Pořád vylívá vodu z hrnicků

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
24.10.21 14:38

Pořád vylívá vodu z hrnicků

Ahoj, malé je 2,5 roku a já jsem trochu zoufalá. Skoro do dvou let pila tekutiny z láhve že savickou. Už od roka a půl se uměla v klidu napít ze skleničky, hrníčku apod. Jenže! Vždycky si jen lokla a zbytek vylila. Na zem, na gauč, na koberec, na stůl, na oblečení, atd…A ve finále si dala několikrát denně pár doušků a zbytek skočil vylitý. Tak jsem ji pořád dávala flašku. Jenže když ty dudlíky začala brutálně při tom pití rozkousavat (a taky proto, že si myslím že už by z flašky pít nemusela), tak jsem ji tu flašku už nedala. Od té doby, coz už je půl roku, pije z hrníčku a kelímku a máme všude doma pořád mokro, protože POKAZDY to pití VYLIJE! I pití ostatním, když ho někdo nekde zapomene stát… A teď už jsem vážně na nervy! Nechápu, proč to pořád dělá! Po dobrém ani po zlem to nefunguje. Navíc jak všechno vylívá tak moc nepije a pořád má tvrdou stolici. ☹️ Co mam delat? Já ji občas koupím tu flašku jako je Jupík a tak, ale nechci ji to moc dávat, protože mi to pomalu přijde jak kdybych ji vrátila zpátky lahev☹️ jak ji to vylívání mám odnaučit?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7438
24.10.21 14:49
@Anonymní píše:
Ahoj, malé je 2,5 roku a já jsem trochu zoufalá. Skoro do dvou let pila tekutiny z láhve že savickou. Už od roka a půl se uměla v klidu napít ze skleničky, hrníčku apod. Jenže! Vždycky si jen lokla a zbytek vylila. Na zem, na gauč, na koberec, na stůl, na oblečení, atd…A ve finále si dala několikrát denně pár doušků a zbytek skočil vylitý. Tak jsem ji pořád dávala flašku. Jenže když ty dudlíky začala brutálně při tom pití rozkousavat (a taky proto, že si myslím že už by z flašky pít nemusela), tak jsem ji tu flašku už nedala. Od té doby, coz už je půl roku, pije z hrníčku a kelímku a máme všude doma pořád mokro, protože POKAZDY to pití VYLIJE! I pití ostatním, když ho někdo nekde zapomene stát… A teď už jsem vážně na nervy! Nechápu, proč to pořád dělá! Po dobrém ani po zlem to nefunguje. Navíc jak všechno vylívá tak moc nepije a pořád má tvrdou stolici. ☹️ Co mam delat? Já ji občas koupím tu flašku jako je Jupík a tak, ale nechci ji to moc dávat, protože mi to pomalu přijde jak kdybych ji vrátila zpátky lahev☹️ jak ji to vylívání mám odnaučit?

Počkat až se napije a hrneček jí vzít?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.10.21 14:58

@Uslava to dělám, jenže je vždycky tak rychlá, že to vylije i přesto že jsem hned vedle ní ☹️

• Citovat
  • Nahlásit
26462
24.10.21 15:00

Co učící hrnek? To vyleje schválně nebo že vtom to pití nevidí? Lepší je něco průhledného, s tím se pak nepoleje. Nebo dát takový ten hrnek s víčkem a brčkem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6550
24.10.21 15:00

Příspěvek upraven 13.11.21 v 14:51

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17187
24.10.21 15:01

Vylíváním tekutiny jsou děti fascinované. Nebylo by možné, aby si to někde bezpečně zkoušela a mohla přelívat z kelímku do kelímku? A nemyslím ve vaně, ale třeba u sebe v pokoji, na táců… Aby to nebylo tak vzácné :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.10.21 15:01
@Anonymní píše:
Ahoj, malé je 2,5 roku a já jsem trochu zoufalá. Skoro do dvou let pila tekutiny z láhve že savickou. Už od roka a půl se uměla v klidu napít ze skleničky, hrníčku apod. Jenže! Vždycky si jen lokla a zbytek vylila. Na zem, na gauč, na koberec, na stůl, na oblečení, atd…A ve finále si dala několikrát denně pár doušků a zbytek skočil vylitý. Tak jsem ji pořád dávala flašku. Jenže když ty dudlíky začala
brutálně při tom pití rozkousavat (a taky proto, že si myslím že už by z flašky pít nemusela), tak jsem ji tu flašku už nedala. Od té doby, coz už je půl roku, pije z hrníčku a kelímku a máme všude doma pořád mokro, protože POKAZDY to pití VYLIJE! I pití ostatním, když ho někdo nekde zapomene stát… A teď už jsem vážně na nervy! Nechápu, proč to pořád dělá! Po dobrém ani po zlem to nefunguje. Navíc jak všechno vylívá tak moc nepije a pořád má tvrdou stolici. ☹️ Co mam delat? Já ji občas koupím tu flašku jako je Jupík a tak, ale nechci ji to moc dávat, protože mi to pomalu přijde jak kdybych ji vrátila zpátky lahev☹️ jak ji to vylívání mám odnaučit?

:mrgreen: Nam je tedy 19mes a pres den pije jen z hrnecku.. Napije se co potrebuje a hrnecek si dava na svuj stolecek..Ale ma dny kdy zbytek mi nekam rozleje nebo co nedopije si v tom namaci ruce🙈. Takze si myslim ze to asi bude problem u vice deti :D :D

• Citovat
  • Nahlásit
2317
24.10.21 15:12

Většinou, když dám dětem do hrnečku čaj nebo šťávu, vždy s tím začnou máchat a líbí se jim, jak to cáká. Říkala jsem, že pokud je v tom obyčejná voda, tak to skousnu, ale sladké nápoje mě přivádí k šílenství i proto, že vždy na jaře bojujeme s mravenci :-). Z tohohle důvodu většinou dávám vodu v lahvi od rajce, co má v pítku takovou tu membránu :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1814
24.10.21 15:18

Malá dělala to samé kolem dvou let a ještě k tomu házela talíř s jídlem na zem a vylévala nočník. Nepomohlo vysvětlování ani vynadání. Až v momentě když jsem ji začala ignorovat a na její házení a vylévání nijak nereagovala tak přestala sama od sebe. Asi se jí líbilo mě rozcilovat :nevim:.

Příspěvek upraven 24.10.21 v 15:22

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
720
24.10.21 15:19

Rekla bych, ze bud je problem v tom, zes ji nenechala nabazit se prelevani, vylevani v obdobi, kdy to deti fascinuje, protoze jsi ji dala lahev. Syn taky vylival, ale byl treba rocni, nikdy nemel lahev. A kdyz jsem videla, jak ho to bavi, casto si hral s kelimky na tacu, jak tu uz nekdo psal. A nebo ji bavi, ze treba prehnane reagujes, kdyz to vylije. Ono pro dite kazda, i negativni, reakce zabavnejsi reakce nez zadna. Obcas neco vylije i 2,5 lety, ale spis treba ve vzteku, tak nereaguju na to, ze je to vylite, ale jen mu podam hadr a komentuju, ze je potreba to utrit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
24.10.21 16:16

Taky jsem nechala holky si hrat s kelimkami a miskami na tacu. Prelevaly vodu cca mesic a hezky se vse naucily, kolem 2 let. Nikdy jsme problem nemely.
Asi byste mely pozornost presunout jinam a tohle si nevsimat, dusledne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14003
24.10.21 16:26

Ignoruj, nás to dělá také

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11424
24.10.21 16:45

Dělají to všechny. Dcera je ve stejném věku, z hrnku pije už od roka. Neumí ještě plně ovládat své pohyby a jsou netrpěliví. U nás se to stává i čtyřletému, prostě je splašený. Dávám pít zásadně v kuchyni a odevzdají to po napití. Naše pití prostě nikde stát nenecháváme a když, tak to je naše vina a ne těch dětí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3407
24.10.21 17:07

Podle mě jste tím dáváním lahve přeskočili období fascinace vodou a teď to dohání. Zajisti bezpečné prostředí, kde si takto může hrát. Zatop občas pořádně v koupelně, nech ji, ať si pohraje s vodou, dej ji různé kelímky, naběračky, lžíce, kyblíky. Ideální je posadit dítě do sprchového koutu.
A mimo tohle hraní ji dej prostě napít z hrnečku, ty ji ho jemně přidržuj, nebo spíš „jisti“ a jak se napije, tak ji ho vezmi, nebo ho společně položte na stůl. Vaše pití nenechávejte nikde v dosahu bez dozoru. A samozřejmě vysvětlovat, že s vodou si může hrát v koupelně, ale v bytě ne. Ta fascinace vodou ji za čas přejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
284
24.10.21 17:07

Ahoj, mám tříletá dvojčata a čtyř a půl letou dceru. Měla jsem hrníčky s hubičkou, pár kapek než to chytíš je v pohodě a nechat je ve vaně lít do aleluja a poddá se to. Drž se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat