Poradí mi někdo? Nemocenská, mateřská, rodičák?

227
18.5.17 11:25

Poradí mi někdo?Nemocenska, materska, rodicak?

Zdravím devcatka.Mam dotaz. Jsem tehu 7-8 tt. Nastoupila jsem do prace 1.2 17.Pracovni pomer trva nabidli mi od 1.4 Hpp jsem tudiz v zkusebce konci v cervnu. Pracovni smlouvu mam do brezna 2018.Termin porodu zrejme zacatkem ledna.Je mi hrozne zle a navic ma vysoky tlak, lekar chce napsat neschopenku.Ptam se jak to mam udelat budu mit nemocenskou, pak materskou a rodicak nebo jak to je :nevim: :nevim: :nevim:.Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

70092
18.5.17 11:26

@Aduk0804 Nemocenskou a rodičák ano, mateřskou ne, pokud ti ukončí pracovní poměr ve zkuševce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
227
18.5.17 12:07

Takze mi automaticky ukonci pomer v te zkusebce? A kdybych vydrzela do konce cervna a pak sla marodit tak materskou budu mit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19181
18.5.17 12:14
@Aduk0804 píše:
Takze mi automaticky ukonci pomer v te zkusebce? A kdybych vydrzela do konce cervna a pak sla marodit tak materskou budu mit?

Tak do hlavy tvému zaměstnavateli nikdo nevidí. Ani nikdo neví, jak skvělá jsi pracovnice.

Mám kolegyni, co na sebe těhotenství napráskala ve zkušebce i s tím, že jí vážně hrozí, že bude ze zdravoních důvodů muset na rizikáč. Šéf s tím neměl problém, pracovala až do mateřské, mezitím byla párkrát hospitalizovaná, a po rodičáku se na ní šéf těšil zpět.

Pokud překlepeš zkušebku, tak už tě jako těhotnou propustit nemůžou, pracovní poměr poběží a nárok na PPM mít budeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
1895
18.5.17 12:24

Asi jediná nechápu :nevim:

1.2.17 jsi nastoupila do práce..
od 1.4.17 máš mít Hpp..
Jak může skončit zkušebka na konci června, když jsi nastoupila v únoru? Však už je květen..

Zkušebka ti přece končí začátkem června 1.6. (tj 3měs.) Takže stqčí vydržet pouze dva týdny.. ne? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
227
18.5.17 12:32

Asi jsem to špatně napsala, 1.2 jsem nastoupila na smlouvu na Dohodu o pracovni činnosti a pak mi dali Hpp od 1.4 od te doby bezi zkusebka tudiz do konce cervna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70092
18.5.17 12:34

@Andrea.Tom No, kdyby měla HPP od 1.2., tak už ji zkušebkaa skončila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70092
18.5.17 12:36

@Aduk0804 Tak automaticky ne, ale je to celkem pravděpodobné, ono k čemu bude zaměstnanec, který bude půl roku na neschopence a po zbytek doby na mateřské?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1895
18.5.17 12:49
@Aduk0804 píše:
Asi jsem to špatně napsala, 1.2 jsem nastoupila na smlouvu na Dohodu o pracovni činnosti a pak mi dali Hpp od 1.4 od te doby bezi zkusebka tudiz do konce cervna.

nooo holka, tak to si asi budeš muset vybrat.. :nevim: 1.4. máš teda tu HPP (1.5…1.6…1.7…) takže až od 1.8. můžeš s klidným svědomím na nemocenskou, aniž by se někdo dotkl nadcházející mateřské.. Ale záleží, či do té doby vydržíš…

Já jsem také otěhotněla ve zkušebce, zbýval mi jeden měsíc, ale tak jsem problila celé dny a dělala „ochranku“ ve fabrice na auta (HMMC) Že jsem musela jít na nemocenskou ještě ve zkušebce a kupodivu šéf byl velmi shovívavý a nechal mě tam.. Sice jsem se tam nikdy už nevrátila :D Ale ve zkušebce mě nevyrazili.. Záleží čistě na šéfovi v tomto :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
227
18.5.17 12:59
@Andrea.Tom píše:
nooo holka, tak to si asi budeš muset vybrat.. :nevim: 1.4. máš teda tu HPP (1.5…1.6…1.7…) takže až od 1.8. můžeš s klidným svědomím na nemocenskou, aniž by se někdo dotkl nadcházející mateřské.. Ale záleží, či do té doby vydržíš…Já jsem také otěhotněla ve zkušebce, zbýval mi jeden měsíc, ale tak jsem problila celé dny a dělala „ochranku“ ve fabrice na auta (HMMC) Že jsem musela jít na nemocenskou ještě ve zkušebce a kupodivu šéf byl velmi shovívavý a nechal mě tam.. Sice jsem se tam nikdy už nevrátila :D Ale ve zkušebce mě nevyrazili.. Záleží čistě na šéfovi v tomto :)

No zalezi na sefovi ze, taky prave delam ochranku celou smenu jsem na nohach a je mi fakt zle :poblion:.Tak nevim jak dlouho to vydrzim, moznosti moc neni. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5256
18.5.17 12:59

V prvním trimestru je to stejně buď a nebo a to, že budeš doma ležet Ti stejně nezaručí, že se nic nepotento. Takže jestli Ti jde o peníze, tak to zkousni a vydrž ať máš HPP

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
227
18.5.17 13:02

V prvnim trimestru se muze vse po… to je pravda. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1895
19.5.17 07:45
@Aduk0804 píše:
No zalezi na sefovi ze, taky prave delam ochranku celou smenu jsem na nohach a je mi fakt zle :poblion:.Tak nevim jak dlouho to vydrzim, moznosti moc neni. :think:

jojo.. 12hod. stát, skákat do náklaďáků v tomhle počasí, v jejich příšerných uplých hadrech ze strašné látky… No dál ani nekomentuju.. není o co stát :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.9.17 11:13

pomoc

Počítá se celý rodičák k hmotné nouzi? Prosím pomoc úřady mmi mě chtějí nic říct.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70092
20.9.17 11:40

@potkanka A proč by se neměl počítat celý?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama