Poradíte mi? Vylejzá mi z kočárku...

alfie
29.8.06 13:49

Poradíte mi? Vylejzá mi z kočárku...

ahoj maminky,
moc prosím o radu, mám něco přes 8 měsíců starého chlapečka a ještě nesedí.Hodně se plazí, moc neleze po čtyrech, ale fakt se jen plazí. V kočárku se otáčí na bříško, hned zase na záda, snaží se sedat, ale vždycky se jen rozplácne na pravou nebo levou stranu kočárku a tu pak samozřejmě kouše , takže je tam jak zkroucenej paragraf a po chvíli ho to přestane bavit, co by se namáhal sám sedět, že:) a začíná vylézat z kočárku, tak, že se postaví na nožičky a hlavičkou málem vypadne.Zkoušela jsem ho uvázat do popruhů ke kočárku, máme ty volné, ne připevněné k zádům.Jenže v těch vydrží chvíli, pak se zase chce začít otáčet a vzteká se, když mu to nejde.Jenže když ještě nesedí, přijde mi drastické s ním lomcovat, aby seděl, a námahal tak páteř, když ho mám v popruhách.Když hio do nich zase nedám, vylejzá.
Tak a babo raď. :lol: :lol: :lol:
V jakých kočárcích je vozíte? Já mám od půl roka sporťák, golfky ještě ne, teˇna zimu se ani stejně nevyplatí, ne?
Tak prosím moc o radu.
Děkuji
Alfie a Davídek
http://lilypie.com/pic/060528/5hmQ.jpg":http://lilypie.com/…528/5hmQ.jpghttp://b1.lilypie.com/honkp2/.png

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

11103
29.8.06 14:19

Zacatkem brezna, kdyz bylo uz hezky, tak jsme jezdili v hlubokem kocaru bez korbicky. Nejdrive jsem davala Honzika na brisko a on koukal ven, ale potom zacal vylejzat ven, tak jsem koupila klasicke ksiry, upevnila ho do nich a vetsinou jsme pak jezdili ve stoje :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4258
29.8.06 14:24

ALFIE:moc neporadim,
jen napisu svoji zkusenost,nas se plazil v6m.v 7 stal ale sedel az v9m. v kocaru jezdil v hlubokym do tech 9mesicu.ale nikdy ho nejak nenapadlo aby si v kocaru stoupal a az byl starsi ani bych mu to nedovolila,proste vi, ze se tam sedi.
a neslo by ze bys ten hluboky-nebo sportak trosku dala do polosedu a by videl ven?a treba by nestoupal?ale opravdu nevim jak poradit,protoze kdyz mu reknes ne,tak to jeste nepochopi.zkus vydrzet,pokud ti stoupa,tak uz si brzo sedne.muze to byt uz jen par dni :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1785
29.8.06 14:36

Alfie, náš Matýsek měl lehce převrácený vývoj a klasické sezení zařadil až nakonec:-) Čili u nás plazit-klečet-stát-lézt-sedět (předtím teda sedával mezi patama). Taky jsme párkrát jeli v kočáře na stojáka, prostě když už byl větší, tak jsem mu pod hlavou aspoň přizvedla, aby viděl ven, to pomohlo. A myslím, že mu to nijak neublížilo.
A neboj, až bude pořádně sedět, bude ho to už bavit, že může koukat okolo a vylejzání za jízdy vyřadí:-)

Jazzi a Matýsek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
alfie
29.8.06 14:37

Vali, do polosedu jej dát nemůžu, protože když ho zvednu, svalí se tam jak kulihrášek a tím, že ještě nesedí se pak začne kroutit a ve finále je tam rozpáclý napříč s nohama ven:)
Fakt nevím, co s ním.Ještě k tomu chodím venčit mimo našeho neposedy dva obr hafany a tak není vždy moc času hlídat kočárek a zároveň psy.Když s ním jezdím bez kšír, bojím se, že když chytím psy kvůli těm paničkám,( které křičí pomóóć, chyťte si je, i když mají košíčky:) mi Davídek vypadne z kočárku. :cry:
tak kdyby se tady vyskytl někdo, kdo má podobné problémy, prosím o příspěvek.
Jinak moc děkuji za rady.

• Citovat
  • Upravit
alfie
29.8.06 14:40

Jazzi, tak že bychom měli stejný vývoj jako tvůj Matýsek? :D Kéž by.Už bych měla po problémech:)

• Citovat
  • Upravit
2733
29.8.06 15:14

asi bys měla koupit kšíry,mě se dost osvědčily. Vítek, když byl stejně starý jako tvůj syn, naštěstí neměl šanci, neb byla zima a on byl ve fusaku. Jakmile jsem ho v březnu z fusaku vyndala, hned začalo rodeo. Jezdili jsme ve stoje, já jednou rukou držela dítě, druhou kočár…nakonec kšíry posloužily dobře, připevnila jsem je k popruhům v kočárku a tak, aby sice mohl viset hlavou dolů, ale aby neměl šanci přepadnout, nebo aby se nemohl převrátit kočár. Stejně je to o nervy…No ale ted docela sedí klidně a kouká, anebo capká. Vydrž, až začne chodit, bude to lepší:)
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
29.8.06 15:20

ahoj

Michal si sám sedl až v 10,5 měsících - dřív stál než seděl … zajímavý… ale v sedě se neudržel… no v kočárku jsme jezdili pořád stejně - od 6 měsíců do doby než si sedl - a to jest na břiše nebo na všech čtyřech… zdrhací pokusy jsem utnula kšírama…
Zkoušela jsi ho připoutat v pozici na břiše????? my tak jezdili pořád - cca 3 měsíce co už mi mohl vypadnout z kočárku… jezdil stále v hlubokým… a pravdu díš… golfky na zimu určitě nepořizovat:o)

jestli se ti ale chce pořád otáčet sem a tam a sem a tam… tak neporadím… Michala pak až dokonale uzemnil fusak… v němž jezdil v pololeže a nemohl se obracet… ale M. je únorovej tak nám to tak hezky vyšlo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
29.8.06 15:54

Zkusila bych ty kšíry napevno přidělat ke kočárku. Já takhle přišívala dvoje kšíry, aby tam mimi bylo napevno. Mělo by to nějak jít za látku chytnout. Potom ho můžeš vozit v pololeže a on by neměl být schopný sebout moc mlít..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
294
29.8.06 16:40

Ahojky,
Berča leze a v kočáře se jí líbí na bříšku. Poslední dobou mi však jde na všechny čtyři, pak si klekne a opírá se o stranu kočárku a čučí. Hrůzu, že vypadne, jsem nevydržela, tak jsem koupila kšíry do kočárku a jsem klidnější. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
alfie
29.8.06 17:16

holky, děkuju,
ale všechny píšete o kšírách..ty já mám, jen nevím, zda je dobré do nich Davídka cpát, když nesedí, sice si v nich může lehnout, ale v leže na zádech nevydrží, pořád by se obracel, jak říkáte tam a zpět:)
Tohle je fakt úmorný období :? :lol:

• Citovat
  • Upravit
alfie
29.8.06 17:18

a ještě píšete, to mi nejde na rozum-že jste vozili v zimě ve fusaku, jak?Já mám kočárek Deltim Voyager 005. Vždyť je takový čilý, rozhodně mi v nějakém fusaku nevydrží ležet :( A jsme zase u stejné kapitoly :lol:

• Citovat
  • Upravit
alfie
29.8.06 17:21

do třetice:)
já si připadám jak neádrtálčí žena z doby ledové.Okolo je tolik maminek, které mají tucet dětí a nic podobného neřeší, ba ani neřešily, já tomu prostě nemůžu přijít na kloub, snad to u druhého pokud se zadaří(vy, co mě znáte ze snažilek) bude lepší. :D

• Citovat
  • Upravit
980
29.8.06 17:54

Ahoj Alfí.

Už jsem tě dlouho neviděla v deníčku tak jsem ráda že jsem na tebe narazila.
V zimě bude Davídek ve fusaku sedět kočárku a ještě budeš mít určitě nánožník + zimní oblečení.Bude tam dosti nafest a nebude mít šanci(aspoň doufám) na dělání blbin.
Já mám Tadeášeka taky ve sporťáku a je připoutaný pořád protože bych si to nelajzla ani na chvilku nechat ho na volno.Přesně jako Davídek se v něm staví na nožky.Tadeášek je jinak od začátku v kočárku spokojený takže nemám větší problémy.

Martina a Tadeášek ze zimňátek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
29.8.06 19:24

Alfie, no však než bude zima a fusak, tak ti bude dávno sedět. Takže bude sedět ve fusaku. Anebo taky nebude chtít vůbec být v kočáru, toho se děsím zas já…jak se naučí chodit, tak je to s kočárem horší. Mě Vítek ležel, protože měl během zimy 7-10 měsíců a ven jsme jezdili jen na dobu jeho spaní, v bdělém stavu bych si s ním nedovoloila práh překročit, to by byl rachot:)
ad kšíry-však nevadí, když v nich nebude ležet, když mu dáš delší šráky, tak se v nich může různě převalovat a popolézat, ale nevypadne z kočáru.
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama