Poradíte co vše je potřeba při zakladaní salonu?

7
20.1.20 19:36

poradíte co vše je potřeba při zakladaní salonu?

Hezký večer, ráda bych založila salon. Prostory už mám sehnané, bude tam kadeřnictví a jedna místnost na kosmetiku - masáže. Máte některá zkušenost co vše musím vyplnit, zařídit a oběhat? Jsem kosmetička a kadeřnici terpve hledám. Teda hledám jich víc, je tam místo pro dvě. Děkuji za reakce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4181
20.1.20 20:11

Přesně potřebuješ ŽL, stejně tak ty tvoje kadeřnice. S sebou si vem nějaký doklad o vzdělání, tuším, že je to živnost vazana. Pak se musíš nahlásit na pojišťovnu a financak jako OSVČ, ale to už se teď tuším dělá samo, jen to tam podepíšeš při zakládání ŽL. A pak samozrejme si zjisti, jake musis (ty prostory) splnovat hygienicke, pozarni a jine normy. To bývá většinou největší opruz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
20.1.20 20:20

@chaela jsem na rodicaku takže asi sociální a zdravotní pojištění řešit nemusím, nebo ano? Já živnost mam na kosmetiku, jinak ty kadeřnice chci zaměstnávat nebo pronajmout křesla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4771
20.1.20 20:36

@Vallllll jisteze musite, kdyz budete podnikat. Nemusite leda v pripade, ze nic delat nebudete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
20.1.20 20:41

Maminky pobírající rodičovský příspěvek, zakládají automaticky živnost vedlejší. Ta má oproti té hlavní řadu výhod. Kupříkladu není potřeba odvádět zálohy na zdravotní pojištění a v určitých situacích ani na důchodové a sociální pojištění (když roční vyměřovací základ nepřesáhne 71 950 Kč). V prvním roce podnikání není potřeba zálohy platit. Případný doplatek se vypočte podle výše daňového základu. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4181
20.1.20 20:43

@Vallllll ale jo, musíš. Taky jsem na RD a zdráv i soc si normálně platím, spočítané z výdělku za předchozí rok. Nemusela bys nic platit pouze pokud vy sis živnost během RD zakládala, a to jen ten první rok, pak se normálně platí. Pokud chceš kadeřnice zamestnant, musíš myslím na zivnostaku ohlásit vytvoreni pracovních míst, teda aspoň při zřizování živnosti se to řeší, jestli i během, to nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4181
20.1.20 20:48

Teď si uvědomuju, že platím jen zdravotní. Sociální si musím doplatit jen za ty měsíce, kdy jsem nepobirala RP (skončil mi jeden a další začal o pár měsíců pozdeji). Ale pokud už tu živnost máš, tak bys to měla vědět a idelane i platit, ne? Pokud tedy nejedeš teprve ten první bezplatný rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
20.1.20 21:00

@chaela já jsem si teď od ledna obnovila živnost, takže teprve budu začínat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4181
20.1.20 21:20

@Vallllll tak to netuším, jestli založení a obnovení živnosti se vzhledem k poplatkům bere stejně. Nejlepší by bylo jít se zeptat přímo na ten úřad, aby ses pak nedivila, co všechno jsi měla nebo neměla platit. Oni teda často ani na tom úřadě neví, ale tak třeba narazí na někoho normálního :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
20.1.20 21:32

Nevadí, díky za odpověďi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
152
21.1.20 10:53

A rozhodne kadernice nezamestnavej. Pronajem kresel mensi risk a papirovani