Může obvodní lékař napsat antidepresiva?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.18 13:00
Poradi nekdo ohledne AD.

Zdravim.po dlouhem trapeni nesnesitelnych uzkosti jsem se konecne rozhodla zacit brat antidepresiva, chtela bych poradit jestli mi muze neco napsat i obvodni u psychiatra jsou dlouhe cekaci doby a ja uz nechci cekat dalsi 3 mesice. takze chtela bych neco co nema nejak moc nezadoucich ucinku a hlavne aby meli rychly nastup ucinku mate nekdo s nejakyma takovyma zkusenost?..

Prosím Anonym.

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.18 13:02

Ahoj, ano, mě obvodní napsala na panické ataky a celkově na zklidnění, Trittico. Jsou to lehká AD a já nemám žádné vedlejší účinky. Beru je od ledna a super.

annasmyc
Kecalka 317 příspěvků 05.04.18 13:05

Před 2 měsíci umřel taťka -mamince předepsala obvodní neurol na zklidnění a trittico na depresi (úplně hned žádné ad nefunguje, musí se vytvořit „hladina“ v krvi, tak pár týdnů to sedá a bývají vedlejší účinky než si tělo zvykne), ale nejhorší stavy se dají překlenout tím neurolem, oxazepamem nebo lexaurinem (ale jsou dost návykové). Ale to může předepsat obvodní

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.18 13:06

Ano, může, ale myslím, že u psychiatra je to lepší - přece jen tomu víc rozumí a bude se snažit ti předepsat něco, co nejpřesnější odpovídá druhu tvé úzkosti. Ale odpověď na tvoji otázku je ano.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.18 13:08
@Anonymní píše:
Ahoj, ano, mě obvodní napsala na panické ataky a celkově na zklidnění, Trittico. Jsou to lehká AD a já nemám žádné vedlejší účinky. Beru je od ledna a super.

Dekuji v pondeli si zajdu a zeptam se na ne :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.18 13:12

@annasmyc a jak se projevuji ty nezadouci ucinky?..

annasmyc
Kecalka 317 příspěvků 05.04.18 14:12
@Anonymní píše:
@annasmyc a jak se projevuji ty nezadouci ucinky?..

každý to má různě, mamka měla pořád pocit sucha v puse, motala se jí hlava…ale už je ok -trvalo to asi 14 dní

Uživatel je onlineM_Vladim
Echt Kelišová 7648 příspěvků 05.04.18 14:37

Připomněl bych Guajacuran. Na skutečnou léčbu to není, ale v akutním případě pomůže, koupě bez receptu. ;)

Mavys
Povídálka 12 příspěvků 05.04.18 19:41

Ano určitě může, já mám od obvodního lékaře předepsane na panickou poruchu AD Elicea a k tomu Lexaurin v případě akutní potřeby…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Babiš promluvil o synovi i jeho cestě na Krym: Občanem Švýcarska je už 10 let!

Nedávná reportáž serveru Seznam Zprávy pořádně otřásla pozicí premiéra... číst dále >

Další útok Tomáše Řepky na Vlaďku Erbovou. Proč se nesmí vídat se synem?

Ve své aktuální knížce Tomáš Řepka neřeší jen údajné nevěry své druhé ženy... číst dále >

Články z Ona Dnes

V mládí ji šikanovali kvůli vzhledu, rozhodla se pro kompletní proměnu

Celine Centino (24) ze švýcarského Zurichu byla v mládí šikanována. Děti si... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >