Poradíte mi prosím co dělat nebo co dělám špatně

Anonymní
2.8.21 11:05

Poradíte mi prosím co dělat nebo co dělám špatně

Ahojky, syn je na bebe comfort 1…jeden den je v pohodě vydrží si 2,5 aj 3 hodiny za 24 hodin vypije 700ml… Plus nějaká voda… Druhý den jak kdyby ho někdo vyměnil a nevydrží ani 2 hodiny ikdyz si vypije svoji dávku, zkusím mu kolikrát dodělat ale nechce tak ho nechám aby mi pak nezvracel nebo něco…
Stolici má pěknou jsme bez bolení bříška… Ale trápí mě že má furt ten hlad nevím co to způsobuje… Pokud spí tak vydrží normálně ale většina dne je vzhůru tak mi málo co vydrží… Bude mít 3 měsíce a od začátku furt nějaký boj už jsem z toho zoufalá pak nemám ani čas na starší dceru když jeden den je malý v pohodě a pak úplný opak… Přemýšlela jsme o změně um ale bojím se aby mu neudělal bolesti, zácpu nebo zvracení…

A je to vůbec normální že když je vzhůru tak má i dřív hlad? Já už nevím s první dcerou jsem takové problémy neměla ta si vypila svoji dávku a vydržela normálně 3 hodinky a hlavně v klidu bez řevu…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6378
2.8.21 11:13

Každý dítě je jiný…dcera taky byla kliďas, spala celou noc, žádné potíže. Syn byl víc kontaktní, uplakaný, dráždivý…chce to čas..určitě mu nedávej víc nebo častěji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19848
2.8.21 11:21

Nějak nerozumím problému..? Jakože každý den jí s jinými intervaly? :think: A ty máš každý den hlad ve stejnou dobu a sníš stejné množství jídla? Prostě když má hlad, dej mu mléko a víc neřeš :nevim: Pokud nějak nadměrně nepřibírá (to by tě upozornila doktorka), tak není třeba ani to UM mu omezovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.8.21 11:40
@unuděná píše:
Nějak nerozumím problému..? Jakože každý den jí s jinými intervaly? :think: A ty máš každý den hlad ve stejnou dobu a sníš stejné množství jídla? Prostě když má hlad, dej mu mléko a víc neřeš :nevim: Pokud nějak nadměrně nepřibírá (to by tě upozornila doktorka), tak není třeba ani to UM mu omezovat.

O to nejde že každý den ji jinak to je mi jasný že nebude chtít každý den ve stejnou hodinu a stejnou dávku… Jen mě zaráží že třeba na noc si vypije 150 a za necelé 2 hodiny řve zas hlady… A vypije dalších 80 třeba…
A ty dny kdy pije třeba 90 a hlásí se dřív tak mi pak ublinkava…
A dny kdy pije 100- 120 po 3 hodinach tak je to v pohodě…
Přijde mi ale jak kdyby ho už ta beba vůbec nezasytila dřív to bylo úplně jiné vypil si kolik chtěl ale byl usměvavý klidný všechno ok… A teď aj když si vypije co se do něj vleze tak je hodinu v klidu a třeba pak začne úplně řvát tak zkouším či nechce spát nebo jen tak ho nosím či nechce třeba ten kontakt semnou a nic… Tak nevím kde je ten problém a sama už si na to nedokážu odpovědět nebo se to táhne už dlouho… Cítím se jak neschopná matka která nepozná vlastní dítě amoc mě to trápí…

• Citovat
  • Nahlásit
19848
2.8.21 11:49
@Anonymní píše:
O to nejde že každý den ji jinak to je mi jasný že nebude chtít každý den ve stejnou hodinu a stejnou dávku… Jen mě zaráží že třeba na noc si vypije 150 a za necelé 2 hodiny řve zas hlady… A vypije dalších 80 třeba…
A ty dny kdy pije třeba 90 a hlásí se dřív tak mi pak ublinkava…
A dny kdy pije 100- 120 po 3 hodinach tak je to v pohodě…
Přijde mi ale jak kdyby ho už ta beba vůbec nezasytila dřív to bylo úplně jiné vypil si kolik chtěl ale byl usměvavý klidný všechno ok… A teď aj když si vypije co se do něj vleze tak je hodinu v klidu a třeba pak začne úplně řvát tak zkouším či nechce spát nebo jen tak ho nosím či nechce třeba ten kontakt semnou a nic… Tak nevím kde je ten problém a sama už si na to nedokážu odpovědět nebo se to táhne už dlouho… Cítím se jak neschopná matka která nepozná vlastní dítě amoc mě to trápí…

A víš jistě, že řve hlady, když pak vypije jen tak malinko? Nepomohl by dudlík, pomazlení nebo prostě jiné odvedení pozornosti a přeci jen ten interval dodržet? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.8.21 11:56
@unuděná píše:
A víš jistě, že řve hlady, když pak vypije jen tak malinko? Nepomohl by dudlík, pomazlení nebo prostě jiné odvedení pozornosti a přeci jen ten interval dodržet? :think:

Právě že řve hlady začne mi cucat úplně ruku začne otáčet hlavičkou na strany a tak už poznám že má hlad… V nemocnici říkali že to poznám i podle malíčku když vložím do úst že má ještě mimi hlad… A opravdu zkusím to a on cuca o život a 0ak řev že mu nic neteče a zkusila jsem to udělát tak mimo když je v klidu zda mi ho bude taky sat a nic jazykem vystrkuje ven,… Dudlík zkouším ale natahuje mu z něj a plive ho ven…
Zkouším vše možné aby se ten interval dodržel… No budu doufat že se to ještě zlepší časem ale už je to dost dlouhý… Proto jsem napsala sem no zda neměl někdo podobnou zkušenost a jestli by nepomohlo změnit um…

• Citovat
  • Nahlásit
3065
2.8.21 12:00

Vůbec to nemusí být hlady, třeba ho bolí bříško, potřebuje dudlík, pochovat, špatně se mu spí, je mu horko, zima, má nepohodlnou postýlku, důvodů může být víc. Dítě sice může mít různé potřeby jídla, ale přijde mi, že všechno řešíš jen mlíkem místo abys zkusila něco jiného. Taky má dítě různá období, někdy spí víc, někdy míň, možná mu můžou začínat růst zuby, důvodů je spousta a fakt se nedá očekávat, že dítě bude pořád v pohodě, bue pít podle tabulek a pořád bude spát nebo se usmívat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3065
2.8.21 12:02
@Anonymní píše:
Právě že řve hlady začne mi cucat úplně ruku začne otáčet hlavičkou na strany a tak už poznám že má hlad… V nemocnici říkali že to poznám i podle malíčku když vložím do úst že má ještě mimi hlad… A opravdu zkusím to a on cuca o život a 0ak řev že mu nic neteče a zkusila jsem to udělát tak mimo když je v klidu zda mi ho bude taky sat a nic jazykem vystrkuje ven,… Dudlík zkouším ale natahuje mu z něj a plive ho ven…
Zkouším vše možné aby se ten interval dodržel… No budu doufat že se to ještě zlepší časem ale už je to dost dlouhý… Proto jsem napsala sem no zda neměl někdo podobnou zkušenost a jestli by nepomohlo změnit um…

Dulík zkus jiný druh. Naše dcera vůbec nechtěla ty silikonové, měla ráda jen ty obyčejné gumové.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19848
2.8.21 12:03
@Anonymní píše:
Zkouším vše možné aby se ten interval dodržel… No budu doufat že se to ještě zlepší časem ale už je to dost dlouhý… Proto jsem napsala sem no zda neměl někdo podobnou zkušenost a jestli by nepomohlo změnit um…

A proč je tedy problém mu to mlíčko dát? Bojíš se, že mu bude zle (už se to někdy stalo?), že bude moc přibírat, nebo tě jen otravuje mu ho častěji dělat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.8.21 12:08
@ZuzaM píše:
Vůbec to nemusí být hlady, třeba ho bolí bříško, potřebuje dudlík, pochovat, špatně se mu spí, je mu horko, zima, má nepohodlnou postýlku, důvodů může být víc. Dítě sice může mít různé potřeby jídla, ale přijde mi, že všechno řešíš jen mlíkem místo abys zkusila něco jiného. Taky má dítě různá období, někdy spí víc, někdy míň, možná mu můžou začínat růst zuby, důvodů je spousta a fakt se nedá očekávat, že dítě bude pořád v pohodě, bue pít podle tabulek a pořád bude spát nebo se usmívat.

Dudlík zkoušíme natahuje mu z nej, chovám snad celý den… Uspavam ho dokonce na rukou dříve si usnul sám, spinká s nama v postely v postýlce být nechce pláče tam… Pokud jen trošku zapipne v leze… vezmu si ho na ruky pochoduji s ním po celém bytě zpívám mu výkladam si s ním… dělám opravdu všemožné… Toto jsme u prvníjo ditete neměla vím každé miminko je jiné… Bouzel nezbyde nic jiného než jen čekat až se to zlepší… Ale děkuji za váš názor i v tom že vše co jste vypsala dělám celý dny snad to bude jen nějaké to období ikdyz delší…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.8.21 12:17
@unuděná píše:
A proč je tedy problém mu to mlíčko dát? Bojíš se, že mu bude zle (už se to někdy stalo?), že bude moc přibírat, nebo tě jen otravuje mu ho častěji dělat?

Určitě mě ne otravuje mu ho častěji dělat přece ho nenechám plakat hlady… Jen když si říká tak častěji a po menších dávkách tak mi většinou ublinkava není to moc ale při tom odrihnuti kdy je to normální říkal doktor…a pak ho boli brisko a když si vypije větší dávky po delší době tak neublinkne snad ani kapku a je to usměvavý miminko klidný bez bolení bříška…

Většina dní je právě tech špatných kdy se víckrát hlásí o menší dávky…
Tak mi přijde už kolikrát že ho to mlíčko vůbec nezasyti a mám chuť mu ho změnit i přesto že doktor říká že um hlavně nemenit… Ale já už si nevím vůbec rady.. Furt zapisují kolik si vypil v jakou dobu a u první jsem to vůbec nedělala…
Už si přijdu jak neschopna že musím chodit pro rady od druhých když jedno dítě jsem si sama vychovala a bez jakýchkoliv rad od druhých… Ale tady si prostě nejsem ničím jistá a nechápu to co se to furt děje…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.8.21 12:20
@ZuzaM píše:
Dulík zkus jiný druh. Naše dcera vůbec nechtěla ty silikonové, měla ráda jen ty obyčejné gumové.

Jeje tolik dudlíku co jsem vyzkoušela, doma máme snad od každé značky.. Od ty nejlevnější po ty nejdražší… Opravdu odzkoušeno vše…

• Citovat
  • Nahlásit
1725
2.8.21 16:20

Podle mě to nějak moc řešíš, prostě mu dej mléko, když chce a je to :). Nic bych nezapisovala, pokud hezky přibírá. Jestli nějak extra nezvrací, tak nevidím problém ani v tom ublinkávání. Křičet může i kvůli něčemu úplně jinému, chápu, jídlo je středobod péče o dítě, znám to, ale má i jiné potřeby, které hlásí, akorát mu nevidíme do hlavy, tak je někdy těžké přijít na to, co to je. A u dětí se navíc rychle všechno mění, ale to taky víš, tak snad být trpělivá a čekat, než tohle období přejde a přijde zas nějaký nový problém. :D Umělá mléka by měla mít všechna v zásadě stejné složení a kalorické hodnoty, pokud se nejedná o nějaké speciální. No a ještě jsem to chtěla napsat, že bych příště zvolila jiný název diskuze, když je to takhle nic neříkající, tak to spousta lidí vyfiltruje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat