Poraď te, prosím, jak vybírat sušičku.

452
14.6.08 09:14

Poraď te, prosím, jak vybírat sušičku.

Budeme kupovat nový dům, a chceme si pořídit sušičku, ať nemusíme mít v koupelně nebo po pokojích věšáky na prádlo. Vůbec netuším, co je na trhu a podle čeho se vlastně řídit, na co si dát pozor. Vím jen, že nechci mít tzv. 2 v 1. Poraďte nám, prosím, jak vybírat sušičku a případně, kde v Ostravě.
Díky moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5284
14.6.08 09:35

Ahojky,
záleží na tom, jestli chceš kondenzační nebo odvětrávací. Kondenzační můžeš postavit kamkoliv (do koupelny, do prádelny, já ji mám např. v šatně), odvětrávací musí být v místnosti, kde pro ni musí být otvor na odvětrávání.
Já mám kondenzační (vlhkost se „sbírá“ do nádržky, kterou po sušení vyliješ), je to AEG Electrolux Lavatherm 58840, jsem maximálně spokojená, má spoustu programů na všechny možné typy látek, funkci osvěžení prádla, odložený start.
Když jsem vybírala sušičku, tak jsem měla poměrně jasno, dala jsem na sestřinu radu, která má tu samou.
A už bych ji nedala ani za nic, prádlo je z ní nádherně hebké a nadýchané, polovinu věcí už dávno nežehlím a to co žehlím se žehlí mnohem lépe.
Jo, nedávám do ní akorát svoje spodní prádlo, jinak tam suším vše, pokud je na štítku oblečení zákaz sušení v sušičce, tak dám šetrnější program a ještě se nikdy nic nestalo :wink:

No s Ostravou neporadím, já ji kupovala přes net, protože v našem „velkoměstě“ moc sušičky nejsou, taky je objednávají jen z katalogu.

TAk šťastnou ruku při výběru :wink:

http://www.kamennyobchod.cz/…rm-58840.jpg

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3348
14.6.08 10:28

Ahoj,
my máme taky Electrolux Lavatherm ale 59840:

http://www.e-elektra.cz/…9840-susicka

Pořiz. cena je vyšší, ale my jsme zase při výběru koukali na spotřebu, energ. třídu a tenhle typ patří k těm nejlepším. Záleží na tom, kolik do ní chcete investovat, jak píše MaKi, ta jejich je taky dobrá…
Suším vše a i to, co by se nemělo, ale je tam spousta šetrných programů, takže v pohodě :wink:
No a nežehlím téměř vůbec. Nechám třeba trika „dojet“ na ramínku, nebo je hned složím a je to rovné. :D A třeba ručníky jsou potom fakt měkkoučký…
Každopádně sušičku doporučuju, žádné sušáky, vlhký vzduch a orosená okna a žádná plíseň!!!

Jo a kupovali jsme ji taky přes internet :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5284
14.6.08 10:47

Jo, a my ji kupovali tady http://www.kamennyobchod.cz/…enzacni.html

Ivusse - super výběr :wink: A gratuluju k miminku :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10590
14.6.08 13:00

V každém dobrém obchodě by ti měli umět poradit a vysvětlit vše co je potřeba. Rozhodně, ale kup kondenzační. Dens se již prodávají pěkné sety pračka a sušička a jsou za zvýhodněné ceny. Do domečku si chci taky pořídit sušičku, ale chceme rovnou koupit set, BOSCH nebo AEG ELECTOLUX. Jelikož jsem před mateřskou elektro prodávala vím, že to jsou dobré a spolehlivé. Pěkně si obejdi obchody a nech si poradit, jsou tam od toho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
452
14.6.08 15:37

Díky za rady. Je toho dost, co teď řešíme, tak se přiznám, že se mi do studování dalších spotřebičů moc nechce. Prostě si už chci nechat poradit, a myslím si, že zkušenosti těch, co ji používají, jsou neocenitelné. Proto díky.
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3152
16.6.08 07:14

nechce se mi hledat v papírech, tuším, že máme tu, co má ivusse. Naprostá spokojenost!

2 v 1 skutečně nebrat, nevysuší celou várku prádla a většinou - kvůli menšímu bubnu, který má pračka /sušička má větší) je prádlo pomačkané, takže to neplní efekt, že pak nemusíte žehlit.

Ať dobře vybereš, přimlouvám se za AEG, doporučil mi ji opravář praček jako nejméně poruchovou, případně snadno opravitelnou vzhledem k dobré dostupnosti dílů.

Iva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
97
16.6.08 08:32

Ahoj, můžu mít dotaz? Jak je to se žehlením košil (kravaťáckých) po vysušení v sušičce? Manžel je nosí každý den, takže žehlení je pak moje noční můra :evil: Pomohla by na to sušička? Díky moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5284
16.6.08 09:23

Markyz - sušička by pomohla. Jak psala Ivusse, tak po vysušení vytáhnout košile, pověsit na ramínko (ono jak to vytáhneš, je to teplé, tak kdyby se to dalo někam na hromadu, tak se to zmuchlá) a pak ožehlit - pokud bude co :lol: A když jo, bude to mnohem snadnější a rychlejší, nejsou tam žádné přehyby ze sušáku nebo z kolíčků. Navíc i to, že je prádlo měkčí, tak to usnadní žehlení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
97
16.6.08 11:57

Ahoj Maki, díky. Můj už na to slyší (hlavně když vždycky remcám nad tou kopou prádla…). Jenže mám trochu strach, že ji koupíme a já pak budu stejně většinu žehlit. A to by mě asi zabil. Asi proto jsem chtěla slyšet ujištění, že to fakt stačí jen přejet, anebo v lepším případě nežehlit vůbec… A malý už teď toho má z nás nejvíc, přece jen bych si s ním hrála, než žehlila (nebo jak teď mlela z posledního a dělala to po večerech..). I když vlastně si s manželem zdárně konkurují. Taky mají u vás chlapi mnohem víc prádla než ženské?!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3348
16.6.08 13:56

Markyz,
můj muž taky nosí často košile a já je nežehlím. Na sušičce je program přímo na košile, vytáhneš je ještě slabounce vlhký, pověsíš na ramínko, povytáhneš a hotovo… do skříně je pak uložím, až když jsou úplně suché. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
97
16.6.08 18:17

Ahoj Ivi, moc děkuji za odpověď. Vypadá to, že ji určitě na zimu koupíme.
A moc gratuluji k mimi! Přeju pohodové těhotenství a zdravé a krásné miminko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama