Poradí někdo? Jsem zoufalá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

makynkamalinka
Kecalka 237 příspěvků 19.02.17 10:59
Poradí někdo,jsem zoufalá

Dobrý den maminky. Ležím se synem 12 měsíců v nemocnici od minulé středy. Syn má zápal plic+ před dvěmi dny se přidal " asi infekční průjem". Od minulé neděle má syn horečky největší 40,6 stupňů celsia.Do dnešního dne od začátku hospitalizace se jeho stav nic moc nezlepšil. Naopak dostal ještě průjem. Poslechově stále vrže, průjem i desetkrát denně=voda +hleny. Pít naštěstí pije. Teď i trošku baští. V čt teplotu neměl. V pátek se opět horečka oběvila a trvá do dneška. Není už tak vysoká, ale stále je. Začínám se bát, proč to má tak dlouhý průbě. Ty teploty. Jakto že poslechově se nelepší když od středy má atb.Jsem zoufalá. Nemáte někdo podobnou zkušenost. Jsem vyřízená. Doma na nás čeká s tatínkem ještě starší dcera a hlavně mám o syna vážně strach :(

Reakce:

Zujabuja
Kecalka 397 příspěvků 19.02.17 11:08

Každý průběh nemoci u dítěte je různý. Jste v nemocnici, tak snad jste v té nejlepší péči. Vím, že beznaděj je šílená, ale ono nezbývá nic jiného než lékařům důvěřovat. Ten průjem může být reakce na atb. Hodně sil :hug:

makynkamalinka
Kecalka 237 příspěvků 19.02.17 11:11

@Zujabuja děkuji za reakci. Člověk by vzal vše na sebe.Tak častá stolice prý již k atb nepatří:( Čekala bych alespoň mírné zlepšení. Ale prostě nic:( CRP při nástupu měl 40.

Zujabuja
Kecalka 397 příspěvků 19.02.17 11:18
@makynkamalinka píše:
@Zujabuja děkuji za reakci. Člověk by vzal vše na sebe.Tak častá stolice prý již k atb nepatří:( Čekala bych alespoň mírné zlepšení. Ale prostě nic:( CRP při nástupu měl 40.

Tak já i syn na atb reagujeme průjmy a musím brát probiotika.
Těžko poradit. Já se synem skončila v nemocnici když měl 7 měsíců po očkování. Měl pak vysoké teploty a začala viróza. Naštěstí po 3 dnů šla teplota dolů i když nás nechtěli pustit podepsala jsem reverz. Ale tam opravdu nic šíleného nebylo a syn se po propuštění konečně vyspal. Měl na pokoji 3 lete dítě, které bylo dost akční. Takže spíš se stav horšil.
Jenže to je jiný případ…

Zujabuja
Kecalka 397 příspěvků 19.02.17 11:21

Crp je vysoké, ale není to tak šílené. 14 dní z5 měl syn 73. Streptokoka a angína. Atb jako autik nemožné dostat… Držte se :kytka:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16470 příspěvků 19.02.17 11:27

Zkus důvěřovat lékařům. Zápal plic u batolete vyžaduje důkladnou léčbu. Teplotu ber jako pomocníka - tělo se tak lépe vyrovnává s infekcí a likviduje bacily. Je fajn, že má malý dobrý příjem tekutin, to je hodně důležité.
Průjem může být i reakcí na spolykané hleny, co vykašle. Do emitky je asi ještě nevyplivne, že?

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16470 příspěvků 19.02.17 11:31
@makynkamalinka píše:
@Zujabuja děkuji za reakci. Člověk by vzal vše na sebe.Tak častá stolice prý již k atb nepatří:( Čekala bych alespoň mírné zlepšení. Ale prostě nic:( CRP při nástupu měl 40.

tohle nemůže nikdo s jistotou vědět. Já mám po ATB pravidelně průjmy a mykozy. Vím to a nikdo mi to nevymluví. Nějaká probiotika bych nasadila - bud ten, pokud ti to dovolí, nebo doma, až se z toho vyhrabete. Ta po léčbě ATB nikdy nezaškodí.

Konnny
Ukecaná baba ;) 2353 příspěvků 19.02.17 12:52

Manžel měl na podzim po operaci v nemocnici nasazená antibiotika a průjem měl teda strašnej, doktoři se tomu nijak nedivili a řekli, že to souvisí s ATB.

123Soňa
Ukecaná baba ;) 1101 příspěvků 19.02.17 13:05

Ahoj. Já sama měla velmi tězký zápal plic, když mi bylo 22let. Dostávala jsem se z toho 4 měsíce. Několik týdnů jsem zvracela i vodu… Pamatuji si, že jediné, co my pomohlo, aby mi bylo líp, byly kapačky. Vždycky mi pak místo kapaček dali atb prášky a to mi bylo zas zle…A pak jednoho dne jsem se probudila a bylo mi dobře. Tak má ten zánět v plicích asi taky větší…
Držím vám palce, ať je to co nejrychleji za vámi.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >