Poradíte jak dál se štěnětem? Nechat si ho

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.19 21:03
Poradíte jak dál se štěnětem? Nechat si ho

Pořídili jsme si štěně.. KOupili jsme ho od chovatele- nechovatele, ale lidi měli s ním dobré zkušenosti, i podle veterináře, štěnátko bylo zdravé pěkné..
Ale nastal velký problém a ted nevíme co s tím, hodně to ve mě bojuje, jak mámdál postupovat, jeslti si ho nechat a nebo někde dát..
Ano vím, že tady asi pár lidi napíše, že nejdřív si něco pořídímě a pak když se nabažíme, tak prostě nezájem, ale popíši situaci.. Štěně je nějaký menší jezevčík, ale ne nějaký špicl, ale prostě klasický míchaní puntík, podobné jsme dvakrát měli a problém nebyl..
Ale k věci.. Zrhuba po 14 dnech co jsme ho měli tak nás začal jakoby pokuskávat, a to jsme brali jako, takové olizování a pokuskování, že mu ujelo, ale ted ho máme měsíc a prostě nás kouše :nevim: a docela to bolí neni to takové to špičkování pejska..
CHci napsat.. jsme rodina s dětmi, které ho nedráždí, žádné trhej, a drž a podobně, kluk je hodně takový, spíš mírné povahy, a můšu se 100% zaručit, že ho nějak nedráždí, protože ho to samotného mrzí..
Máme i babičku, která ho chovala na klíně, chovala, ten se jí vždycky zaryl do svetru a prostě i hodnku dvě spinkal.. Ted prostě sem tam lízne, sem tam se nechá pohladit, ale pak v amoku kous.. Nenit osice takové zuřivé, ale prostě i když si ho třeba kluk vezme, že ho někd odnese, třeba ven, tak nic a někdy prostě kous do palce.. Štěně má 2 měsíce o víkendu.. Nebo situaci sedím, třeba před chvílí a třepu si vlasy, a najednou hop, hop a cítímjjak se mi zakusuje do konečku vlasů.. a nebo sedím a prostě vidí nahé nosy a jde po palcích a fakt to bolí..
Je to normální co s tím, nebo jak se chovat.. I když rázně řeknem, ne nekousat- i když asi cháme, že to neště on asi nějak nebere, ale i tak, tak prostě ho třeba kluk musí položit, protože mu jde po ruce..
POradíte?? Jinak zázemí si myslím máme dobré, rodinní dům, všichni jsme se na pejska těšili, zahradu, prostě žádné násili..
A nebo mě ještě napadlo, že třeba ho chovám a on najednou mi vyjede do obličeje a jakoby zubama..
tak nevím.. co s tím…

Příspěvek upraven 20.08.19 v 21:07

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.19 21:06

Spíš bych potřebovala rady jak dál..zatím jsme to neřešili nijak, ale dneska jsem se fakt vztekla, protože stojím a hrys no pstů od nohy, jdu si sednout a za chivlku už mi visí na nohavici..
Máme ho zatim doma. i vetgeriář říkal, že ven pozděj budem ho dávat asi po neděli zkoušdet..

jannina1
Závislačka 4898 příspěvků 20.08.19 21:09

Je to uplne normalni, je to jeste mimino, nevi co muze, hraje si. Potrebuje vychovat. Pokud zacne kousat, reknete mu razne FUJ a odstrcte ho. Urcite pochopi, ze tohle nesmi.

terien
Extra třída :D 12426 příspěvků 20.08.19 21:10

Na to, že mládě má být min. 8 týdnů u matky, vy ho máte už pár týdnů doma a psovi nejsou ani dva měsíce, tak by mě zajímalo, kdy jste ho od feny vzali :think: je to úplně normální štěněcí chování, vyřešíte to výchovou nebo ho prostě dejte někomu, kdo si a ním dá práci. Bude líp vám i psovi.

Uživatel je online35ja
Zasloužilá kecalka 778 příspěvků 20.08.19 21:10

Jdete určitě na cvičák tam vám poradí s výchovou a základní poslušnosti pejska. jinak je normální že štěně kouše a hraje si.

Aduš8
Kelišová 5528 příspěvků 20.08.19 21:11

Kouše každé štěně, ve dvou měsících by měl jít teprve od mámy, pokud ne ještě dýl. Ono neví, že kousání bolí. Je to forma jeho hry, hraje si takhle se sourozenci a matkou. A bolí to, protože psi mají mléčné zuby hodně ostré. Bere vás jako svoji smečku. Příště, než si pořídíte zvíře, tak si laskavě o jeho chování a vývoji něco přečtěte

jannina1
Závislačka 4898 příspěvků 20.08.19 21:11

Normalne si hraje, hral si tak se sourozenci, je to drsnejsi hra.Nevi,ze to takhle nesmi.

Ravedd
Ukecaná baba ;) 1710 příspěvků 20.08.19 21:12

Jsou mu dva měsíce a vy ho máte už měsíc? 8o 8o Hraček má dost? Jinak stačí ho učit buď že to je fuj když kousne a nebo hlasitě au, dát najevo že to bolí a tohle nemůže :think:

Příspěvek upraven 20.08.19 v 21:15

jannina1
Závislačka 4898 příspěvků 20.08.19 21:13

Podle me na zahradu muze, ale vy ho chcete mit venkovniho?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.19 21:13

@terien 6 týdnů říkal necelých 7 týdnů. Tak já jen, jeslti je to normální, aby nás pak nekousal běžně

NinaU.
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 20.08.19 21:13

Tohle štěňata dělají všechna, bolí to protože mají strašně špičaté zoubky. Stačí ho usměrnit, ukázat že takhle ne, důrazně ale bez násilí. Přejde to.

Ravedd
Ukecaná baba ;) 1710 příspěvků 20.08.19 21:13
@Aduš8 píše:
Kouše každé štěně, ve dvou měsících by měl jít teprve od mámy, pokud ne ještě dýl. Ono neví, že kousání bolí. Je to forma jeho hry, hraje si takhle se sourozenci a matkou. A bolí to, protože psi mají mléčné zuby hodně ostré. Bere vás jako svoji smečku. Příště, než si pořídíte zvíře, tak si laskavě o jeho chování a vývoji něco přečtěte

To mě zarazilo psovi budou dva měsíce a oni ho mají už měsíc doma 8o takový mimino teprve teď mělo jít od mámy 8o

geileenka
Extra třída :D 12640 příspěvků 20.08.19 21:14

Ty jo, chudáček. Ten měl být ještě u maminky a sourozenců a učit se sociálnímu chování ve smečce. Možná by ho potom maminka porovnala, on by se od sourozenců naučil, že kousání bolí a u vás by to už bylo jednodušší. V kolika jste ho brali?
Jinak ano, kousání u štěňat je normální. Berou to jako hru. Podívej se na nějaká videa, jak se koušou mezi sebou. On nechápe, že vás to bolí. Musíte být trpěliví a vysvětlovat mu, že tohle ne. Dát mu místo ruky hračku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.19 21:15

@Ravedd 3 měíse jsme se upsala 7 týdnů měl co jsme si ho vzali a ted ho máme 4 týdny..a něco

Alušáček
Závislačka 4038 příspěvků 20.08.19 21:16

Kousání je normální, chce si hrát, ty mléčné zoubky jsou jako jehlicky, takže to muze být nepříjemné, pořiďte mu hračky a hrajte si s ním. Druha věc je, že mu budou 2mesice a vy už ho máte nějaký ten týden doma, jak je to možné? Štěně má být minimálně do 8tydnu u feny. Vypadá to, že jste psa nikdy dřív neměli..

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama