Poradíte s aktovnou pro prvňáka? A co dál?

9868
6.5.09 19:38

Poradíte s aktovnou pro prvňáka? A co dál?

Ahoj, uvítám jakoukoli radu a postřeh ohledně výběru aktovky nebo batohu pro prvňáčka. Vůbec nevím, podle čeho vybírat - tedy mimo barvy :)

A co ostatní výbava? S čím mám počítat?

Díky moc za rady!!

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

medvidek
6.5.09 19:52

Ahojky.Já kupovala pro dceru Topgal jsem spokojená a dcera taky :D .

• Nahlásit
  • Citovat
medvidek
6.5.09 19:53

jen neumím kopírovat obrázky a odkazy :oops: .

• Nahlásit
  • Citovat
9868
6.5.09 19:55

Na Topgal jsem se dívala - ale nevím, kterou vybrat, mají tam různé typy, některé mi přijdou šíleně obrovské.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
medvidek
6.5.09 20:08

Lesi,nekupuj ji přes net.Vem dítko sebou a ať si jich pár skusí dát na záda v bundě.Já vzala Barču taky sebou,ale před tím jsem se dívala sama.Nejlepší je se dvěma samostatnýma kapsama,jedna na velký desky druhá na malý.Bára má u toho batohu-aktovky pláštěnku.Je velká ale prostorná.

• Nahlásit
  • Citovat
5018
6.5.09 20:28

Máme taky Topgal, konkrétně tuhle…
http://www.topgal.cz/…27/Z---Blue/
S kvalitou jsem spokojená, vydržela až dodnes bez úhony (syn je v první třídě), je i poměrně logicky řešená…má anatomická záda, je relativně lehká, i když prostorná…ale chce to opravdu zkusit, i když mám pocit, že jsi někde psala, že dcerky jsou dobře stavěné… :wink:

Jinak kopíruju seznam, který jsme dostali na naší škole na 1.třídní schůzce v červnu…určitě vám taky něco takového dají, ale myslím, že je to +- podobné, tak ať tušíš, co tě čeká… :wink: Véna nakupoval se mnou, aby si mohl vybrat…

•Sáček na cvičební úbor •Ručník •Bačkory •Cvičební úbor-boty,tričko,trenky,tepláky,mikina •Penál
oPastelky 12 barev
oPravítko
oTužka č.2(3krát)
oNůžky
oOřezávátko
oLepidlo •Pracovní zástěra •Desky na VV •Sklenice •Štětec plochý č.12 •Štětec kulatý č.8 a jeden slabší •Hadr •Tempery •Anilinové barvy •Voskovky •Černý tenký fix •Ubrus •Desky na písmenka •Desky na číslice •Počitadlo •Obaly na sešity •Obaly na učebnice

A jestli můžu radit, penál nekupuj vybavený, nebývá to nic moc kvalita, radši kup prázdný a vybav ho sama…pro začátek se nám osvědčily trojboké tužky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19474
6.5.09 20:29

Topgal. Moje ditko sice jeste do skoly nechodi, ale batoh uz ma, vybrali jsme ten, ktery vyhral v testu MF dnes. Zkusim ho najit. http://www.topgal.cz/…25/U---Pink/ jen mame cerveny, ten u z tedy nemaji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5018
6.5.09 20:32

Ještě jsem zapoměla…
Všechno podepiš TLUSTOU LIHOVOU FIXOU… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30305
6.5.09 20:34

Lesi–no Topgal preci :lol: :lol: :lol:

Je to firma ze Sternberka,tudiz ji mame ‚za rohem‘ a chodime kupovat primo tam..

Maji V OBCHODE sekce rozdeleny na nizsi a vyssi stupen,taky jsou aktovecky lehci a pak batohy tezsi…

Terka,nejstarsi dcera,ma ted od nich treti.,…Od prvni tridy jedine TOPGAL :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
530
6.5.09 21:00

My jsme koupili aktovku Emipo. Tady jsou jejich stránky: www.emipo.cz
A tady jejich nabídka aktovek : http://www.emipo.cz/cz/katalog/

Koupili jsme ji normálně v obchodě, myslím, že je mají všude, kde se prodávají aktovky

Holka chodí do 2. třídy a aktovka je pořád jako nová :wink: .

Je to taky česká firma a jejich aktovky splňují všechny normy.

A jestli můžu poradit , s vybavením zatím nespěchej, školy často dávají prvňáčkům balíček se školními pomůckami - v každé škole mají něco jiného, tak ať některé věci nekupuješ zbytečně. Na konci školního roku budete mít určitě informativní schůzku a tam vám učitelka řekne, co koupit.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.5.09 21:08

Máme Topgal,batoh máme od první třídy a teď je syn ve čtvrté!!!V srpnu ho vždycky hodím do pračky a je pořád v super stavu.A to když vidím,jak s ním mlátí o zem,tak klobouk dolů,kvalita výborná.

• Nahlásit
  • Citovat
2237
7.5.09 04:41

Ahojky, tak my máme taky TOPGAL-konkrétně tento http://www.topgal.cz/…561/G---Red/ .Vím, že si nedávno psal, že tvá „baba“ je velká - tak Eli měla jak šla do školy nějakých 116cm-tu jsou fotky http://www.mimibazar.cz/…nne_foto.php?… . Nejdříve mi přišla, že bude veliká, taky jsme ji byli v obchodě odzkoušet, ale … Do menší se za 1) nevleze velká tvrdá složka A4 (pokud ji dítě mít nebude-bude mít veškeré prac. sešity dolámané a sežvýkané, pokrčené, 2) chtěli jsme, ať má dvě velké kapsy a klopu přes ně - dětem se stane, že zip nedopnou a něco vytratí nebo jim tam naprší, nasněží 3) boční kapsa na pití
Takže tak jsme vybírali, pytlík jsme dostali k batohu + jako dárek reflex. vestu a dokoupii jsme i tu již zmiňovanou pláštěnku, jenže děti ve škole-nemají je kde dát sušit, samotným se jim špatně navlíká na batoh, takže je doma sbalená-nepoužitá
Tak do malého batohu, bych rozhodně nešla, který by vydržel na rok, tento co máme, tak byly dobré reference a paní psala, že jej mají ještě ve 4.třídě
Dále k těm věcem, co do 1.třídy - my dostali seznam, nakoupili a nakonec nám uč. řekla, že z dotací, co je na každého prvňáčka mají koupeny barvy, štětce, plastelíny . . . .
Tak doporučuji nakoupit složky, obaly, penál, pastelky, cvičeb. úbor-pytlík na něj, složku na písmena, číslice, ale dál bych počkala, taky nám doporučili, že nechtějí pytlíky na lavice, že to dětem padá, že máme koupit kufříky-koupili jsme a nakonec se paní uč. domluvila na plast. krabicích z IKEA-mají v nich každý ve své značce barvy, nůžky, plastelínu atd.
Tak proto doporučuji na toto počkat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
7.5.09 04:59

Jo a ještě rada k penálům, kup jednozipový-skládací, pokud má 2-3 zipy, tak pak řekne uč. vezměte si pero a prvňák začne hledat a rozepínat-jeden zip, druhý zip. Takže nám se osvědčilo vždy jednozipové, aby po rozepnutí bylo vše k dispozici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
853
7.5.09 07:26

Kamarádky holčina chodí do druhé třídy a má tuto…http://www.skolni-aktovky-batohy.cz/skolni-batohy/skolni-batohy-s-vysivkou/ladybird-99.html

Jsou s ní moc spokojeni, je prostorná nemá uplně dětský obrázek kvůli kterému druhá kamarádka kupovala letos jinou.Holka ji odmítla do 3.třídy nositi tu, co měla v 1. a 2.třídě prý je mooc dětská.Měla obrázek s krtečkem.

Takže i já se časem budu říditi tím, aby aktovka byla s menším obrázkem jako ta s tou beruškou škoda, že nedělají s vláčkem či autem, ale co nejni může být.Do školy jdeme až za 2-3.roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
853
7.5.09 07:28

aktovka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu