Poradí mi právník na Úřadu práce?

Anonymní
10.7.21 20:12

Poradí mi právník na Úřadu práce?

Dobrý večer.
Mám nějaké problémy se zaměstnavatelem. Poradí mi právník z Kontrolně právního oddělení na Úřadu práce? Nebo kam se obrátit pro bezplatnou radu?

Děkuji.
Radši anonymně, ať nemám ještě větší problémy.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3837
10.7.21 20:14

Určitě vše co se týká práce je k dispozici právník pro tyto účely. Jedná se o bezplatnou službu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.7.21 20:21

@katyca Díky, nebyla jsem si jistá, jestli je to ten správný. Je tam v kolonce s pracovníky insolvence.

• Citovat
  • Nahlásit
9821
10.7.21 20:26

Záleží na tom, čeho se tvůj problém týká. Většina těchto problémů, které se týkají práce, se řeší na ispektorátu práce. Na pracácích se zabývají jen určitými problémy a pokud vím, tak bezplatná právní poradna určitě není součástí každého pracáku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.7.21 20:31

@Sany80s Myslím UP v Prostějově. Jde o přesčasy a neoprávněný vytýkací dopis. Jsem ve výpovědní lhůtě (podala jsem já) a aby mi nějakým způsobem nezkrátil tu ubohou výplatu. Má mi proplácet všechnu dovolenou.
Na inspektorát to hnát nechci. Jen se bránit.

• Citovat
  • Nahlásit
9821
10.7.21 20:31
@Anonymní píše:
@Sany80s Myslím UP v Prostějově. Jde o přesčasy a neoprávněný vytýkací dopis. Jsem ve výpovědní lhůtě (podala jsem já) a aby mi nějakým způsobem nezkrátil tu ubohou výplatu. Má mi proplácet všechnu dovolenou.

Tohle se ale pracáku vůbec netýká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.7.21 20:34

@Sany80s Kam se mám obrátit?

• Citovat
  • Nahlásit
1800
10.7.21 20:37

Na inspektorát práce pokud si myslíš že jsi v právu. Jinak to nevyřešíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18031
10.7.21 20:37
@Anonymní píše:

Inspektorát prace

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9821
10.7.21 20:39
@Anonymní píše:

Najdi si bezplatnou právní poradnu, pokud nemáš na to, aby sis právníka sehnala sama.
Nebo ten inspektorát práce.
http://www.suip.cz/…poradenstvi/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.7.21 20:40

Díky holky.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.7.21 20:42

V právu jsem. To mám za to, že si odpracovávám výpovědní lhůtu. Kolegyně šla hned marodit, věděla, že by nastal podobný teror.

• Citovat
  • Nahlásit
65
10.7.21 20:58

Problémy se zaměstnavatel a dodržování zákoníku práce řeší státní úřad inspekce práce. Najdi si na www.suip.cz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65
10.7.21 20:59
@Anonymní píše:

Ale na úřadu práce ti s tím nepomůžou, je to v kompetenci inspektorátu práce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3837
10.7.21 22:34
@Anonymní píše:

Já bych se informovala nejprve na tom ÚP, jsou tam docela schopní i poradí co napsat. Ale asi záleží tedy kde, jak psali holky. Jinak tě nechci nějak strašit, ale je to na dlouho a nemusíš nakonec vůbec nic dostat.
Inspektorát firmě po vyšetření může uložit pokutu, ale ty si budeš muset pak řešit sama většinou bohužel soudně, otázka je jestli firma do té doby nezkrachuje,… Bohužel běžná praxe. Přeji pevné nervy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat