Poradí mi někdo, co je to za pupínky?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 07:14
Poradí mi někdo, co je to za pupínky?

Ahoj, syn (20 měsíců) se mi takhle osypal. Nejprve jen pod jednou ručičkou v podpaží, do týdne se mu to rozjelo takhle na zádech, zadečku a nožičkách. Nemá někdo zkušenost s tím, co by to mohlo být?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Liška2014
Generální žvanilka 20049 příspěvků 23.07.19 07:20
@Anonymní píše:
Ahoj, syn (20 měsíců) se mi takhle osypal. Nejprve jen pod jednou ručičkou v podpaží, do týdne se mu to rozjelo takhle na zádech, zadečku a nožičkách. Nemá někdo zkušenost s tím, co by to mohlo být?

Ahoj..ze sluníčka ne, potničky taky ne…vypadá to jako kopřivka :think: nemá nebo neměl teplotu teď posl. pár dní? I 6 tá nemoc by to mohla být. Každopádně s tímto bych k Dr zašla..to není pár pupínků…a 5 tá 6 tá nemoc je vysoce nakažlivá

Apropo…neštovice měl?? Je to teda hustý výsev..ale kdo ví? Ta fotka není moc kvalitní na detail..

ivašot.
Echt Kelišová 8416 příspěvků 23.07.19 07:28
@Anonymní píše:
Ahoj, syn (20 měsíců) se mi takhle osypal. Nejprve jen pod jednou ručičkou v podpaží, do týdne se mu to rozjelo takhle na zádech, zadečku a nožičkách. Nemá někdo zkušenost s tím, co by to mohlo být?

Na fotce to není moc vidět, ale řekla bych nějaká alergická kopřivka. Každopádně to má už týden a jen se to zhoršuje, takže určitě k doktorce.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21455 příspěvků 23.07.19 07:36

Taky bych zašla k doktorce.
Může to být nějaká ta šestá nemoc (neměl před pár dny teploty?), může to být alergická reakce (mě se tohle občas udělá, když si obleču nové triko, které nevyperu a opotím se v něm), nejedl třeba nějaké exotické ovoce?
Jako „první pomoc“ bych asi použila Fenistil, pokud to svědí a zkoumala bych, jestli to do druhého dne začne mizet. Pokud začne, tak bych neřešila, pokud nezačne, zašla bych zítra k doktorce.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 07:46

Právě, že teploty neměl, jinak bych to taky přisuzovala 5. nebo 6. nemoci. Neštovice neměl ale tohle mi opravdu připadá spíš jako ta kopřivka. Ovoce jí teď v létě spousta 8o naposled měl mango, tak možná to, i když nikdy mu to nic nedělalo. A nebo z nového povlečení.

Ivana 85
Závislačka 3530 příspěvků 23.07.19 08:06
@Anonymní píše:

Promin, ale tohle nechapu.Ty mas tyden takhle osypany dite a nenapadlo te jit k dr?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 08:15

@Ivana 85 Ne vážně nemám takhle týden osypaný dítě. Přečti si to ještě jednou - před týdnem měl pár pupínků v podpaží, DO TÝDNE se mu to takhle rozlezlo, tzn. že včera jsem objevila takhle osypaný záda.

Liška2014
Generální žvanilka 20049 příspěvků 23.07.19 08:22
@Anonymní píše:
@Ivana 85 Ne vážně nemám takhle týden osypaný dítě. Přečti si to ještě jednou - před týdnem měl pár pupínků v podpaží, DO TÝDNE se mu to takhle rozlezlo, tzn. že včera jsem objevila takhle osypaný záda.

No nevím..neštovice bych nevyloučila..my začli jedním pupínkem..bez teplot a pak výsev naráz…a vůbec neměl klasické puchýŕky..

Liška2014
Generální žvanilka 20049 příspěvků 23.07.19 08:25
@Anonymní píše:
@Ivana 85 Ne vážně nemám takhle týden osypaný dítě. Přečti si to ještě jednou - před týdnem měl pár pupínků v podpaží, DO TÝDNE se mu to takhle rozlezlo, tzn. že včera jsem objevila takhle osypaný záda.

Dej se fotku toho pupínku…a obličej a vlasy má úplbě bez pupínku? To by tedy u neštovic asi neměl…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 08:32

@Liška2014 vlasy úplně bez pupínků, na obličeji jich má opravdu minimum, ale jsou to takové maličké pupínky, bez bílé čepičky, bez zarudnutí, prostě jen “tečičky”

Liška2014
Generální žvanilka 20049 příspěvků 23.07.19 08:36

No holka…já bych teda tipla neštovice…možná blbě…ale čepičku mít vůbec nemusí…

Nevím..co na to tu ostatní? Pokusím se najít fotku kluků s neštovicemi..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 08:38

@Liška2014 konzultovala jsem včera s magistrami v lékárně a podle nich to vypadá na tu kopřivku - na něco alergii, případně “zapaření”, mám mastičku, zkusím ho do středy mazat a pokud se to nezlepší, zajdeme k dr, neštovice nikoho nenapadly, po tom, co ho viděli…

Liška2014
Generální žvanilka 20049 příspěvků 23.07.19 08:43
@Anonymní píše:
@Liška2014 konzultovala jsem včera s magistrami v lékárně a podle nich to vypadá na tu kopřivku - na něco alergii, případně “zapaření”, mám mastičku, zkusím ho do středy mazat a pokud se to nezlepší, zajdeme k dr, neštovice nikoho nenapadly, po tom, co ho viděli…

Tak snad..ty bych ti nepřàla :D ale klidně jen cinkni Dr, zda se neobjevily neštovice…u nás kluky skoro ani nebiděla a hned u dveří hlásila. Další neštovice :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 08:45

@Liška2014 to jsem hned včera cinkala, jenže má do pátku dovolenou :zed: no, když tak skočím do nemocnice…

Liška2014
Generální žvanilka 20049 příspěvků 23.07.19 08:48
@Anonymní píše:
@Liška2014 to jsem hned včera cinkala, jenže má do pátku dovolenou :zed: no, když tak skočím do nemocnice…

Toje z netu…je to podobné?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama