Poradíte, co s touhle pokojovkou?

12203
11.1.20 15:04

Poradíte, co s touhle pokojovkou?

Ahoj, dcera ke mně dala tuhle květinu, abych ji „vyléčila“. Odspodu zasychají listy, ty hornější mají suché špičky. Mám ji u balkonovek na severní straně a u mně se situace nelepší, spíš naopak :roll: Zalévám obden, podle stavu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11.1.20 15:13

Dracena a dle stavu půdy bych řekla že je přemokřená. Přesadit, zalévat když je sušší, obden je zbytečné a jinak je to teplomilná takže severní strana moc vhodná není i když to zaleží na tom kolik máte v pokoji stupnu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12203
11.1.20 15:16

@smajlik345 Děkuju za reakci, na fotce je čerstvě zalitá, jinak mi právě přijde neustále suchá. Zalévám jen podle toho, jak vypadá hlína, tedy když je suchá.
Dracen mám víc, na stejném místě, ale asi jiný druh, protože u téhle jsem nepoznala, co je zač.
V místnosti je kolem 23 stupňů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.1.20 15:21

Nevím, odkud jste, ale pokud jste bezradná, zajímavým řešením by bylo umístit na čas květinu do,,azylu pro rostliny". Projekt se jmenuje Kvítka v bytě a zakladatelky se o nemocnou rostlinu postarají :-)

• Nahlásit
  • Citovat
11.1.20 15:21

@Eliška vypada jako dracena fragrans. Zkus ji přesadit. nevím jak o ní pečovala dcera možna má špatnou půdu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12203
11.1.20 16:25

@smajlik345 Díky moc, dcera přiznala, že ji asi přelévala. Ale od doby, co je dracena u mě, žloutnou a schnou listy víc :oops: Přesadit zkusím ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12203
11.1.20 16:26
@Anonymní píše:
Nevím, odkud jste, ale pokud jste bezradná, zajímavým řešením by bylo umístit na čas květinu do,,azylu pro rostliny". Projekt se jmenuje Kvítka v bytě a zakladatelky se o nemocnou rostlinu postarají :-)

to je zajímavý tip, ale nejdřív zkusím domácí léčbu :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12203
11.1.20 16:40

Teď jsem se dočetla, že hnědé špičky listů u tohohle druhu způsobuje přeschnutí :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.1.20 17:22

Hnědé listy otrhat, opláchnout vlažnou vodou, přesadit, nejlépe do hlíněného květináče-ať je propustný. Umístit nejlépe na jižní stranu, zalévat 1× týdně odstátou vodou. Hnojit 1× za 3 týdny. Nedávat do průvanu (ke dveřím nebo blízko nad topení). Hnědnutí listů může způsobit málo nebo naopak hodně zálivky, přehnojení nebo nedostatek živin, průvan…Na nové podmínky se kytky adaptují tak 3 týdny, dřív změnu nečekejte ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12203
11.1.20 17:32

@SmokedSalmon díky, na jižní straně ale jiné místo než u topení nemám :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.1.20 19:09

@Eliška já ji mám u topení a nemám problém, ale zalévám když je půda sušší což je delší interval než obden

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1033
11.1.20 20:22

@Eliška

Mám tu samou, ale větší, zalévám když si vzpomenu, tj. tak jednou za týden nebo dva a je v pohodě. Mám ji v obýváku, kde mám trvale 21-22 stupňů, blízko francouzského okna na západní straně, které netěsní, takže na ní škvírama táhne studený vzduch zvenku a kytka si v tom libuje…
Kdysi jsem měl v bývalém bydlišti jiný druh dracény, myslím že drac. deremensis a po několika změnách místa nejlíp prospívala v kuřáckém pokoji, kde se téměř nonstop větralo, v zimě tam byla kosa jak v lese, stále nikotinový mlžný opar a kytka rostla jak blbá… :nevim: :nevim: 8) 8) 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama