Poradíte s odhadem množství jídla na oslavu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ginger.Rothstein
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 11.10.14 14:02
Poradíte s odhadem množství jídla na oslavu?

Možná je to hloupost, ale lámu si hlavu kolik objednat jídla. Vzhledem k nařízenému,,nic nedělání" ze zdravotních důvodů, jídlo objednávám, jinak bych samozřejmě si vše udělala sama, ale akce je dohodnutá dlouho dopředu, pro obě strany rodiny, má nás tu být celkem 14-19 lidí, ještě všichni účast nepotvrdili.
Mám zhrubaseznam co bych ráda objednala, případně zda by jste k němu mohli dát nějaké typy nebo i napsat co si myslíte, že se nehodí.
Oslavují se narozeniny moje, manzelovi a bráchův svátek. Čas oslavy má být od 11 dopoledne do 16cti odpoledne.

Seznam -
Kanapky - velká mísa 1× - 279,–
Specifikace
4 ks Kanapka s humrem

5 ks Kanapka s pikantní klobásou a feferonkou

5 ks Kanapka paletka s výběrem sýrů

4 ks Kanapka se šunkou a smetanovým křenem

5 ks Kanapka chlebové sushi

5 ks Kanapka s uzeným kachním prsem

Kanapky s kaviárem 5× - 100,–
Kanapka Dijon 5× - 70,–
Kanapka s uzeným lososem 5× - 117,50,–
Kanapka cuketová raviola 5× - 74,50,–
Kanapka závitek z grilovaného lilku 5× - 79,50

Obložené chlebíčky s humrovým salátem 5× - 74,50,–
Obložené chlebíčky s moravským uzeným 5× - 80,–
Obložené chlebíčky s debrecínkou 5× - 84,50,–
Obložené chlebíčky s mozzarellou a tomaty 5× - 110,–
Obložené chlebíčky s uherákem 5× - 134,50,–
Obložené chlebíčky s výběrem sýrů 5× - 135,–

Roastbeef mísa 500 gramů -
Zdobená nařezová mísa z českých uzenin a sýrů, čerstvé a nakládané zeleniny 300g 2× -
Uzený losos 300g -
Sušená šunka s medovým melounem 300g -
Hořčicový 1×, sweet chilli sauce 1× 1× -
Bramboráčky 20ks -
Vepřové špalíčky v bramboráku 10ks -
Tomaty s mozzarellou a bazalkou 300g -
Grilováná zelenina se zavitky s baklazanu a parmazanu 300g
Výběr smažených vepřových řízečků 36ks 1× -
Výběr smažených kuřecích řízečků 37ks 1×

Šopský salát 2× -
Zeleninový koš s avokádovým dipem
Svatební koláčky mísa malé 100ks -
Minidezerty velka mísa 32ks -
Ovocný dort velký 2×

JESTE ME NAPADLY OBLOZENE / plnene HOUSKY A bagety? Co myslite?

Moc, děkuji :kytka:

Příspěvek upraven 11.10.14 v 14:16

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 11.10.14 14:08

Řekla bych že toho je strašně moc!
U nás se na oslavy běžně schází 8 - 10 dospělých + 9 dětí a většinou se griluje maso + dort + teď budu dělat větrník na plech + třeba ještě něco sladkého, např. nepečený moučník + křupky + pití (pivo, víno, limo).
A všichni vždycky funí jak jsou přejedený :lol:

Ginger.Rothstein
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 11.10.14 14:13

@Radunka To mas asi pravdu :mrgreen: jenze ja nevim co vyradit :mrgreen: libi se mi vsechno! :lol: :cert: akorat si rikam, jestli kdyz tu budou ty lidi pres obed, aby nemeli hlad :roll: proste aby snedli neco krome tech,,blbosti" :nevim:

Daduka
Ukecaná baba ;) 1166 příspěvků 11.10.14 14:13

Já myslím, že množství dobré, záleží jak velké porce jídla se u vás jí :mrgreen: Jen teda já bych třeba ubrala polovinu druhů kanapek (11 se mi zdá zbytečné, 6-8 stačí) a množství jednotlivých zvýšila na dvojnásobek. To samé chlebíčky. A ještě ty bramboráčky - máš odzkoušené, že jsou z té firmy dobré i delší dobu po udělání, 2-3h? Těch bych se trochu bála.

Ginger.Rothstein
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 11.10.14 14:15

@Daduka Bohuzel osobne nemam, ale lidi se je chvalily :nevim: :oops: A mas nejake konkretni, ktere by jsi treba vyhodila?

kve-tinka
Závislačka 4764 příspěvků 3 inzeráty 11.10.14 14:16

To je ale žrádla :lol: hlavně ta závěrečná cena musí být :palec: spíš mi to příjde jak na svatbu, né na oslavenecké odpoledne ;)

Ginger.Rothstein
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 11.10.14 14:17

@kve-tinka No tak nejlevnejsi to neni, ale dostala jsem od manzela rozpocet, tak jsem se do nej vesla :oops: No mozna kdyz se na to podivam, vypada to trochu svatebne… :roll: :oops: :D

Litta
Extra třída :D 13517 příspěvků 11.10.14 14:19

Přijde mi to až dost. ;) Nás se schází na rodinných oslavách taky ke dvacítce a postupem času toho máme míň a míň (saláty, křidýlka a ještě nějaké maso, a pak 3-4 dorty - dřív se stoly prohýbaly, ale dost zbylo), i když se rozrůstáme. Asi už není tolik rozežraných dospívajících. :mrgreen:
Zní to dobře, určitě budeš mít úspěch. ;)

Příspěvek upraven 11.10.14 v 14:20

krtek7489
Kelišová 5827 příspěvků 11.10.14 14:19

@Ginger.Rothstein Tak kdybych to měla brát podle nás s mužem a naší žravostí, tak to je tak akorát :mrgreen: Fakt hrozně moc záleží, jak moc jsou gratulanti rozežraní. :mrgreen: Pokud polovina z nich bude typu třikrát do něčeho ďobnout a dost, tak je to fakt na těch 5 hodin oslavy dost ;)

Daduka
Ukecaná baba ;) 1166 příspěvků 11.10.14 14:20

Joj, no např. lososovou, když budeš mít mísu uzeného lososa. Chlebíčky moravské uzené/debrecníka jsou také hodně podobné, tak bych jedny vyředila. Máš rajčata s mozarelou a bazalkou zvlášť, tak bych vyškrtla i chlebíčky s rajčaty a mozarelou.
Edit: ještě bych vyškrtla kanapku s grilovaným lilkovým závitkem - máš tam mísu s grilovanou zeleninou (závitky baklažán), to bude taky podbné, tudíž zbytečné.

Příspěvek upraven 11.10.14 v 14:26

Litta
Extra třída :D 13517 příspěvků 11.10.14 14:23
@Daduka píše:
Joj, no např. lososovou, když budeš mít mísu uzeného lososa. Chlebíčky moravské uzené/debrecníka jsou také hodně podobné, tak bych jedny vyředila. Máš rajčata s mozarelou a bazalkou zvlášť, tak bych vyškrtla i chlebíčky s rajčaty a mozarelou.

Pravda, nečetla jsem to celé dopodrobna. Také bych si ušetřila práci a trochu to zkrouhla a přeuspořádala.

princeznaII
Kelišová 6529 příspěvků 11.10.14 14:25
@Ginger.Rothstein píše:
@kve-tinka No tak nejlevnejsi to neni, ale dostala jsem od manzela rozpocet, tak jsem se do nej vesla :oops: No mozna kdyz se na to podivam, vypada to trochu svatebne… :roll: :oops: :D

a na pití jsi v tom rozpočtu nezapomněla? :think:

krtek7489
Kelišová 5827 příspěvků 11.10.14 14:25

@Ginger.Rothstein Jo a ještě souhlas s @Litta . Zní to výborně a jestli to bude i stejně výborně chutnat jako to zní, tak bych se také ráda zúčastnila. :mrgreen: Nadevše miluji studenou kuchyni. Babička byla vyhlášená salátka, takže jsem odkojená chlebíčkama, salátama a jednohubkama :mrgreen:

neila
Extra třída :D 11672 příspěvků 11.10.14 14:26

@Ginger.Rothstein a ten počet lidí, který si uvedla, to jsou jen dospělí, nebo i děcka? A poměr žen a mužů? Přijde mi, že to bude akorát, pokud v tom počtu bude dostatek hladových dospělých :lol: A chválím výběr! Měli jsme podobné dobroty na naši posvatební oslavě a všichni chrochtali blahem, akorát tam byla ještě kýta a grilované sýry. Ale my to měli od odpoledne až do brzkých ranních hodin :mrgreen:

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 17672 příspěvků 11.10.14 14:26

Já bych to spíš plánovala na osobu. Nechce se mi počítat, jak to vychází. Ale tak na osobu 3 chlebíčky, 10 jednohubek, dva zákusky, dva koláčky, nechala bych u někoho udělat bramborový salát a řízky a hrnec guláše a bylo by to. Koukám, že řízky už tam máš. A ještě nějaký zeleninový salát, kdyby někdo nechtěl ten bramborový. To tvoje menu je honosnější. My jsme obyčejní lidé a u nás děláme jídlo jednodušší.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Nevlastní sestra Aťky Janouškové na jejím pohřbu: Měla bych po ní dědit!

Poslední rozloučení s Aťkou Janouškovou přineslo jedno překvapení. Do... číst dále >

Tady je Mišíkovo! Zpěvákova Denisa ráda ukazuje sexy postavy i dokonalý zadek

Sotva se herec a zpěvák Adam Mišík rozešel s vnadnou přítelkyní Dianou, už si... číst dále >