Nechtějí mě přijmout pro překvalifikovanost. Co mám dělat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.18 15:09
Poradí mi nějaká personalistka?Překvalifikovanost

Milé maminky, konečně se našla personalistka při přijímacím pohovoru, která mi vyjasnila, proč nemohu najít práci-jsem překvalifikovaná. Mám dvě univerzity (ne vysoké školy, přímo univerzity),dok­torát, šest jazyků, praxi od svých 16 let, první práci, i když jen částeč. úvauek, jsem měla v šestnácti, první HPP v oboru v 18, široké vzdělání…a takového člověk apodle ní nikdo nepřijme, aby nepřeskočil své nadřízené nebo se bojí, aby tam vydržel :-).Poradila mi, že budu muset něco zatajit.
Je mi to ale trapné…A ani nevím co zatajit…Jednu školu? Doktorát? Roky praxe? Odborné kursy? Jaká je vaše zkušenost s překvalifiko­vaností? Je tu prosím personalistka, s níž bych si mohla písnout přes SZ? Oml.se za anonym. Děkuji moc!

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.18 15:16

Oml.se za překlepy, píši z mobilu

dickys
Zasloužilá kecalka 866 příspěvků 18.01.18 15:16

S problémem neporadím, ale zaujal mě slovní obrat „mám 2 univerzity“, můžu se zeptat, co konkrétně je tím myšleno? :D

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25225 příspěvků 18.01.18 15:17

A nebylo by lepší hlásit se rovnou na vysokou pozici, kde už ani nikoho nemůžeš moc přeskakovat? Nebo pracovat na sebe?
A co to znamená mám dvě univerzity ne dvě vysoké školy?
Jako že jeden obor jsi studovala na UK a druhý na jiné univerzitě?

Premek_Orac
Závislačka 4413 příspěvků 18.01.18 15:18

Zakladatelko, mohu se zeptat na obory vzdělání? Takto vzdělané lidi zaměstnávám (Praha, Ostrava).

g.sandova
Závislačka 3794 příspěvků 18.01.18 15:18

@dickys taky mě to zaujalo

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.18 15:23

@Premek_Orac Karlova universita v Praze a universita v Bratislave, mam vystudovane dva odlisne obory, plus doktorat v Londyne
Rodil mezi VS a universitou, vkopirovavam, ale neni to predmetem dotazu

Vysoké školy v České republice se dělí na univerzitní a neuniverzitní.

• Vysoká škola univerzitního typu může uskutečňovat všechny typy studijních programů. Kromě činnosti pedagogické provozuje i činnost vědeckou a výzkumnou, vývojovou nebo uměleckou.
  • Vysoká škola neuniverzitního typu uskutečňuje především bakalářské studijních programy, ale může též uskutečňovat magisterské studijních programy. Na rozdíl od univerzitní vysoké školy se nečlení na fakulty.
BaMaK
Závislačka 2825 příspěvků 37 inzerátů 18.01.18 15:25

Zajimave, od 16 pracujes a mas vystudovane 2 univerzity :lol: :lol:. Prosim o vysvesvetleni, Jaky je rozdil mezi universitou a vysokou skolou.

Tichošlápek
Extra třída :D 10875 příspěvků 18.01.18 15:27

Nezatajovala bych, ale hlásila se na odpovídající pozice. Ano bude jich méně, ale také bude méně uchazečů

Elenloth
Závislačka 3846 příspěvků 7 inzerátů 18.01.18 15:29

Mne to teda zni trochu jako Kaliopa inkognito :roll: :nevim:

zudina
Ukecaná baba ;) 2226 příspěvků 18.01.18 15:29
@Anonymní píše:
@Premek_Orac Karlova universita v Praze a universita v Bratislave, mam vystudovane dva odlisne obory, plus doktorat v Londyne

• Vysoká škola univerzitního typu může uskutečňovat všechny typy studijních programů. Kromě činnosti pedagogické provozuje i činnost vědeckou a výzkumnou, vývojovou nebo uměleckou.
  • Vysoká škola neuniverzitního typu uskutečňuje především bakalářské studijních programy, ale může též uskutečňovat magisterské studijních programy. Na rozdíl od univerzitní vysoké školy se nečlení na fakulty.

Mam taky vystudovanou Karlovu univerzitu a je to normalni VS

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.18 15:30

@BaMaK viz vyse. Studovala jsem i pracovala.Neni to vsak predmetem dotazu.

Uživatel je onlinejanickaIII
Závislačka 2596 příspěvků 2 inzeráty 18.01.18 15:33
@Anonymní píše:

Díky za vysvětlení rozdílů mezi VŠ a univerzitou, ale nějak nechápu v čem je tedy univerzita lepší? Jaké obory jsi studovala? Pokud jsi studovala na univerzitě proč tedy nepokračujes dále ve vědě? Je přeci škoda jít s dvěmi univerzitami pracovat od do mezi normální lidi. Jak už někdo psal můžeš zkusit pracovat na sebe. Už jen s se znalostí 6 jazyků (předpokládám plynulou znalost) můžeš tlumočit nebo překládat odborné texty. A také můžeš hledat práci kdekoliv na světě ne jen v ČR.

Sailah
Ukecaná baba ;) 1040 příspěvků 18.01.18 15:34

No polid si s takovou resitelnoi zalezitosti neumis poradit…

sabrinafromprague
Zasloužilá kecalka 770 příspěvků 18.01.18 15:36
@zudina píše:
Mam taky vystudovanou Karlovu univerzitu a je to normalni VS

Pokud máš Karlovu univerzitu, máš vzdělání unoiverzitního typu.Pak je i řada škol, které jsou vysoké, ale neuverzitní. Ale to se dá najít ve Wikipedii a nám to říkali už na škole, že jsme na škole univerzitního typu.Ale k dotazu. Ano, co neuvést při pohovoru, to je problém :nevim: U opravdu vysokých pozic se většinou, aspoň u nás, nebere uchazeč zvenčí, většinou se hodí laso někomu z oboru, koho známe :-(. Takže jestli nemáš kontakty, vysoké pozice přes inzerát nejsou podle mne moc nadějné :think: Je fakt, že široké vzdělání může personalisty odradit, preferuje se dnes úzká specializace. Držím pěsti!

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >