou vyjimky. Mate ho v posteli, v noci nevstavas, mene spanku ti nevadi, tak v cem je problem…?
Druhy prcek proste pocka.
Jestli je maly alergik, tak kojenim delas to nejlepsi, co jde.
Vubec bych to nelamala pres koleno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12782
6.6.21 23:53
@martina.se píše:
@Sisi7 nabírání po um je jen pověra.. Mi prcek přibral nejvíc první 2 měsíce kdy jsem kojila. Teď už jede šneci tempo.. S motorikou to taky nesouvisí :think: buď bude pomalejší - zažila jsem u obou starších, nebo nějaký problém, ale to předpokládám řešíš s dr.. Každopádně dítě vykrmene um je mýtus.. Můj prcek spí od 8 do 3 ráno.. Dneska spal až do 5.. Bez jediného krmení v noci :think: to u starších fakt nebylo.. Zlaté um, v tomto směru :mrgreen:

No a mas pocit, ze pokud „neco“ (UM) zpusobi, ze najednou dite spi vlastne uplne neprirozene celou noc jako zabity, ze je to pro nej dobre…?
(Mysleno v dobrem, mne to z tohohle uhlu pohledu proste neprijde tak super…)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
7.6.21 00:04

@Lucie_Sx proto se ptám ostatních. Jak píšu, všem kamarádkám spí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12782
7.6.21 00:07
@Sisi7 píše:
@Lucie_Sx proto se ptám ostatních. Jak píšu, všem kamarádkám spí.

To je extra hodne moc divny.

Navic ty mas tvoje dite, ne kamaradek. Co kus, to original.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64453
7.6.21 06:27
@Lucie_Sx píše:
No a mas pocit, ze pokud „neco“ (UM) zpusobi, ze najednou dite spi vlastne uplne neprirozene celou noc jako zabity, ze je to pro nej dobre…?
(Mysleno v dobrem, mne to z tohohle uhlu pohledu proste neprijde tak super…)

Ono je to částečně i proto, že nemá prso jako ukkidnovaci prostředek, jak jsem psala, mám 2 kluky odkojene, teď byl nuceny odstav. U obou starších se v noci budili a hlavně dudlali :think: jako není úplně pravidlo, že spí na um celou noc, třeba dneska byl vzhůru od 2 do 5.. Ale vesměs fakt spí, budí se 1×.. Když se probere, supnu dudlík a vesměs usne :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
600
7.6.21 08:15

Nejstarsi dcera se budila 8× za noc az do odstavu ve 20 mesicich. Treti dcera 5× za noc do odstavu ve 2,5 letech. Druha se odstavila sama v 9 mesicich. Taky nechtela UM. Pediatr sice trval na nejakem mleku, ale ona proste nechtela. Takze byla ciste na prikrmech. Ale nebyla alergicka. Ctvrta (3mesicni) se budi 2× - 3× za noc. Neznam moc kamaradek, kterym by miminko spalo celou noc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
600
7.6.21 08:38
@Janča6 píše:
Nejstarsi dcera se budila 8× za noc az do odstavu ve 20 mesicich. Treti dcera 5× za noc do odstavu ve 2,5 letech. Druha se odstavila sama v 9 mesicich. Taky nechtela UM. Pediatr sice trval na nejakem mleku, ale ona proste nechtela. Takze byla ciste na prikrmech. Ale nebyla alergicka. Ctvrta (3mesicni) se budi 2× - 3× za noc. Neznam moc kamaradek, kterym by miminko spalo celou noc.

Jeste doplnim, ze mezi detmi mame rozdily 2 roky, 15 mesicu a malicko pres 3 roky. Prvni dve dcery se i po odstavu budily cca 3 - 5× za noc, ale uz ne na kojeni - stacilo pohladit, potulit. Celou noc se naucily spat vzdy cca tyden po narozeni dalsiho ditete. Od te doby je neprobudi ani plac miminka. Treti dcera se po odstavu budila cca mesic, a to 2× za noc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
7.6.21 10:33
@Sisi7 píše:
Ahoj, jdu pro radu nebo uklidnění, cokoliv. 9m syn se stále budí na prso. V noci je třeba i 8× vzhůru. Po probuzení hledá prso a pije z něj stejnou dobu, jako se krmí ve dne. Během dne má 2 svačiny a oběd. Jinak kojím. Naštěstí se to růstem zubů nezhoršilo. Spánek mi nechybí, zvykla jsem si. UM mi odmítá. Zkoušela jsem už asi 5 výrobců a prostě nechce. Během dne jí někdy po 4 hodinách, někdy už po dvou. To je nejčastější interval. Spaní v postýlce jsme vzdali. Spí s námi a ani to nepomohlo. Jen nejsem tak vyřízená z lítání k postýlce a přenášení. Nerozumím tomu. Děti kamarádek spí celou noc třeba od 3 měsíců. Připadá mi to dost velký rozdíl. Dudlíky má, ale dokud nedostane prso, brečí. Jinak znovu uspat nejde. Každé 2 hodiny mi přijde docela často na tak odrostlé dítě. Řekli jsme si, že bychom chtěli děti po roce a půl. Pořád to odkládáme. Nevím kde bych brala energii. Jinak sebou pořád mele ze spaní, ale to je asi normální. To já taky, ještě teď 8). Kdy se to u vašich dětí zlepšilo?

Myslim si, ze kamaradky nerikaji uplne pravdu - tech deti je strasne malo, co spi od 3 mesicu celou noc:). Jinak to buzeni a vyzadovani prsa v noci je nejspis tim, ze dcera Vam usina vecer na prsu a tak pri kazdem nocnim probuzeni chce vratit stejne podminky, jak pri uspavani, protoze neumi znovu usnout jinak. Kdyz se rozdeli prso a usinani, tak tech nocnich probouzeni nejspis bude mene. Zkuste pri vecernim kojeni zacit pridavat slabsi asociaci na usinani (treba pisnicku, pohlazeni - neco, co dcerku uklidnuje), pak postupne prekladat dceru po nakojeni do postylky jeste nespici a pokracovat uklidnovat v postylce tim hlasem/dotykem. Postupne posouvejte kojeni na drivejsi cas, aby dcera to nemela spojeny s usinanim. Az si zvykne na tu novou asociaci - nejspis se bude budit v noci mene a pri probuzeni uz nebudete muset pokazde davat prso - staci treba jen pohladit nebo pouzit hlas. Zkuste take odsouvat to prvni nocni kojeni na pozdeji - treba ne po 2 hodinach, ale po 3-4 hod. (kazdy den o 30 min. vic). Je take dulezity vas denni rytmus - nejde jenom o intervaly mezi kojeni (vlastne na tom to ani tolik nezalezi), spis o to, zda dcera pres den dostava dost (nebo naopak hodne) denniho spanku, kolik tech spanku mate (v 9 m. je dobre postupne prejit na 2× dlouhe) a kolik hodin Vam vydrzi vzhuru, aniz by se pretahla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
8.6.21 23:10

@Viki89 neusíná u prsa. Usíná v postýlce při hraní uspáváčka. Přes den spí 2× dlouhý spánek, nebo 3× kratší. Kolik vydrží do přetažení nevím. Každý den je jiný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat