Pořád se těším na jídlo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.18 18:19
Pořád se těším na jídlo

Jsem celkově „žravá“ - mám ráda jídlo, když mi něco chutná, dokážu se hodně nadlábnout, rozhodně nemám jídlo jen jako zdroj přežití. Jsem ale schopná se krotit, momentálně se snažím hubnout a nedělá mi problém omezit nezdravé věci apod. Ráda listuju kuchařkami, koukám na pořady o vaření, ráda vařím, peču. V poslední době se čímdál víc zajímám o zdravější stravování, koukám na některé food blogerky a youtuberky. Tohle všechno je dle mě normální…

Ale poslední dobou si u sebe všímám, že jídlo je často tím, na co se těším a co plánuji.
Například jedeme na výlet a mně nejede hlavou, že se těším, až se podíváme na nějaké místo - mně jede hlavou, že se těším, až tam půjdeme do restaurace.
Už asi 2 dny před Silvestrem jsem se těšila, až udělám (a budu jíst) chlebíčky a listové šneky.
V týdnu mě čeká pracovní cesta do vzdálenějšího města a já už včera přemýšlela, kam si zajdu na oběd nebo co si koupím k jídlu.
Někdy si jen tak projedu jídelní lístek/týdenní menu nějaké restaurace a přemýšlím, co z nabídky bych si vybrala.

V normální dny se na jídlo většinou netěším, ale když má přijít událost spojená s nějakým jídlem (např. ta cesta - libovolná restaurace, výlet - oběd v restauraci, výročí/narozeniny - večeře v restauraci, Silvestr - večerní občerstvení, atd.), těším se vlastně víc na to jídlo, než na samotnou událost.

Někdy si říkám, zda jsem normální. Co myslíte? Máte to některá také tak? Jak se toho zbavit?

Jinak nijak posedlá jídlem nejsem (aspoň doufám), rozhodně to není věc, kterou bych nějak často probírala s ostatními. Ani netrávím dny koukáním na recepty. Pouze to těšení mi přijde nenormální :)

Prosím o anonym, trošku se za to stydím.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineJindriska88
Kecalka 189 příspěvků 06.01.18 18:29

:D Jako bych to napsala já. Mám ráda jídlo, vařím, vyhledávám dobré jídlo v obchodě, čtu ze zábavy složení potravin. Někdo je na nakupování oblečení, někdo miluje dření se v posilovně a nebo má rád jídlo :D. Takže bych zachovala duševní klid a rovnováhu.

Alušáček
Závislačka 3008 příspěvků 06.01.18 18:29

Já to tak nemám, ale v mém okolí plno lidí :D Třeba moje kolegyně v práci pořád jí a plánují co koupí, co snědí teď, za hodinu, co uvaří zítra, pozítří o víkendu :lol: Prostě žrádlo smysl života :lol:

srpen89
Ukecaná baba ;) 1353 příspěvků 06.01.18 18:32

A stydis se za to tolik, ze jsi anonymní? Nechapu :think: Jinak mam to podobne. Uz ted, pul roku dopředu se těším co noveho ochutnam na dovolené kam jedeme v srpnu. :) Kamkoliv jedeme, nezajima me co tam uvidim, ale co tam ochutnam. Na internetu se divam na jidelni listky nahodne vybranych restauraci, rada listuju jen tak v kucharkach… ;)

srpen89
Ukecaná baba ;) 1353 příspěvků 06.01.18 18:35
@Alušáček píše:
Já to tak nemám, ale v mém okolí plno lidí :D Třeba moje kolegyně v práci pořád jí a plánují co koupí, co snědí teď, za hodinu, co uvaří zítra, pozítří o víkendu :lol: Prostě žrádlo smysl života :lol:

Ale to je normalni to takhle plánovat, to snad dela kazdy zvlast pokud mas rodinu. Myslim, ze zakladatelka to myslela uplne jinak. ;)

MonikaN.89
Ukecaná baba ;) 1921 příspěvků 06.01.18 18:36

Ja to tak mam taky a nikdy my to neprislo spatne ;) ma to takto cela moje rodina i kamaradka..mi­lujeme jidlo :srdce: myslim na nej casto a hlavne v praci kontroluji, az budu jist :mrgreen: mam to tak i s pitim..je to pro me pozitek a uspokojeni :lol: muj manzel, kdyz nekam jedeme se hlavne tesi na „mistni“ speciality..ja taky zrovna shazuji prebytecna kila a uz se vzdycky tesim, az si zacvicim a pripravim si neco na jidlo :lol: :mrgreen:

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1595 příspěvků 06.01.18 18:42

Mně to připadá naprosto normální 8)

Luciasek31
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 06.01.18 18:55

My s mým mužem jsme gastroturisti. Často někam jedeme, projdeme město/památku a už si to masirujeme do nějaké speciální restaurace a ochutnavame dobroty :mrgreen:, vždy to máme takto spojené.

chs.jasmin
Kelišová 6992 příspěvků 06.01.18 18:56

Taky to tak mám :mrgreen: říkám o sobě, že jsem gurmán :D

ebroker777
Povídálka 39 příspěvků 06.01.18 18:57

Taky to může být tasemnice, která má moc ráda jídlo

ngauruhoe
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 06.01.18 18:58

Podle mne je dost rozdil, jestli mas trimistne cislo sve vahy a tesis se na kdejaky blaf a nebo jsi baba sikovna a resis opravdu lahudky. Takovy ty hlasky „miluju jidlo“ jako vymluvu, proc je zenska zanedbana, neberu. Ja bych o sobe taky rekla, ze miluju jidlo, ale s tim, teda aspon me, prichazi panika, ze budu muset jist v neproverene restauraci nebo u znamych. Ja se tesim u cizich na jidlo jen k rodicum na par konkretnich jidel a k jednomu znamemu, ktery kdysi varil ve vyhlasenych podnicich. V celem meste, co mam nejbliz, mam jen jednu restauraci, kde si opravdu pochutnam.

Uživatel je onlineslavuska1
Vesmírná mluvilka 31592 příspěvků 06.01.18 19:11

Znám :)

DzungaracekChlupacek
Kecalka 345 příspěvků 06.01.18 19:13

Není to spíš, radost ze života'? Myslím, že to není nic patalogického.

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 06.01.18 19:19

Mám ráda jídlo, sbírám kuchařky, takže taky dost řeším třeba na výletě, kde se najíme atd. Před služebkou jsem taky ráda vybírala restaurace, kam si zajdu. To těšení se na chlebíčky teda moc nechápu :lol: Jestli to nebude tím hubnutím, že si jinak odpíráš.

Ou
Závislačka 4750 příspěvků 06.01.18 19:27

Najděte si nějakou zajímavnější náplń volného času a jiný zdroj radosti.

Jídlo je v tomhle jednoduché - jednak přímo přináší uspokojení a zároveň máte přímou kontrolu nad tím, co vám vznikne, pokud už člověk ovládl nějaké základy a je to tvořivá činnost.

Pokud nechcete mít ale jídlo jako koníček, tak je prostě potřeba onu tvořivost, uspokojení z výsledku práce a radost do života přidat z jiných zdrojů, než ze žrádla.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková se uzavřela do sebe. Jaké jsou teď její plány a co bude dělat?

Prožívá nejhorší období svého života a projevuje se to na její psychice.... číst dále >

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Články z Ona Dnes

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Reklama