Poradí někdo s výsledky moči?

3796
16.1.19 19:14

Poradi prosim nekdo s vysledky moči?

Ahoj, dnes jsme byly na kontrole na nefrologii.Po dvou zanetech ledvin byl dceri prokazan reflux obou ledvin.Bere sumetrolin. No a dnes kontrola ty moci a ja jsem z toho takova zmatena, doktor mi prislo ze nebyl moc hovornej a nic mi poradne nerekl.Je rekl ze moc neni uplne cista, ale na druhou stranu nas pozval az za 3 mesice. Nedal mi zpravu a jen co vim tak rikal ze Leukocyty jsou 43 a pak neco ze je 10 na 4,to vubec nevim co je za hodnotu. Poradite prosim nekdo kolik ma byt hodnota leuko? A co je to to 10na 4?Dekuji moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

413
16.1.19 19:23

Viděla bych to na množství bakterií. Tomu by odpovídal i ten sumetrolin. Ale že vás objednal za tři měsíce je divný, nemáte jít ještě k pediatrovi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3796
16.1.19 19:33

@lusy.lus mame jit k pediatrovi pokud ji neco bude nebo se mi neco nebude zdat :zed: Ten sumetrolin bere uz mesic a kousek,neni teda divny ze furt jsou v moci bakterie?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7916
16.1.19 19:37

@Ivana 85 100% mnozstvi bakterii/ml (respektive kolik kolonii vyroste z ml moci), 10exp4 uz je povazovano za infekci mocovych cest (dcera mela pri pyelonefritide 10exp6), norma pro leukocyty je 10 :think: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
413
16.1.19 19:40

@Ivana 85 to divný je. Já to zrovna dnes řešila u svého dítěte. Také má v moči 10 na 4 bakterií a dnes nasazen sumetrolin. Má zánět močových cest. Máme jít za týden na kontrolu moči. Nevím, nejsem doktor, víc poradit nedokážu. Jak dlouho to má ještě brát? Pak bych si zašla za pediatrem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1138
16.1.19 19:46

Pokud bere Sumerolin už měsíc, zašla bych na nefrologii, vyžádala si zprávu pro pediatra a nechala udělat vyšetření moči na kultivaci + citlivost na Antibiotika, klidně u toho pediatra. Je možné, že jí ty antibiotika vůbec nezabírají a potřebovala by třeba jiné. Přístup lékaře na nefrologii by se mi nelíbil, aby chtěl dítě se zánětem vidět až za 3 měsíce. Poradit se s pediatrem, případně změnit nefrologa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3796
16.1.19 19:47

@lusy.lus ma ho brat minimalne pul roku,to je do kvetna a v tom kvetnu podle dalsiho vysetreni se rozhodne jestli ji ho vysadej. @Hobitka me rikal ze infekce je od 10 na 5.Ja nevim,je to primar takze by mel vedet,ale najak se mi to dneska nezda,tak snad vi co dela a neskoncime zas v nemocnici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49420
16.1.19 19:47

10 na 4 bude koncentrace bakterií (e.coli?). U nás by to posoudili jako na hraně s kontaminací (10 na 6 už byla jasná infekce), žádná „smrtelná trága“, ale jak by k tomu byly leukocyty, taktéž by dali atb. Ale já bych neodešla bez lékařské zprávy, minimálně pediatr by ji pak chtěl vidět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3796
16.1.19 19:53

@ugluk pediatre ji posilaj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49420
16.1.19 19:57

@Ivana 85 aha, mně ji dají do ruky a odnesu sama. Tak bych si vyžádala ještě jednu pro sebe. Jinak teda s podobnýma problémama jsme kontrolovali moč co měsíc - ale to zvládala dětská, na nefrologii jsme chodili v delších intervalech. Takže předpokládám, že pediatr vám to po dobrání atb ještě překontroluje, zda už je OK, cinkla bych tam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3796
16.1.19 19:59

@ugluk atb dobere v kvetnu.Ale mate pravdu,dam tomu 14 dni a zajdu k pediatre s moci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7916
16.1.19 20:39

@Ivana 85 Mne doktorka rikala, ze u deti uz je to hranicni s 10exp4, ale obyc detska. Ale to je asi fuk. My pak byli dvakrat na kontrole - behem ATB a tyden po dobrani ATB a oba odbery uz ciste, takze nam ATB zabrala urcite. Mala mela E.coli. Klidne naber moc (stredni proud, jakkoli vim, ze je to u ditete tezke, ja s tim stravila hodiny a hodiny…) a zajdi s ni, ze se ti neco nezda. :hug: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama