Poradíte někdo s excelem? Díky

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
dorinka01
Ukecaná baba ;) 2275 příspěvků 07.10.14 15:26
Poradíte někdo s excelem? Díky

Ahoj, trápím se tady s excelovskou tabulkou. Potřebovala bych pomoct s doplněním vzorce na výpočet DPH 21%, automatické datum, automatické číslování, tisk aby byl automaticky ve 2 kopiích a dokáže si excel pamatovat a nabízet potom už jednou zapsané firmy? Něco jako našeptávač?
Moc děkuju za pomoc :hug:.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
rézi2
Zasloužilá kecalka 996 příspěvků 07.10.14 15:29

Ahoj, vzorecky do excelu jsem asi pred mesice nasla na poradte.cz
A muj excel si teda nepamatuje vubec nic ackoliv by mel :D

rézi2
Zasloužilá kecalka 996 příspěvků 07.10.14 15:38

Jeste teda dodam, ze zalezi na tom jaky excel mas, ten nejnovejsi?
A pokud mas starsi na strankach microsoftu je presny popis toho co dany excel zvlada+ u nekterych i ty vzorecky, ale me se teda stahli s excelem jako priloha bohuzel ale nemam noteboom abych ti je preposlala, pokud by jsi ale vydrzela do patku do vecera mohla bych ti je zaslat v sz ;)

teodorab
Povídálka 39 příspěvků 07.10.14 15:54

Nevím co máš přesně na mysli, ale myslím že na tohle slouží makra, návodů jak se používají najdeš na internetu spousta. Tady ti asi nikdo pořádně nevysvětlí.

Dafné
Závislačka 3864 příspěvků 07.10.14 15:56
@dorinka01 píše:
Ahoj, trápím se tady s excelovskou tabulkou. Potřebovala bych pomoct s doplněním vzorce na výpočet DPH 21%, automatické datum, automatické číslování, tisk aby byl automaticky ve 2 kopiích a dokáže si excel pamatovat a nabízet potom už jednou zapsané firmy? Něco jako našeptávač?
Moc děkuju za pomoc :hug:.

No tak vzorec a výpočet DPH je jednoduchý =(číslo buňky)/100*21

Automatické datum je funkce dnes =+DNES(). Pokud chceš třeba automatické datum na splatnost, tak třeba =+DNES()+14. Pak ale kdykoliv soubor otevřeš, budeš tam mít aktuální datumy, i na starších fakturách.

Automatické číslování (předpokládám faktur) se dá taky navzorcovat, očísluješ první a pak už jen =(list, čislo buňky)+1.

Na výběr firmy se dá udělat tabulka, kam firmu zapíšeš a pak se z této tabulky bude ve faktuře vybírat. Nemůžu si teď vzpomenout, která funkce to je…

Někdo by určitě vymyslel něco jednoduššího, třeba nějaké makro.

Ale jestli chceš vystavovat faktury, není jednodušší si stáhnout z netu nějaký připravený vzor? Nebo rovnou využít službu - teď jsem na to nedávno narazila, je to tady .

dorinka01
Ukecaná baba ;) 2275 příspěvků 07.10.14 18:51

Díky moc, jedná se o příjmový doklad. Pokusím se to nějak zmršit, snad to bude fungovat.
Hlavně mám potíž s tím našeptávačem již jednou použitých firem :zed:

reliska
Kecalka 451 příspěvků 17.02.18 17:01
Řazení v Excelu podle datumu

Ahoj, prosím o radu zkušenějších - mám v Excelu jednoduchou tabulku: 1. sloupec datum, 2. sloupec poznámka. Potřebuji tuto tabulku srovnat dle datumu. Když oba sloupce označím a dám „vlastní řazení“, srovná mi to tabulku správně podle měsíců, ale ne už jednotlivé datumy v měsíci). Sloupec s datumem mám myslím správně ve formátu „datum“. Může mi prosím někdo poradit, jak to „dotáhnout“ do správného řazení? Děkuji moc. Je to Excel 2016.

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 17.02.18 17:06

@reliska : podle stačí označit řádky, které chceš srovnat a potom dat seřadit podle sloupce „datum“

vulpes
Kelišová 5066 příspěvků 17.02.18 18:12

Jaký máš tvar toho datumu?
Umím si tohle, co popisuješ, nějak představit, když to máš zapsané ve tvaru MMMM.DD.RRRR a je to ve formátu text.
Ale když máš buňky ve formát datum, tak se to chová/řádí správně podle datumu

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 17.02.18 19:19
@vulpes píše:
Jaký máš tvar toho datumu?
Umím si tohle, co popisuješ, nějak představit, když to máš zapsané ve tvaru MMMM.DD.RRRR a je to ve formátu text.
Ale když máš buňky ve formát datum, tak se to chová/řádí správně podle datumu

Souhlas - vše zkontrolovat. Buňky musí být ve formátu datum - radši dvakrát zkontrolovat, zda je Excel rozpoznal (zda tam nemá přednastavený jiný formát data). No a pak jen seřadit podle a datum. Pokud to nejde, nejspíš máš v datumu třeba mezeru a už to program jako datum nebere.

reliska
Kecalka 451 příspěvků 17.02.18 21:22

Díky všem, ale přesně tak to mám - formát datum, dám řadit podle sloupce datum. Měsíce to srovná, ale dny v měsíci už ne. Přikládám PRNTSCR

vulpes
Kelišová 5066 příspěvků 17.02.18 22:34
@reliska píše:
Díky všem, ale přesně tak to mám - formát datum, dám řadit podle sloupce datum. Měsíce to srovná, ale dny v měsíci už ne. Přikládám PRNTSCR

aha. Tak zkus vymazat v datumech ty poslední tečky.
Místo 23.11. piš jenom 23.11

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 17.02.18 22:37

@reliska
Podle obrázku je chyba ve formátu data. Buď natvrdo napíšeš napíšeš 01.10. místo 1.10., nebo poopravíš formát centrálně přes nastavení formátu buněk, vybereš přesně v jakém formátu píšeš datum (d.mm.rrrr místo dd.mm.rrrr) a znovu seřadíš. Pokud to nepůjde, je špatně nastavení v Excelu jako takovém nebo v počítači. Občas si s tím nějaký vtipálek pohraje a je to průšvih.

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 17.02.18 22:39
@vulpes píše:
aha. Tak zkus vymazat v datumech ty poslední tečky.
Místo 23.11. piš jenom 23.11

Nebo takhle. ;)

vulpes
Kelišová 5066 příspěvků 17.02.18 22:45
@Vlaďka 83 píše:
@reliska
Podle obrázku je chyba ve formátu data. Buď natvrdo napíšeš napíšeš 01.10. místo 1.10., nebo poopravíš formát centrálně přes nastavení formátu buněk, vybereš přesně v jakém formátu píšeš datum (d.mm.rrrr místo dd.mm.rrrr) a znovu seřadíš. Pokud to nepůjde, je špatně nastavení v Excelu jako takovém nebo v počítači. Občas si s tím nějaký vtipálek pohraje a je to průšvih.

tohle by asi nepomohlo. On ten formát dd.mm. prostě není. Pokud je zápis bez roku (jako to má), jen den a měsíc, tak na konci tečka být nemůže (ale jsme vážně přesvědčená, že je to novinka, přísahala bych, že ve starších verzích to normálně šlo…už nevím)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Koptashow, na kterou byla radost se dívat: Václav Kopta Lvy zvládl skvěle

Jeho televizní pořad Koptashow, v němž slíbil odhalovat nejrůznější tajemství... číst dále >

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >