Poradíte mi jak dokrmovat?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
7.10.21 17:33

Poradíte mi jak dokrmovat?

Holky moje 5,5 mesicni hokcicka už je asi i z mého mlíčko hladová. Dáváme 14 dní zeleninku na oběd a vždy ještě dokojim. Jenže posledních 20dni kojím už pořád z obou, ozývá se i někdy po hodině ( někdy třeba po 3) a v noci se budí skoro každé 2 h někdy i po hodině a už se mi stává že není mleko v ani jednom :roll: tak chvíli. Doposud neměla lahvičku jeste :think: a já se ptam : jakou lahev na případné dokrmeni UM aby nenarusila saci reflex a mohu po kojení ještě dokrmit UM a takto to někdy střídat? A co říkáte na kase na dobrou noc? Mléčnou či nemlecnou a rozdělit v MM? Chodím už 2 dny do drogerii a jsem z nich paf 8o bananove, s keksy, někde je leoek 8o ráda bych nějakou zkusila ale zase chci postupovat v prikrmovani jak mám že nejprve zelenina, pak maso+žloutek, pak ovoce a pak až lepek. Dekuji moc :kytka: :pankac:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
7.10.21 17:37

Ještě doplnim - že od té doby co ma příkrmy zeleninku tak má vyloženě „bobky“ někdy je jen jeden maličký někdy jich je víc. Jsou konzistenci jako modelina ( pardon za nazvy) :mrgreen:.není to známka že malá ma málo vody?

• Citovat
  • Nahlásit
706
7.10.21 18:04

Každá lahvička naruší kojení, i ty co mají „tvar jako bradavku“. Pak se ti sníží laktace, protože se malé nebude líbit tok z prsa, začneš dávat víc UM a nakonec přestaneš kojit úplně.
Takže pokud kojit chceš, co nejčastěji přikládej, buďte hodně v kontaktu, hodně kůže na kůži, neomezovat délku ani frekvenci. Že není mlíko v prsou se stát nemůže, protože tvoří v průběhu kojení tak a takové, jaké miminko zrovna potřebuje.
Malá může zrovna procházet růstovým spurtem nebo spánkovou regresí, protože se chce kojit častěji.
A kaši na noc nedávej na noc, protože je těžká a malou akorát zaplácne a může ji začít trápit bříško. Kaše jsou nejlepší ke snídani.
A postup příkrmů je úplně jedno, tyhle tabulky, že první zelenina, pak maso, atd., jsou jenom tady u nás. Prostě postupně zařaď potraviny a alergeny tak, jaké máte zrovna jídlo vy. Žádnýma tabulkama se řídit nemusíš.
Konzistence 💩 se odvíjí podle toho jídla, vodu získává z kojení a ta ji stačí, víc ji dávat nemusíš.
Trošku jsem se rozepsala, snad jsem pomohla :D :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15935
7.10.21 18:04

V 5,5 mes bych se na UM vyprdla a hodne kojila (ty intervaly jsou v nekterem obdobi normalni) a davala prikrmy, jestli ti dobre ji.
Zelenina nestaci, chce to hlavne tuky, takze kvalitni oleje, avokado, klidne ten zloutek, delala bych poctive domaci vyvary, biojatra.
S kasi bych pockala, ale dobre jsou od Nominy nebo proste rozvaris ryzi, jahly, pohanku, mixnes, olej/maslo a je to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2301
7.10.21 18:13

K těm bobkům a případné dehydrataci: Jak často čůrá? Standard by mělo být 7 počuraných plenek.

Kojení - někdy se může zdát, že jsou prsa prázdná, ale mléko se může tvořit průběžně. Zkoušela jsi pak třeba odsávat, jestli něco teče?

Lahve - to budeš bohužel muset ozkoušet sama, co dítěti vyhovuje. My u prvního vyzkoušeli asi 5 typů lahví s různými savičkami, ale nakonec se naučilo pít z lahve od Rajce, kde je takový ten sosák s membránou… Můžete zkusit dávat pít i přes lžičku nebo z hrnečku, ale to je dost na dlouho…

Kaše - dávali jsme mléčné, protože nemléčné se mi nechtělo patlat do mléka, ať mateřského nebo UM, přišlo mi s tím hodně práce :). Kupovali jsme ty od Hami, začínali na kukuřičné, která je nasládlá, ty sladké chutě (banánová a další) jsme dávali až později, s keksy určitě až po zavedení lepku.

Proč myslíš, že je holčička hladová? Protože se často ozývá? Na váze přibývá normálně? Nebo pediatr hlásí nějaký problém? Náš první se hlásil i co hodinu, ale spíše než o kojení šlo o kontakt, často stačilo pomazlit a byl i tak spokojený :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1900
7.10.21 18:25

Já u malé začala zeleninou k obědu a potom jsem dávala i hami kaše k večeři - ty jsem dávala trošku dřív, aby jí to netlačilo v bříšku a před spaním jsem ji jako druhou večeři jenom nakojila. Kupovala jsem mléčné a bez přidanýho cukru :nevim: Pokud se ti zdá, že má tuhý hovino, tak zkus nabídnout i nějaký čajík mezi kojením

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
706
7.10.21 18:25
@PenelopaW píše:
Kojení - někdy se může zdát, že jsou prsa prázdná, ale mléko se může tvořit průběžně. Zkoušela jsi pak třeba odsávat, jestli něco teče?

To nemusí vůbec fungovat, spoustě žen odsávání vůbec nejde, ale kojí normálně. Ty prsa už prostě nejsou nalité mlíkem, to se může spouštět jen po kontaktu se slinami miminka.

Proč myslíš, že je holčička hladová? Protože se často ozývá? Na váze přibývá normálně? Nebo pediatr hlásí nějaký problém? Náš první se hlásil i co hodinu, ale spíše než o kojení šlo o kontakt, často stačilo pomazlit a byl i tak spokojený :).

Vidíš, to jsem zapomněla napsat :D kojení není jenom jídlo a pití, takže se může chtít častěji kojit, protože chce kontakt s tebou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.10.21 18:40

No holky nevim, onase mi u toho i vzteka a kroutí kolikrát.. pousti se a zase prisaje :nevim:. A když si ho zmáčknutí nic nejde 8o. Jako není do syta prostě. No pribira min, kolem 100gza týden. 5,5 má 5900g :nevim:
No o tom čaj mám tak zkusim přes lžičku dát. Jinak jsem dnes pořídila řepkový Bio olej z dm do příkrmu tak dám to? A nebo kousíček masla? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
15935
7.10.21 19:20
@Anonymní píše:
No holky nevim, onase mi u toho i vzteka a kroutí kolikrát.. pousti se a zase prisaje :nevim:. A když si ho zmáčknutí nic nejde 8o. Jako není do syta prostě. No pribira min, kolem 100gza týden. 5,5 má 5900g :nevim:
No o tom čaj mám tak zkusim přes lžičku dát. Jinak jsem dnes pořídila řepkový Bio olej z dm do příkrmu tak dám to? A nebo kousíček masla? :think:

Takovych obdobi behem kojeni jeste bude :nevim:.

Pokud si nejsi jista, pozvi si dobrou laktacni.
Mela bys poznat (nebo ona), jestli mala efektivne saje, staci chvilku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1935
7.10.21 20:09

A nejsi náhodou těhotná? Mně se takhle dítě chová od doby, kdy jsem otěhotněla. Akorát se teda vysloveně nevzteká u prsa, ale pije často, musím dávat obě prsa a to mléko vydrží tak hodinu, po hodině mi zdlabe celou porci příkrmu. Já bych um už nedávala, spíš bych šla cestou těch příkrmů. Já jsem začínala taky zeleninou, ale dcera to vůbec nechtěla, pak i zhubla, takže jsem dávala dvakrát denně mléčnou kaši a zas na tom nabrala, potom začala jíst i ostatní věci. Po kaši ale určitě nebude lépe spát, to je mýtus. Podle mě je ale i blbost, že je to supertěžkè jídlo a večer by se vůbec nemělo.
Co se týče mléka, tak se můžeš orientovat i podle čůrání, jestli čůrá tak nějak furt stejně, tak mléko máš. Ale nabízej i vodu k příkrmům, ať si zvykne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1935
7.10.21 20:10
@Anonymní píše:
No o tom čaj mám tak zkusim přes lžičku dát. Jinak jsem dnes pořídila řepkový Bio olej z dm do příkrmu tak dám to? A nebo kousíček masla? :think:

100g za týden mě pobavilo, to je ukázkové :D. Od půl roka je normální 200g za měsíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.10.21 22:01

Holky plenek je tak 7-8 někdy I více ;) takže asi opravdu je to jen nějaký období. Jinak jsem to dostala tak to může vysvětlovat proč s ekrouti, mlek9 může chutnat jinak a těhotná snad nejsem 8o 8o :mrgreen: to bych vážně teď nedala :mrgreen:
Jinak holky když píšete nabízet vodu. Jaké máte lahvičky teda na vodu popř. Cajik? Já mám od Suavinexu 0+ anticolic s nejmenším průtokem kvůli orave sacimu reflexu. Cajik mám Od Lerosutwn hermanekovy od 4m. A zatím tedy jedu 14 dní jen tu zeleninku ještě bude o hutnavat a během 14 dni přidám maso a žloutek. Potom asi tak zhruba do měsíce přidám dopolední svačinku a to hude ovoce teda a odpoledne se dává co? Dekuji :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
18
7.10.21 22:39

Z toho co popisuješ mi to přijde jako počáteční bojkot kojení, kdy miminko není spokojené s tokem mléka, tak se odtrhuje (toho mléka je tam třeba i dostatek, ale prostě teče o něco pomaleji než dřív, což to mimčo našve a tak se odtrhuje a vzteká se…). Doporučuju pozvat si dobrou laktační poradkyni a probrat to s ní. Jo a taky doporučuju na instagramu profil najitsicestu, má tam o bojkotu hned několuk příspěvků :). Naopak UM bych teď určitě nedávala, jak už píšou holky výš, tím si akorát ubereš kojení a zase se sníží poptávka a mléka bude ubývat a ubývat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1900
7.10.21 23:07

To může být i tou MS, já bych to pár dní ještě vydržela a uvidíš :nevim: Mně vyšly odpolední příkrmy na léto, takže sem dávala hlavně čerstvý ovoce, později klidně jogurt, kousek rohlíku. Vodu jí dávám do učícího hrnečku a když ho zapomenu, tak to jde i dobře lžičkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.10.21 01:36

@Yxc28 Hele přesně to mi napadlo už taky :nevim: že to tede pomalu a oba je vztekla ale někdy basti úplně v klidu :think: může to někdy téct více, někdy méně? :nevim:
Jinak děkuji podivam se. A LP zkusím skutečně a pozvat moc děkuji

@maruš85 jo vydržím. Teď jsem objednala odsavacku el. Ať ji mám tak i uvidíme jak to je :mrgreen:
Aha, a proč ne z té lahvičky? Jaký hrneček prosím.
A kolik bylo tvému mincu když si začala s odpoledni svacou? nebo respektive postup si měla jako mám já s malou? Až po mase a žloutku a dopolední svace? Dekuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat