Poradí mi prosím někdo s jídelníčkem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Katka372
Kecalka 102 příspěvků 02.11.18 09:24
Poradí mi prosím někdo s jídelníčkem?

Zdravím, poradíte mi prosím, jestli jím správně? Snažím se něco zhubnout. Ráno si dám snídani, někdy ovesnou, jahlovou kaši nebo v týdnu kupované musli. Ke svačině většinou jogurt, třeba trochu oříšků a kus ovoce jak kdy. Oběd neřeším, chodím do závodní jídelny, tak mám, co nám dají :-) ke svačině odpoledne opět jogurt, když mám snažím skyr nebo řecký a pak opět třeba oříšky a kousek zeleniny. K večeři pak většinou vajíčka a zelenina. Když má větší hlad, dám si k tomu kousek pečiva. Když nezalehnu už v 8h večer, kdy uspavam syna, dělám si někdy k televizi talířek se zeleninou a sýrem.
Díky moc za radu :-)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Luboš P
Zasloužilá kecalka 993 příspěvků 02.11.18 09:28

Jestliže hubnete je to správně, jestliže nehubnete, tak musíte ubrat.

pikola
Neúnavná pisatelka 19460 příspěvků 02.11.18 09:28

To takhle těžko říct, záleží co je to za jogurt, jaké množství čeho jíš. Já bych třeba dvakrát denně jogurt nedala.

P4ja
Kelišová 6631 příspěvků 02.11.18 09:29

@Katka372 No, řekla bych že je to málo a dost mně chybí kus pořádného masa. Klidně bych si ho dala i k večeři. Stejně tak ryby.

Jogurty?? Kolik mají tuku?? To samé musli ..máš nějaké sypané, kde nejsou přidané cukry a nebo takový ten zapečený humus ve stylu Emco atd ??

bublinek
Kelišová 5208 příspěvků 02.11.18 09:48

Nedávala bych k večeři pečivo, přidala bych zeleninu, připravit si třeba i teplou variantu.

Katka372
Kecalka 102 příspěvků 02.11.18 09:49

Jogurty si myslím, že jím správné, Holandia, řecký jogurt, skyr a pod. Jinak ano, musli bohužel ty zapékané, v týdnu jako rychlovka nebo pohankove lupínky. O víkendech si dělám svoje kaše, občas stihnu v týdnu.

elen-ka
Extra třída :D 12587 příspěvků 23 inzerátů 02.11.18 09:56

@Katka372 Tak musli si můžeš udělat doma svoje o víkendu a pak v týdnu ho jíst.

Jinak

P4ja
Kelišová 6631 příspěvků 02.11.18 10:07
@Katka372 píše:
Jogurty si myslím, že jím správné, Holandia, řecký jogurt, skyr a pod. Jinak ano, musli bohužel ty zapékané, v týdnu jako rychlovka nebo pohankove lupínky. O víkendech si dělám svoje kaše, občas stihnu v týdnu.

No, já kupuj tak do 3 procent tuku. Ne light, ale zase ne smetanové a tučné. Na nějaké kupované musli bych se vykašlala obvzlášť to, co kupuješ. Stačí sesypat vločky, ořechy, ovoce a je to jednoduché. Já když kupuj,u tak vybírám od Mixit a nebo ve zdravěnkách ty, kde nejsou přidané cukry.

kaja00
Extra třída :D 13502 příspěvků 02.11.18 10:18

zkus si to zapsat do tabulek (kalorické tabulky) a uvidíš, ale myslím, že jíš málo a málo bílkovin. Piješ dost?

pikola
Neúnavná pisatelka 19460 příspěvků 02.11.18 10:22
@Katka372 píše:

Ochucené, neochucené? Ono skyr je nízkotučný, naopak řecký je hodně tučný. Ono když takhle napíšeš jídelníček tak fajn, ale je důležité co přesně jíš a kolik. Protože není musli jako musli atd..

Káťa19
Echt Kelišová 7720 příspěvků 19 inzerátů 02.11.18 10:28

@Katka372 jogurty předpokládám bílé, ale podle mě jíš málo vydatného.
kaše a ovoce - sladké bych jedla jen dopoledne.

mě je sympatický břicháč Tom
http://www.brichactom.cz/
Tady je několik bodů, díky kterým dnes vím, že jsem nehubl ale dokonce příbíral

Hladověl jsem
Myslel jsem si, že když omezím jídlo a budu jíst méně, tak zhubnu. Proto jsem jedl jen trošku jídla a večer mě potom doháněl hlad. Krom otho jsme se cítil pořád unavený a bez energie. Místo toho, aby jsem se cítil menší a kila šla dolů, tak mi váha stála a mě to jen deptalo. Dnes vím, že to byla zásadní chyba.

Ke svačině jsem jedl ovoce
Všude se doporučuje při hubnutí jíst na svačinky ovoce. A tak jsem jedl taky ovoce. Banán, jablko, hrušku..a myslel jsem si, jak jím zdravě. Bohužel mi takové svačiny vůbec nestačily. A ani se nedivím. Když jsem začal zkoušet jiné metody, zjistil jsem, že ovoce na svačinu je úplná blbost. Je to velmi málo energie, cuk a trošku vlákniny. Po takové kombinaci dostanete hned hlad a tělo se vůbec nezasytí a je spíše podvyživené.

Jedl jsem radoby zdravě hlavně zeleninu
Myslel jsem si (jak se všude doporučuje), že nemám jíst přílohy k jídlu. Vždy si vzít jen na oběd maso a zeleninu, na večeři jen zeleninu. Žádné přílohy, žádný chleba. A tak jsem to zkooušel a váha nešla dolů. Což mě docela překvapilo, když to údajně nejlépe funguje. Naopak jsem měl pocit, že jsem ještě větší a váha mi spíše roste. A to byla zásadní chyba.

Co jsem začal dělat jinak?
přestal jsem dodržovat principy, kterých je plný internet a měl by fungovat (bohužel nefungují)
přestal jsem hladovět a jíst jen ovoce a zeleninu
začal jsem se vyhýbat cukru v jakékoliv podobě
začal jsem si sestavovat vlastní jídla a vymýšlet své vyvážené recepty (najdete v mých knihách)
přestal jsem věřit v nesmyslům, že má člověk jíst na večeři jen salát a na oběd maso bez přílohy
věřím, že zhubnout může každý bez rozdílu věku
zapomněl jsem na všechny mé pokusy s dietami, kdy jsem stejně váhu nabral opět zpět
piju kávu, dám si pečivo, jím přílohy, dopřeju si i občasný prohřešek
držím si váhu bez výkyvů a JOJO efektů
piju kávu, která udržuje můj metabolismus v chodu
snažím se vybírat zeleninu a ovoce, po kterých se nepřibírá a tělo je lehce zpracuje
po jídle nejsem nafouklý, unavený a mám mnohem více energie, než kdy dříve

Katka372
Kecalka 102 příspěvků 02.11.18 10:35

Břicháče doma mám všechny knížky. Myslela jsem si, že takhle už taknějak jím správně, i když to není stoprocentní, nevím, co vydaného ještě přidat..

pikola
Neúnavná pisatelka 19460 příspěvků 02.11.18 10:38
@Katka372 píše:
Břicháče doma mám všechny knížky. Myslela jsem si, že takhle už taknějak jím správně, i když to není stoprocentní, nevím, co vydaného ještě přidat..

Jestli jíš jogurty slazené a musli kupované zapékané, tak do sebe denně spolu s ovocem dostáváš hromadu cukru.

Káťa19
Echt Kelišová 7720 příspěvků 19 inzerátů 02.11.18 10:42
@Katka372 píše:

tak to je divný :think: a ty se držíš na nějaké váze a nejde to níž? asi bych si znovu pročetla tu knížku a začala od znova, a pohybu máš kolik?
omezit cukry a vše sladké, to si myslím, že by mělo pomoct

Káťa19
Echt Kelišová 7720 příspěvků 19 inzerátů 02.11.18 10:44
@pikola píše:
Jestli jíš jogurty slazené a musli kupované zapékané, tak do sebe denně spolu s ovocem dostáváš hromadu cukru.

müsli bych vůbec nekupovala, i kdyby bylo sypané, tak ty sušené rozinky jsou hrozně sladké…

prostě omezit cukr v jakékoliv podobě - je skrytý v hodně potravinách, nekupovat žádné polotovary, jen základní suroviny

co jíš třeba k obědům?

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Těžkej Pokondr zuří kvůli údajné cenzuře. Ředitelka Supraphonu: Ondráček je uražený lhář!

Miloš Pokorný (54) a Roman Ondráček (52) z hudebního dua Těžkej Pokondr... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >