Nechtějí mě přijmout pro překvalifikovanost. Co mám dělat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.18 15:09
Poradí mi nějaká personalistka?Překvalifikovanost

Milé maminky, konečně se našla personalistka při přijímacím pohovoru, která mi vyjasnila, proč nemohu najít práci-jsem překvalifikovaná. Mám dvě univerzity (ne vysoké školy, přímo univerzity),dok­torát, šest jazyků, praxi od svých 16 let, první práci, i když jen částeč. úvauek, jsem měla v šestnácti, první HPP v oboru v 18, široké vzdělání…a takového člověk apodle ní nikdo nepřijme, aby nepřeskočil své nadřízené nebo se bojí, aby tam vydržel :-).Poradila mi, že budu muset něco zatajit.
Je mi to ale trapné…A ani nevím co zatajit…Jednu školu? Doktorát? Roky praxe? Odborné kursy? Jaká je vaše zkušenost s překvalifiko­vaností? Je tu prosím personalistka, s níž bych si mohla písnout přes SZ? Oml.se za anonym. Děkuji moc!

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.18 15:16

Oml.se za překlepy, píši z mobilu

dickys
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 18.01.18 15:16

S problémem neporadím, ale zaujal mě slovní obrat „mám 2 univerzity“, můžu se zeptat, co konkrétně je tím myšleno? :D

jenny.fields
Generální žvanilka 24367 příspěvků 18.01.18 15:17

A nebylo by lepší hlásit se rovnou na vysokou pozici, kde už ani nikoho nemůžeš moc přeskakovat? Nebo pracovat na sebe?
A co to znamená mám dvě univerzity ne dvě vysoké školy?
Jako že jeden obor jsi studovala na UK a druhý na jiné univerzitě?

Premek_Orac
Závislačka 4081 příspěvků 18.01.18 15:18

Zakladatelko, mohu se zeptat na obory vzdělání? Takto vzdělané lidi zaměstnávám (Praha, Ostrava).

g.sandova
Závislačka 3541 příspěvků 18.01.18 15:18

@dickys taky mě to zaujalo

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.18 15:23

@Premek_Orac Karlova universita v Praze a universita v Bratislave, mam vystudovane dva odlisne obory, plus doktorat v Londyne
Rodil mezi VS a universitou, vkopirovavam, ale neni to predmetem dotazu

Vysoké školy v České republice se dělí na univerzitní a neuniverzitní.

• Vysoká škola univerzitního typu může uskutečňovat všechny typy studijních programů. Kromě činnosti pedagogické provozuje i činnost vědeckou a výzkumnou, vývojovou nebo uměleckou.
  • Vysoká škola neuniverzitního typu uskutečňuje především bakalářské studijních programy, ale může též uskutečňovat magisterské studijních programy. Na rozdíl od univerzitní vysoké školy se nečlení na fakulty.

BaMaK
Závislačka 2749 příspěvků 5 inzerátů 18.01.18 15:25

Zajimave, od 16 pracujes a mas vystudovane 2 univerzity :lol: :lol:. Prosim o vysvesvetleni, Jaky je rozdil mezi universitou a vysokou skolou.

Uživatel je onlineTichošlápek
Echt Kelišová 9155 příspěvků 18.01.18 15:27

Nezatajovala bych, ale hlásila se na odpovídající pozice. Ano bude jich méně, ale také bude méně uchazečů

Elenloth
Závislačka 3770 příspěvků 18.01.18 15:29

Mne to teda zni trochu jako Kaliopa inkognito :roll: :nevim:

zudina
Ukecaná baba ;) 2003 příspěvků 18.01.18 15:29
@Anonymní píše:
@Premek_Orac Karlova universita v Praze a universita v Bratislave, mam vystudovane dva odlisne obory, plus doktorat v Londyne

• Vysoká škola univerzitního typu může uskutečňovat všechny typy studijních programů. Kromě činnosti pedagogické provozuje i činnost vědeckou a výzkumnou, vývojovou nebo uměleckou.
  • Vysoká škola neuniverzitního typu uskutečňuje především bakalářské studijních programy, ale může též uskutečňovat magisterské studijních programy. Na rozdíl od univerzitní vysoké školy se nečlení na fakulty.

Mam taky vystudovanou Karlovu univerzitu a je to normalni VS

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.18 15:30

@BaMaK viz vyse. Studovala jsem i pracovala.Neni to vsak predmetem dotazu.

janickaIII
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 18.01.18 15:33
@Anonymní píše:

Díky za vysvětlení rozdílů mezi VŠ a univerzitou, ale nějak nechápu v čem je tedy univerzita lepší? Jaké obory jsi studovala? Pokud jsi studovala na univerzitě proč tedy nepokračujes dále ve vědě? Je přeci škoda jít s dvěmi univerzitami pracovat od do mezi normální lidi. Jak už někdo psal můžeš zkusit pracovat na sebe. Už jen s se znalostí 6 jazyků (předpokládám plynulou znalost) můžeš tlumočit nebo překládat odborné texty. A také můžeš hledat práci kdekoliv na světě ne jen v ČR.

Sailah
Ukecaná baba ;) 1014 příspěvků 18.01.18 15:34

No polid si s takovou resitelnoi zalezitosti neumis poradit…

sabrinafromprague
Zasloužilá kecalka 765 příspěvků 18.01.18 15:36
@zudina píše:
Mam taky vystudovanou Karlovu univerzitu a je to normalni VS

Pokud máš Karlovu univerzitu, máš vzdělání unoiverzitního typu.Pak je i řada škol, které jsou vysoké, ale neuverzitní. Ale to se dá najít ve Wikipedii a nám to říkali už na škole, že jsme na škole univerzitního typu.Ale k dotazu. Ano, co neuvést při pohovoru, to je problém :nevim: U opravdu vysokých pozic se většinou, aspoň u nás, nebere uchazeč zvenčí, většinou se hodí laso někomu z oboru, koho známe :-(. Takže jestli nemáš kontakty, vysoké pozice přes inzerát nejsou podle mne moc nadějné :think: Je fakt, že široké vzdělání může personalisty odradit, preferuje se dnes úzká specializace. Držím pěsti!

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Slunce, seno, bikiny a krajka: Ochotská pálí ostrými, kdo bude její cíl?

Je to přesně pět let, co Michaela Ochotská (33) dala výpověď na Nově a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Reklama