Poradí prosím paní učitelky, jsou tu na emiminu?

Anonymní
26.2.20 17:30

Poradí prosím paní učitelky, jsou tu na emiminu?

Milé maminky učitelky, prosím o radu. Vrátila jsem se po dvaceti letech tady u nás na Moravě do školství jako učitelka. A protože hodně se samozřejmě změnilo, chci se zeptat na toto:

1) Mám češtinu a dějepis. Předpokládala jsem, že přicházím na plný úvazek, avšak v pracovní smlouvě se mi objevilo jen 90 procent a něco úvazku. Kolegyně se zmínila, že to tak vedení školy dělá, aby mohlo platit učitelům méně, protože tímto malým pokrácením nejde o plný úvazek, a když je úvazek takto zkrácený, nemusí platit učitelům suplování. Je to tak? A je to tak standardní? Jak se platí supl?
Když jsem nástup dojednávala, nikdo mě na to neupozornil. Řekli mi, že se jedná o běžné pracovní místo na hlavní pracovní poměr na dva předměty. Očekávala jsem tedy, že to bude jako dřív, běžný plný úvazek.
Situace je taková, že učím kromě svých hodin, denně kolem dalších třech, čtyř hodin suplování v nejrůznějších třídách. Pochopitelně spolu s dozory (kde také zaskakuji, takže mám dozory velmi často) a dalším papírováním nemám už tak vůbec čas cokoliv si připravit a připadá mi to poměrně nestandardní.

2) Paní hospodářka mi říkala, že mzdová účetní mi do platového výměru, na který ještě stále ještě čekám, ačkoliv smlouvu mám, mohou započítat i léta v neučitelských zaměstnáních. Je to tak?
Je normální, že ke smlouvě nemám platový výměr? Za jak dlouho jste tento výměr dostaly vy?

1. Jde o 2. stupeň základní školy, přičemž původně jsem měla učit děti z přidruženého gymnázia. Nakonec se ukázalo, že mi dali 2. stupeň základní školy, kde děti (některé) jsou v těch vyšších ročnících hlučné a dost neukázněné. Máte nějaký tip a trik, jak je zklidnit? Rozhodně si nechci zničit hlasivky jako některé kolegyně. Nehodlám na ně řvát. Byla jsem zvyklá spíše na školu výběrovějšího typu. Tím si nestěžuji, je to příjemná škola, ale pochopitelně je tam dost problémových žáků.
  1. notebook není, dokonce ani zatím stůl a židle, přifařili mě k někomu do kabinetu, nemám si kam co uložit. Prý si mám ntb vzít svůj. Je to běžné?

Děkuji všem moc a moc za pomoc!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

M-A
570
26.2.20 17:34

Nic z toho, co popisujete, není běžné.
Nebojte se zeptat, předpokládám, že jste nastoupila v únoru? Při nejhorším, jste ve zkušebce. Já taky měla plaťák až dlouho po nástupu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.2.20 17:37

Ne, běžné to není. A i když nemáš 100% úvazek, nevidím důvod, proč suplované hodiny neplatit. Děti před 20 lety byly mnohem ukázněnější než dnes. Nekřičím, mám píšťalku. Nepoužívám jí při hodině, ale na dozoru ano. Hlasivky ještě budu potřebovat. Funguje to skvěle. A s tím noťasem bych je poslala do háje zeleného. Nemáš povinnost používat svůj. Máte zřejmě nějaké vypečené vedení. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
37932
26.2.20 17:42
@Anonymní píše:
Milé maminky učitelky, prosím o radu. Vrátila jsem se po dvaceti letech tady u nás na Moravě do školství jako učitelka. A protože hodně se samozřejmě změnilo, chci se zeptat na toto:

1) Mám češtinu a dějepis. Předpokládala jsem, že přicházím na plný úvazek, avšak v pracovní smlouvě se mi objevilo jen 90 procent a něco úvazku. Kolegyně se zmínila, že to tak vedení školy dělá, aby mohlo platit učitelům méně, protože tímto malým pokrácením nejde o plný úvazek, a když je úvazek takto zkrácený, nemusí platit učitelům suplování. Je to tak? A je to tak standardní? Jak se platí supl?
Když jsem nástup dojednávala, nikdo mě na to neupozornil. Řekli mi, že se jedná o běžné pracovní místo na hlavní pracovní poměr na dva předměty. Očekávala jsem tedy, že to bude jako dřív, běžný plný úvazek.
Situace je taková, že učím kromě svých hodin, denně kolem dalších třech, čtyř hodin suplování v nejrůznějších třídách. Pochopitelně spolu s dozory (kde také zaskakuji, takže mám dozory velmi často) a dalším papírováním nemám už tak vůbec čas cokoliv si připravit a připadá mi to poměrně nestandardní.

2) Paní hospodářka mi říkala, že mzdová účetní mi do platového výměru, na který ještě stále ještě čekám, ačkoliv smlouvu mám, mohou započítat i léta v neučitelských zaměstnáních. Je to tak?
Je normální, že ke smlouvě nemám platový výměr? Za jak dlouho jste tento výměr dostaly vy?

1. Jde o 2. stupeň základní školy, přičemž původně jsem měla učit děti z přidruženého gymnázia. Nakonec se ukázalo, že mi dali 2. stupeň základní školy, kde děti (některé) jsou v těch vyšších ročnících hlučné a dost neukázněné. Máte nějaký tip a trik, jak je zklidnit? Rozhodně si nechci zničit hlasivky jako některé kolegyně. Nehodlám na ně řvát. Byla jsem zvyklá spíše na školu výběrovějšího typu. Tím si nestěžuji, je to příjemná škola, ale pochopitelně je tam dost problémových žáků.
  1. notebook není, dokonce ani zatím stůl a židle, přifařili mě k někomu do kabinetu, nemám si kam co uložit. Prý si mám ntb vzít svůj. Je to běžné?
Děkuji všem moc a moc za pomoc!

1. Pokud mas nizsi uvazek, suplujes do uvazku, mas to zaplacene, ale ne jako prescas. Nektere hodiny nemusis mit uvedene jako supl, ale jako dohled nad zaky (zadara)
2. Praxe se prvotne pocita dle skolni praxe, k jinym zamestnanim lze prihlednout, ale nemusi. Pokud jsi delala treba administrativu, praxi ti nezapocitaji. Platovy vymer nemusi byt ke dni podpisu smlouvy, musi byt pred odevzdanim podkladu k vyplate.
3. To ti asi nikdo neporadi, zalezi na skole, na podpore vedeni, tve osobnosti…
4. Notebook neni beznou soucasti vybavy ucitele. Nekde jsou pocitace jenom ve sborovne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18120
26.2.20 17:43

Tak bez příplatku jsou hodiny do úvazku 100%, až nad ten plný úvazek je to za příplatek. To se vám fakt vlezou další tři hodiny suplování do rozvrhu každý den? Určitě je k dispozici nějaký školní počítač ve sborovně, ne na každé škole má každý svůj noťas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37932
26.2.20 17:44

Hje to skola soukroma?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.2.20 17:48
@Anonymní píše:
Ne, běžné to není. A i když nemáš 100% úvazek, nevidím důvod, proč suplované hodiny neplatit. Děti před 20 lety byly mnohem ukázněnější než dnes. Nekřičím, mám píšťalku. Nepoužívám jí při hodině, ale na dozoru ano. Hlasivky ještě budu potřebovat. Funguje to skvěle. A s tím noťasem bych je poslala do háje zeleného. Nemáš povinnost používat svůj. Máte zřejmě nějaké vypečené vedení. :mavam:

Takže mám trvat na stoprocentním úvazku? Při tom prý se platí supl dvojnásobnou částkou. Jak je to vlastně s proplácením suplů? V mé smlouvě je uvedeno: „úvazek 90,91% (z toho 20 hodin přímé vyuč. činnosti).“ V praxi by to znamenalo 5 dní v týdnu každý den min.4 hodiny a to mám rozhodně víc (a to nepočítám suply)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.2.20 17:48
@matkabagristy píše:
Hje to skola soukroma?

státní

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.2.20 17:49
@vokishka píše:
Tak bez příplatku jsou hodiny do úvazku 100%, až nad ten plný úvazek je to za příplatek. To se vám fakt vlezou další tři hodiny suplování do rozvrhu každý den? Určitě je k dispozici nějaký školní počítač ve sborovně, ne na každé škole má každý svůj noťas.

Takže suply učím zdarma?

• Nahlásit
  • Citovat
37932
26.2.20 17:53
@Anonymní píše:
státní

tak to bys mela byt zarazena do 12. tridy a stupne podle praxe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18120
26.2.20 17:53
@Anonymní píše:
Takže suply učím zdarma?

Není to za příplatek, jen za peníze, za kterou jsou normální hodiny. Jedná se o dvě hodiny týdně, protože plný úvazek je 22.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37932
26.2.20 17:54
@Anonymní píše:
Takže suply učím zdarma?

jak ktere. Pokud to mas evidovano jako supl, mas za to beznou hodinovou mzdu. Pokud to mas evidovane jako dohled nad zaky, je to zadara

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
M-A
570
26.2.20 17:57

Ve skole, ktera vyuziva interaktivni tabule a podobne, by mel mit ucitel od skoly notebook. U nas na ZS kazda ucitelka, v MS do dvojice ve tride kde byla tabule. Malomesto 7 tis obyvatel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.2.20 18:01
@vokishka píše:
Není to za příplatek, jen za peníze, za kterou jsou normální hodiny. Jedná se o dvě hodiny týdně, protože plný úvazek je 22.

Dík, já zatím učím ke svým hodinám tak 3 hodiny suplů denně, používají mě na suplování i pro první stupeň a gympl…dost se mi to nelíbí…v tom mi nepomůžeš, ale nepřijde mi to normál,,,budova je obrovská, dělám i dozory za chybějící učitele, kteří dali výpověď nebo marodí, stále běhám sem a tam…nemám čas si něco připravit, zkopírovat…počítač je ve sborovně jeden

• Nahlásit
  • Citovat
48291
26.2.20 18:04

U nas maji suplovani placene vychovatelky. Ostatni suplovani je v pracovni dobe.
Ale vedeni ma dobrou pamet a vse se promitne v zaveru roku, kdyz se rozdavaji odmeny.
Pocitace a notas mame ve tridach skolni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama