Poradíte ohledně náboženství?

2.8.10 08:01

Poradíte ohledně náboženství??

Holky prosím o radu, neříkám, že nejsem věřící, podle mě nademnou někdo je,kdo mě střeží, ale nejsem vůbec zběhlá v otázkách náboženství. A problém??

Na zahradě máme kapličku,boží muka, jsou z 30.leté války. Jako dítě si je pamatuju v dezolátním stavu, ale měly pěkné svaté obrázky. Jednoho dne však přišli pánové z tehdejšího OU a my děti jsme měli " tu čest" a „povinnost“ obrázky kameny rozbít.
Teď jsme si boží muka celá zrekonstruovali, a chtěli bychom to s manželem dotáhnout do konce a vsadit sice zalaminované, a zasklené svaté obrázky do výklenků. A teď prosím o jaké??? Je to jedno???Nebo je to nějak dáno. Myslím, že by tam měl být Ježíš, ale jak???Musí být s křížem???Dále bych tam chtěla jako matka Madonnu, ale nevím hodí se to??? Prosím, kdo o náboženství něco ví, poradí mi jaké výjevy by byly nejvhodnější. Potřebuji 4 ks. :-)

Foto před opravou. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2.8.10 08:02

Foto

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10178
2.8.10 08:14

Nevím jestli poradím, jsem věřící, ale s kapličkami moc zkušeností teda nemám. Já bych byla pro Madonu, Madonu s Ježíškem, Ježíš na kříži(nebo jak nese kříž) a zmrtvýchvstání, jestli je to ale takhle vhodné to nevim, ale problém bych v tom neviděla :nevim: Předpokládám, že si asi nepamatuješ jaké obrázky tam byly původně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.8.10 08:17

To právě ne, bylo mi tak 6. Jen vím, že byly barevné. :-)
Moc děkuji. Zmrtvýchvstání okouknu. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
2.8.10 08:25

Pokud máš někde faráře,tak se ho zeptej.Každé náboženství uznává pomalu to samí,ale přeci jen trochu odlišně.Pokud tam někoho máš,kdo si ty obrásky pamatuje,skusila bych se zeptat také jich co na obrázkách bylo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.8.10 08:41

No to si asi nikdo nepamatuje, protože zrovinka včera přišla sousedka s tím, co jsme to tady postavili. :-) A to je jí tak 70. Je fakt, že manžel to včera doopravoval, tak to vypadá hned jinak. :-)
Za farářem zajdu, ale je nový cca rok, no nevadí. :-) :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10706
2.8.10 08:43

a nějaký pamětník v okolí by nevěděl, co tam dřív bylo? :nevim: Jinak můžeš na netu pohledat fotky božích muk a inspirovat se, co tam tak bývá.
Název Boží muka je od toho, že má znázorňovat Ježíšovo utrpení - umučení, takže bych tam určitě dala aspoň jeden obrázek Ježíše na kříži, nebo jak ho nese, případně bičování…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
2.8.10 08:43

Určitě ti poradí a závidím.Taky by se mi líbyla kaplička.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.8.10 08:46

foto

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.8.10 08:48

Pomeranco: na net jsem už koukala, to bylo první co mě napadlo, ale většinou jsou tam jen taková taky bez obrázků. Ale já bych je chtěla mít i s obrázky. :-)
Ale ten farář, to je dobrý nápad, třeba bude mít i nějakou kroniku. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
2.8.10 08:52

A třeba dokonce i má nějaké obrázky.Určitě bych ho skusila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17745
2.8.10 09:29

Ahoj,
taky bych to viděla na dotaz páterovi z nejbližší farnosti :think: .
Co archiv, kronika?A pokoukání na netu je taky dobrý nápad :palec: .

Hodně štěstí při realizaci :kytka: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16491
2.8.10 09:34

Ahoj Kacko. Zkus s fotkou zajít na místní faru nebo do kostela a tam by mohli mít i nějakou dokumentaci. Určitě ti rádi poradí :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5299
2.8.10 11:06

Každá farnost by měla mít farní kroniku. Váš pan farář ti určitě poradí, navíc bude nejlíp znát pamětníky ze své farnosti a může se jich poptat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7992
9.10.13 20:29

Zdravím všechny, dokázali byste podle indicií říct, zda se jedná o nějaké náboženství, víru nebo jen o individuální postoj? Nevím, od čeho se odpíchnout. :-)
Nosí pouze oblečení ze 100% přírodních materiálů, protože syntetika je karcinogenní. Nejí maso, tvrdí, že vaření nemá smysl, že pro lidské tělo je nejlepší potrava v biokvalitě a syrovém stavu. Odmítají léky i lékaře jako takové, protože lidské tělo si s nemocemi (jakýmikoli) poradí samo. Všechno, co pozřou, musí nejprve v „pyramidě“ zbavit negativní energie. Věří v konspirační teorie, v existenci mimozemšťanů, kteří nás prostřednictvím moderních technologií sledují a testují (odtud škodlivá záření, aditiva do potravin atd.). Jinak žijí „normálně“, mají auta, chodí do práce atd.
Netušíte, o co by se mohlo jednat? Díky všem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama