Pořád se budí, přestat kojit úplně X jen v noci?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
133
17.11.21 22:13

Pořád se budí, přestat kojit úplně X jen v noci?

Ahoj maminky, prosím o radu. Syn (1,5 roku) se v noci budí každou 1,5h-2h, proto jsem se rozhodla, že přestanu kojit. Vím, že to nemusí být lepší. Včera jsem nechala manžela se synem a odešla spát jinam. Vzbudil se asi 3× a manžel si ho vzal do postele. Hodně řval, ale pak usnul, vždycky přilepenej k manželovi. Nejdřív jsem byla rozhodnutá, že přestanu kojit úplně, ale nejsem si teď jistá. Kojila jsem na odpolední spánek, večer na uspání a teda v noci. Dnes odpoledne teda hroznej řev, ale prso jsem nedala. A teď večer na uspání teda jo, neumím si představit, jak ho zase uspat. V noci zase bude spát s manželem. Myslíte, že je reálný, abych kojila na uspání? Že to dítě pochopí? Nebo mám přestat kojit úplně? Myslím si, že v noci syn pochopí, že je tam manžel a že se nekojí. Ale až se vrátím do ložnice, to bude asi zase peklo. Jaké máte zkušenosti? Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2068
17.11.21 22:25

@Lucek35 Tohle si hrozně moc musíš vyřešit ty sama v hlavě. Ja osobně bych odpolední kojeni už vynechala. To časté buzení v noci nemusí být kvůli prsu jakože kvůli hladu, ale právě proto, že chce být v noci s tebou a pritulit se. Jak ty sama se na to citis? A kde v noci spi maly? Ja kojila 11 měsíců dvojcata a z niceho nic oba večer na uspani nechtěli (rostly jim zuby a meli rymu), takže jsme dali flasku s kendamilem a byli odstavení. Někdo řekne, že to je hrozně brzy, ale ja byla šťastná, opravdu me to velmi fyzicky vycerpavalo a byla jsem šťastná, že to takhle přišlo, i když jsem na to tedy psychicky připravena ještě nebyla :) Ale fyzicky ano, s flaskou a kendamilem, který jsme si drobitko pres den vyzkoušeli a sedlo jim to. S koncem kojenim neznamená, že bude spát celou noc, nam se to tedy razantně zlepšilo, ale taky jsme si s manželem řekli, že když budou ok (nebudou nemocni nebo tak), ze jim v noci nebudeme nutit umělý a oni to ani nechtěli a opravdu se spani diametralne zlepšilo :) Ale ty spanky se furt mění a občas je to šílenost :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LD1
261
17.11.21 23:09

Souhlasím s tím, že si to musíš opravdu pevně rozhodnout v hlavě, jak budeš nejistá, dítě to vycítí a dá ti to sežrat… Pokud povolis a prso si „vyřve“, každý další pokus bude o hodně náročnější.
Odstavovala jsem v podstatě ve stejném věku jako ty (19 m). Původně jsem taky říkala, že bude s malým v ložnici manžel, ale hodně jsem nad tím přemýšlela a nakonec jsem to přehodnotila. Říkala jsem si, ze pro malého bude hrůza už to, že nebude prso, tak mu zároveň nevezmu na noc rovnou i mámu. Taky mi přišlo srabacky od toho utéct, bylo jasný, že to malej špatně ponese a přišlo mi fér, abych to prozila s nim, když to bylo rozhodnutí, co se týká nás obou. Naše odstavovani byl proces na asi 3 týdny, ale nakonec to prcek zvládnul lip, než jsem čekala. Šli jsme na to pomalu a postupně a vyplatilo se. Dokud jsem kojila, budil se taky hrozně často. Takže jsem začala tak, že při prvním probuzení jsem nedala prso, nabízela jsem vodu, mazlení, zpívání… vysvětlovala jsem, že maminku to teď moc bolí, ať spinká a potom později dostane. Samozřejmě si pobrecel, ale nic hrozného. Postupně si zvykl, že při prvním probuzení prso není, napil se vody nebo se jen pritulil a spal dal. Pak jsem si vždycky pro sebe řekla, v kolik hodin dám prso poprve a postupně jsem tak v noci protahovala dobu, kdy se poprvé kojil. O půlnoci, v jednu, pak až ve dvě. A tak jsme došli až ke kojení ráno po celé noci. Pořád se budil, ale už o hodně min. Potom jsem rusila ranní kojeni, pak kojeni před odpoledním spánkem a jako poslední kojeni při večerním uspavani. K mému překvapení to poslední zvladnul úplně nejlíp, ja z toho měla největší strach. V 18 m už máš obrovskou výhodu v tom, ze dítě rozumí a můžeš mu spoustu věcí vysvětlit. Bude se vztekat, ale pochopí to. Jen si v tom buď jistá a stůj si za tím.
Každý odstavuje jinak, ale mně proste přišlo hrozny, abych mu vzala najednou veškeré kojeni, ze dne na den ze sta na nulu… proto jsem na to sla postupně, ale byla jsem skalopevne přesvědčená, že pro co se rozhodnu, to dodrzim. Čekala jsem to horší, malej byl opravdu brutální prsomil. U druhého budu jednou postupovat stejně 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15959
18.11.21 00:33

Uz jsem ti to psala vedle, musis byt stopro rozhodnuta, ze v noci nedas.
Dve starsi deti jsem po roce a pul odstavila nejdriv od nocniho kojeni, ale nadale jsem kojila na uspani a nad ranem, aby vydrzely dele spat.
Pobraly to v pohode.

Nejmladsi jsem kojila v noci az do odstavu nekdy ve dvou a pul, prave proto, ze jsem k nocnimu odstavu nebyla uplne rozhodnuta. Nefungovalo by to. Ale tu jsem kojila i hodne pres den.

Oni to fakt zvladnou, bylo to vse skoro bez revu. Resp. rev byl kratky a jen prvni noc.

Nechat dite s manzelem mi neprijde fer, kdyz doted spalo s tebou. Prislo o prso a jeste o mamu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat