Pořádat tábory, víkendovky, výlety pro rodiče s dětmi

415
13.3.16 16:06

Pořádat tábory, víkendovky, výlety pro rodiče s dětmi

Ahoj holky,
chci se s vámi poradit. Chci začít pořádat tábory pro rodiče s dětmi v různých ročních období, víkendovky, výlety. Kdysi jsem měla dětský klub, takže mě práce s dětmi a rodiči baví. Tohle by bylo jiné, že by se jezdívalo do různých penzionků, různá místa, na táboře by byl program, jak pro dětičky, tak i pro rodiče (a ne dětský). Zároveň pořádat víkendovky, různé výlety, akce, babinec jen pro maminky atd. Tak bych ráda slyšela vaše názory, pozitiva, negativa, nápady. Co vy na to :)?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14555
13.3.16 16:13

Mě se to zdá jako super nápad, pochopila jsem správně, že je to pro rodiče s dětmi?
Něco takového mají děti ve skautském oddíle, ale vše jen s oddílem, bez rodičů, navíc až od 6 let, toto by bylo od kolika let?
Asi bych k tomu ještě přidala jednou v týdnu nějaký seznamovací program, třeba pár takových schůzek v průběhu roku, nevím 2 v měsíci na odpoledne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
415
13.3.16 16:20

@kaja00 ano přesně tak, bylo by to vše pro rodiče s dětmi. Můj záměr je, aby se utvořily party spřátelených rodin s dětmi :). A potom si všichni užívali dovolené, výlety, akce, jen tak na pokec. Samozřejmě, že by si zaplatili ubytování, které bych zajistila a stravu. Jezdilo by se různě po penzionech v ČR a klidně i SR. V ceně by byl i program pro rodiče a děti. Bylo by to od 0 do 99 let :). S tím, že nechci jen letní tábor, ale i o jiných prázdninách. A víkendovky taky častěji. Stejně tak, aby právě ti rodiče i děti se neviděli jen 1-2 za rok, ale vídali se mnohem častěji, protože by to pro ně byla zábava a byli by přátelé a děti se taky vyřádily s kamarády :dance:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19071
13.3.16 16:21

@flora146 poradani taboru mam za sebou. Jezdila jsem 15 let. Nevim, kolik lidi budes mit k dispozici…ale nachystat tabor je celkem prace.
My s pripravou zacinali uz v zari a bylo nas vzdy nekolik. Takze poradat do toho jeste akce behem roku bude asi dost fuska… :nevim:
Otazka taky je, pro kolik to bude deti. My meli na tabore deti 140 a nas vedoucich, kucharu a spol. bylo kolem 30…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
415
13.3.16 16:25

Kdepák, nemluvím o tak velkých číslech :). Chci, aby to bylo mnohem menší, uvidíme podle zájmu. Každopádně, kdyby byl větší zájem, tak to udělat na víckrát, třeba podle věku, lokality atd. Určitě nechceme klasické velké tábory :). Ale děkuji za reakci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78759
13.3.16 16:28

@flora146 No, myšlenka hezká, ale přiznám se, že realizaci s náhodně posbíranými rodinami si moc nedokážu představit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26295
13.3.16 16:32

A v jakých cenových hladinách se to bude pohybovat? odhadem ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26467
13.3.16 16:36

@flora146 Ze svého pohledu. Při pobytu na rodičáku by se mi i líbilo zabýt čas ve všední den nějakým pobytem mimo domov s dětmi, programem pro batolata a třeba se tam seznámit s maminkami se stejně starými dětmi. Jenže takováhla sranda něco stojí, že. U nás pořádá takové rodinné víkendové pobyty MC a cena je okolo 2500 tisíc za dospělého, děti míň. Nic levného.

Až budou děti ve školce/škole, tak si umím zařídit výlety, sport a zábavu s dětmi za podstatně levnější peníz, navíc těch možností pro děti bude taky víc. Navíc si tedy nejsem jistá, že bych chlapa nalákala na nějaký „organizovaný pobyt“. A sama s dětmi o víkendech jezdit bych nechtěla, ty chci trávit jako rodina pohromadě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24179
13.3.16 16:58

Myslím, že takovéto pobyty nejvíce přitáhnou skupiny rodičů, které něco spojuje. Pořádám každoročně podobné pobyty rodinám dětí s rozštěpem obličeje, zvu tam i lékaře a odborníky, součástí jsou semináře a program pro děti, aby kromě relaxace pobyt nabídl rodičům i nové informace a poznání. Pokud bych měla možnost, aby takový pobyt za mě zorganizoval někdo jiný, asi bych ji i využila. Ten pobyt je velmi populární, ale je pro mě někdy složité spojit práci, rodinu a organizaci takového pobytu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10233
13.3.16 17:02

Hodně dobře bych si ošetřila, kdo zodpovídá ta sebemenší úraz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
886
13.3.16 17:52

Upřímně, už jsem nad něčím podobným uvažovala, ale - podle mě o víkendu se rodina zabaví nebo si udělá výlet sama, spíš jako matka na RD hledám program na týden, což znamená, že bych ocenila nějaké aktivity (programově zaměřená dopoledne nebo odpoledne) někde blízko domova… jenže, problém je v tom, že nikdy nevíš, kolik ti dojde dětí - je na nic, chystat se s akcí, když pak dojde 5 lidí, navíc nikdy nevíš, jak se to vyvine - může taky dojít 50 lidí nebo 150 a pak už musíš mít i k dispozici vše okolo - občerstvení, wc, zázemí pro případ deště… jako fandím tomu, ale víkend ani dovolenou bych takto trávit nechtěla, ale přes ten týden by se mi něco venku líbilo. Chodíme do MC, je to fajn, ale víc bych uvítala venkovní akce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2748
13.3.16 18:17

@Svistice má pravdu, maminky na MD a RD nemají moc finančních prostředků na větší množství takovýchto výletů. Pokud pojedou sourozenci pak potřebují jinou zábavu než batolata. Přes týden by to ocenilo určitě dost maminek, ale zase je to o penězích a tom, že zabavit různě staré děti není jednoduché. Dost maminek hledá zabavení se přes dopoledne, odpoledne, večer a víkendy chtějí trávit s tatínkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
415
13.3.16 18:18

@Malaga podle cen ubytování penzionků, stravy a plus něco za program, přesnou částku ještě nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
415
13.3.16 18:20

@Svistice tak já vím, že se právě najdou i takové rodinky, co mají o to zájem. Proto nad tím uvažuji :). Ale děkuji za názor, každý má jiné představy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
415
13.3.16 18:24

@hanka.br Tak já právě vím, že kolikrát by se rodinky chtěli seznámit, aby si děti našli kamarády. A společně si to prostě užili :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat