Poradíte s obloukovou záclonou?

472
20.4.08 09:47

Poradíte s obloukovou záclonou?

Ahojky,
mám takový možná hloupý dotázek, ale ptám se proto, jelikož jsem nikdy takový typ záclony nekupovala.
Máme okno rozměru d:127 cm, š: 150 cm. Garnýž nad tím je kroužková a záclonu, co tam mám nyní pověšenou má na délku 140 cm a tudíž přesahuje o cca 11 cm pod parapet. Jinak díky překladu musím začít záclonu věšet hned jak začíná délka okna. Takže závěs a pod. nehrozí.

No a teď tedy…vyhlídla jsem si záclonu obloukovou, nádherná barevná a za super cenu. Její velikost je 160 cm * 300 cm. Právě vůbec netuším, jak ty obloukový mají v těch oknách vypadat, kde má začínat ta nejdelší strana, jestli někde pod parapetem nebo zaráz s parapetem…a proto se tedy ptám vás, které už třeba tuto záclonu máte.
Navíc ta záclona, co jsem si vyhlídla je nahoře na zatahování pro lepší nařasení na šňůrku. Jinak chtěla bych to hned na 2 okna. Máme propojený obývák s kuchyní a v tom přechodu mezi 2 okny máme daný jídelní stůl, takže ta nejdelší strana záclony by končila 1 cm nad stolem. Tak poradíte, jestli je vhodná do našeho okna nebo ne?

Díky moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

482
20.4.08 21:22

Ahojky Pett,

asi nejspíš záleží na tom, jaká by se ti líbila délka. Jestli máš raději krátké nebo dlouhé.
Já osobně si vždycky okno několikrát přeměřím a pak si na zeď nakreslím „tečku“, abych věděla, kam až záclona dosahuje a pak se s odstupem podívám a snažím si představit, jak by to asi mohlo vypadat :wink:
Nicméně píšeš, že délka okna je 127 cm a délka záclony je 160 cm, takže přesahuje parapet o 30 cm. Mě se to zdá docela dost, spíš bych volila záclonu kratší, tak 130 cm, aby byla jen kousek pod parapetem. Záleží taky na tom, jak moc je ten oblouk vykrojený.
Mohla bys tady dát fotku, jak ta záclonka vypadá?
Moc hezké a levné záclony mají na www.zaclonyalen.sk
Zkus se mrknout, třeba nějakou hezkou najdeš.
Já jsem si od nich objednávala několikrát a vždy jsem byla spokojená
Nebo se dají i koupit na www.zaclony.cz, ale tam jsou některé o dost dražší i když jsou stejné.
Tak se měj hezky a dej vědět, jak jsi se rozhodla .Peggi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
20.4.08 22:04

Ahoj Peggi,
díky moc za odpověď. Jak se zdá, tak jsi asi jediná, kdo mi umí poradit a kdo vlastní obloukovou záclonu :D
Posílám odkaz na tu záclonu co jsem si vybrala. Úplně mě uchvátila a je opravdu i za krásnou cenu. Paní co ji prodává mi odpověděla, že neměří 160 cm jak uvádí v textu pod záclonou, ale nejdelší místo měří 150 cm a že popř. jde i nahoře zahnout. (no budu doufat, že se nesnaží jen prodat…!) No tak si ji tedy asi objednám. Ještě mrknu na ty www, co jsi tu písla…hned jdu na to. :)
Jinak moc díky za radu :wink:

http://www.mimibazar.cz/foto.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
482
20.4.08 22:20

Záclona je fakt moc hezká, všimnla jsem si, že dosahuje přesně po parapet. :wink:
Ten oblouk není moc vykrojený, tak mám obavu, že když ti bude po krajích přesahovat pod parapet 30 cm, tak zvenku nebude moc vidět :( .

Možná by se dala nahoře trochu zahnout, jenže je tam zase ten vodorovný vzor a řasící stuha a tím zahnutím by jsi o něj přišla :( .

Tak jsem ti asi moc neporadila, zdá se mi, že je na tvoje okno velká, ale záleží na tobě, třeba by se ti to tak líbilo :wink: .
A z těch odkazů, které jsem psala, by se ti žádná nelíbila?

Teď jsem si všimla, že ten druhý odkaz mám napsaný špatně, ta čárka na konci tam nemá být :roll:
Takže znovu : www.zaclony.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
20.4.08 22:38

No z venku je mi to docela jedno…bydlíme v podkroví ve 2. patře a tak jde spíš o dojem uvnitř. :wink:
No uvidíme, říkám si, že když si je objednám a byly by mi tu moc dlouhé a nijak by to nešlo spravit, tak že bych je za tu cenu i snad prodala. Buď po příbuzenstvu nebo třeba i v nějakým barázku.
Jinak na těch www. jsem nic nenašla…nic mi nepadlo do oka. :(
Jinak délka 160 cm se mi také zdá dost dlouhá, kdyby to bylo 150 cm, bylo by to lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
482
20.4.08 22:51

Jasně, pokud by fakt byla moc dlouhá, vždycky ji můžeš prodat 8) .

Já jsem hotový záclonový maniak :lol: , když vidím nějakou nádhernou, prostě neodolám :D . Jenom je dost obtížné vysvětlovat manželovi, nač, propána, potřebuju další novou záclonu např. do kuchyně, když už tam mám na výměnu nejmíň 4 :lol: (naštěstí nemá moc přehled, kolik jich doopravdy je, je to v zájmu jeho duševního zdraví :lol: :oops: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
20.4.08 23:01

No my tady nebydlíme dlouho, se vším všudy tak 2,5 roku a záclony tady mám pořád stejné a ani žádné nemám na výměnu. Vždycky je vyperu a hned zase pověsím a už mě prostě nebaví, nelíbí se mi a nudí mě! Tak jsem si řekla, že ty staré musím obměnit a když jsou za tak super cenu, tak proč ne. Uvidíme, jak budou vypadat.

Jinak když máš tak ráda záclony, tak jukni sem na všechny:
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?…

Ta paní má opravu nádherné a levné záclony. Nechci tady teda dělat nějakou reklamu… :roll: Tak to jen tak pro potěšení očí :D a nebo že by sis zase udělala radost? :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama