Poradíte dětského psychiatra - Praha, podezření na ADHD

1837
16.7.13 09:27

Poradíte dětského psychiatra - Praha? podezření na ADHD

Ahoj, potřebovala bych poradit, řešíme tady podezření na ADHD. Ve škole přímo problémy nejsou, ale jinde. Dcera se pořád nervuje kvůli maličkostem, má problém čekat, má emotivní výbuchy - je mi jí líto, trestat ji nemá smysl, nedrží emoce na uzdě, i kdybych byla důsledná nevím jak. U dětské lékařky se chová „docela vzorně“, ale shodly jsme se, že noční řev, pláč kvůli tomu, že špatně něco zmáčkla na počítači a sebeobviňování proto, že vylila pití /upozorňuju, že jí opakuju, že se NIC nestalo, že si to po sobě utře a že to není konec světa/ už prostě je nad síly nás všech. Hlavně myslím, že nad její. Chci jí nějak pomoci, pořád si hraje s rukama, pořád se „jakoby pohybuje“ (jemné pohyby těla), vrtí se… často si právě kvůli tomu vylívá pití a padá jí jídlo a jsou problémy - v družině… /zase jsi to vylila/. Projížděla jsem diskuze, ale jít k někomu bez doporučení se mi zdá jako lít olej do ohně. Děkuju moc za případné rady. Tady u nás jsou psychiatři, ale s nedobrou pověstí, a tak chci do Prahy. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3364
16.7.13 09:40

Řešíme stejný problém. Ale určitě je vhodné navštívit dětského psychologa. Pak nám ředitelka ve školce doporučila psychiatry zabývající se diagnostikou dětského autismu u dětí, mohou diagnostikovat prý i ADHD syndrom. V praze je to myslím APLA http://www.praha.apla.cz/
Ale je tam dlouhá čekací doba, i 9 měsíců. Je to bez doporučení. Ale myslím, že na prvním místě by měl být ten psycholog-nějaké pedagogicko-psychologické centrum. tam poradí, ale diagnostiku neprovádí. mě řekli, že by se „mohlo jednat“, ale právě ke stanovení diagnozy je už pak třeba psychiatr nebo neurolog…
Nemá ve školce problémy? myslím, že učitelky by na něco upozornili, kdyby se jim něco nezdálo. jako mě, i když já jsem to už stejně tušila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
16.7.13 11:28

Ona už je ve škole… to tady nechci pitvat, bylo by to strašně dlouhé :D přehnané emotivní reakce jsou už od školky, ale ve škole s učením nemá problém skoro vůbec, jen potom v družině, když je v uvolněném kolektivu. to nechci pitvat… dík za pochopení, byl by to román. zkoušela jsem teď zavolat do motola a dali mi stejnou radu jako ty - nejdřív k psychologovi, pak kvůli medikaci na psychiatrii. to zní děsně, ale je to prostě „taky doktor“… takže to prostě nesmím v hlavě řešit. zkusím tedy postup „psycholog-a-dál-se-uvidí“ - zkusim sem potom napsat, jak jsme s malou pochodily.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3364
16.7.13 11:44

@Zlatuska určitě napiš :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
22.7.13 19:53

Tak tady jen připíšu, koho by to zajímalo, že má domněnka byla správná. ADHD. Našla jsem nakonec psychologa-psychiatra v jednom - v Mělníku. Máme doporučenou terapii pomocí škálování /dcera si sama „známkuje“, jak se ten den chovala, a musí se snažit těm situacím předcházet, uvědomovat si je/ a taky má užívat omega-3 nenasycené kyseliny a pupalkový olej, v doporučených dávkách, a později začne navštěvovat skupinovou terapii - jak se bránit šikaně (tyhle děti mají větší pravděpodobnost, že se stanou terčem), jak vyjádřit, co mě trápí, jak se bránit vztekání atd… bude tam chodit s několika dalšími dětmi. Protože nemá problémy s prospěchem, tak ke klasické medikaci (léčbě klasickými léky) zatím nepřistoupíme. Jsem ráda, že jsem ŠLA. FAKT. ADHD je možná často brán jako „moderní“, nebo jako výmluva pro špatný prospěch, ale když to začne zasahovat do každodenního života - především toho dítěte, časem se to někde projeví i ve vztahu k okolí - příbuzným, vrstevníkům - tak to je fakt už problém. A ty je dobré řešit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
petulabarbucha
10.8.13 22:26
@Zlatuska píše:
Ahoj, potřebovala bych poradit, řešíme tady podezření na ADHD. Ve škole přímo problémy nejsou, ale jinde. Dcera se pořád nervuje kvůli maličkostem, má problém čekat, má emotivní výbuchy - je mi jí líto, trestat ji nemá smysl, nedrží emoce na uzdě, i kdybych byla důsledná nevím jak. U dětské lékařky se chová „docela vzorně“, ale shodly jsme se, že noční řev, pláč kvůli tomu, že špatně něco zmáčkla na počítači a sebeobviňování proto, že vylila pití /upozorňuju, že jí opakuju, že se NIC nestalo, že si to po sobě utře a že to není konec světa/ už prostě je nad síly nás všech. Hlavně myslím, že nad její. Chci jí nějak pomoci, pořád si hraje s rukama, pořád se „jakoby pohybuje“ (jemné pohyby těla), vrtí se… často si právě kvůli tomu vylívá pití a padá jí jídlo a jsou problémy - v družině… /zase jsi to vylila/. Projížděla jsem diskuze, ale jít k někomu bez doporučení se mi zdá jako lít olej do ohně. Děkuju moc za případné rady. Tady u nás jsou psychiatři, ale s nedobrou pověstí, a tak chci do Prahy. Díky

ADHD MUdr. Považan
http://thklinika.cz/…chal-povazan
U nas vyloucil ADHD a poslal nas na vysetreni na PAS. Je rovnez i primarem detske psychiatrie v PL Bohnicích. Je kapacita…
Jsme stále v jeho péči…a je moc fajn.

• Nahlásit
  • Citovat
1837
2.9.13 21:34

Opožděně díky!
našli jsme jinou paní doktorku, ale určitě to pomůže jiným…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.2.19 16:13

Sháníme rovněž psychiatra kvůli ADHD, psycholožka v PPP nám potvrdila naše domněnky ve stylu „mohlo by se jednat“. Nějaké aktuální doporučení?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.2.20 09:57

Dobrý den poradí někdo dobrého dětského psychiatra na Praze 5 mám problém z 13letou dcerou jednoho už mám psychiatra ale je na nic. Děkuju moc za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama