Poradíte mi, co je to za barvu dřeva

4
29.6.20 16:31

Poradíte mi, co je to za barvu dřeva

Prosím poradili by jste mi, copak je to za vzorek barvy? Ja se domnívám, že dub, ale nejsem si jista, dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

29.6.20 16:44

Dub San Remo??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12719
29.6.20 16:48
@Malinkat píše:
Prosím poradili by jste mi, copak je to za vzorek barvy? Ja se domnívám, že dub, ale nejsem si jista, dekuji

Je. :palec:
Tedy, jak tady kolegině pozná, že ze San Rema a ne odjinud, to fakt nevím, klobouk dolů. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
29.6.20 17:16

Děkuji moc, nebyla jsem jistá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.6.20 17:42

@M_Vladim najdi si dub dekor San Remo a pak kafrej..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12719
29.6.20 18:49
@pajinkapajinka píše:
@M_Vladim najdi si dub dekor San Remo a pak kafrej..

Mě stačí, že jsem pár dubů osobně nařezal. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.6.20 08:00

@M_Vladim tak tyto překližky určitě se dřevem nemají nic společného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12719
30.6.20 13:04

@pajinkapajinka
Tak to je potřeba si ujasnit, co je to odýhování, překližka a lamino.
Odýhování znamená desku s nějakým jádrem, např. dřevotříska, které má na sobě nalepenou tenkou dřevěnou vrstvu, dýhu, zpravidla ještě nějak upravenou (namoření, nalakování).
Překližka je kvalitní materiál, který se sestává z několika vrstev dýh slepených na sebe. Lepí se různými technologiemi, takže může být i voděodolná (tzv. lodní) nebo velmi pevná (tzv. letecká z pevnějšího dřeva bez vad ). Do jádra překližky se dávají dýhy s nějakou vadou, třeba se suky, na povrch zas nějaké vizuálně reprezentující a to tak aby se křížily léta dýh. Díky technologii řezání dýh je možné desku z dýhy a tím i z překližky, udělat řádově širší než prkno (masiv).
Lamino je umělý materiál s texturou imitující zpravidla dřevo na nějakém jádru (třeba dřevotříska. Výhodou bývá větší odolnost povrchu, ale není to přírodní materiál.
:mavam:
To co se nějak nazývá, třeba to San Remo je licence výtvarníka, tedy výtvarné zpracování - moření, lakování, zakomponování materiálu, tvar (třeba světoznámá tonetka), ale ne samotný materiál.
:mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.6.20 13:16

@M_Vladim paní se ptala na vzorek barvy. Ne zda je komoda vyrobena z dubu. To si snad ani nikdo nemyslel ne?? Já jen potvrdila dub a přidala i dekor.. Toto vše…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12719
30.6.20 13:22
@pajinkapajinka píše:
@M_Vladim paní se ptala na vzorek barvy. Ne zda je komoda vyrobena z dubu. To si snad ani nikdo nemyslel ne?? Já jen potvrdila dub a přidala i dekor.. Toto vše…

OK, to je pravda. :mavam:
Já jen, že dub může vypadat různě, stačilo upozornit a ne psát něco o kafrání. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.6.20 15:58

@M_Vladim já jsem nezačala s koleginí… a vysmíváním jak kdo co pozná… Na shledanou a hezky den…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12719
30.6.20 16:21
@pajinkapajinka píše:
@M_Vladim já jsem nezačala s koleginí… a vysmíváním jak kdo co pozná… Na shledanou a hezky den…

Dobře, mír do příští váky. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama