Pořád tvrdé bříško v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ivulka218
Stálice 63 příspěvků 02.02.19 18:58
Pořád tvrdé bříško v těhotenství

Ahojky, prosim o Vaše zkušenosti :) včera jsem byla na prohlídce u gynekoložky ve 30tt a řekla mi, že mám tvrdsi břicho než by mělo být. Já to poznám jen pohmatem, jelikož to vůbec nebolí, jen se kůže napíná, což mu přijde normální, když roste. Před těhotenstvím jsem cvičila a v tehu jsem přibrala zatím pouze 7 kg, takže moc nechápu, co bych tam měla mít měkkého :D ve všech diskuzích se píše o kontrakcich, což já nemám, mám ho opravdu pořád tvrdší. Napsala mi magnézium. Máte některá zkušenost prosím? Co vlastně způsobuje to nežádané tvrdnutí a může to miminku nějak škodit či omezovat ho? Nebo to nemusím moc řešit a stačí pít magnézium a pokud by mi zacaly kontrakce, tak potom to řešit? Děkuju moc, celkem mě vyděsila a nerada bych omezovala malého. :(

Reakce:
Aduš8
Závislačka 3422 příspěvků 02.02.19 19:23

@Ivulka218 to tvrdnutí břicha, tzv. Posličky, způsobují stahy dělohy, která se tak připravuje na porod. Ale ty cítit opravdu jsou, úplně cítíš, jak se ti břicho zcvrkne a ztvrdne. Pokud jsi byla normálně štíhlá, tak nechápu, jak bys mohla mít měkké břicho ve 30.tt :nevim:. Jinak,časté tvrdnutí břicha může způsobit předčasný porod. Ale to je prostě cítit

Ivulka218
Stálice 63 příspěvků 02.02.19 19:28

@Aduš8 no já ji právě taky moc nepochopila,kde a hlavně co měkkého by tam mělo být :D měla jsem 55kg a cvičila jsem,takže měkké břicho jsem fakt neměla :D :D takže myslíš,že tohle je normální a stačí mi to magnézium jinak to nemám hrotit?? Malému teda nic nehrozí?? Každopádně až to bude bolet a budu mít poslíčky budu to řešit :)

Aduš8
Závislačka 3422 příspěvků 02.02.19 19:31

@Ivulka218 magnezium se nasazuje i když břicho tvrdne úplně, takže určitě stačí.. Já přibrala v prvním těhotenství 30kg rodit jsem šla se 111kg a od 7.měsíce jsem měla břicho úplně napjaté a tvrdé. Tak si to umím představit u někoho, kdo ho má vymakané :kytka:

Uživatel je onlineLevandulina
Kelišová 6099 příspěvků 25 inzerátů 02.02.19 19:43

Mně taky připadá, že moje břicho je tvrdé pořád. Před těhotenstvím jsem tam ani moc špeky moc neměla (ty mám teď jinde :mrgreen: ), takže nevím co by na tom břiše mělo být měkké..

Příspěvek upraven 02.02.19 v 19:54

Ivulka218
Stálice 63 příspěvků 02.02.19 19:51

@Levandulina děkuju moc :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Třeštíková chválí jen za prachy, tvrdí šéf Rohlik.cz. Rozčílila ji vepřová panenka

Na svém kontě má úspěšné projekty jako Slevomat nebo Dáme jídlo. Tomáš Čupr... číst dále >

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >