Komu po rozchodu zůstane pes

Napsat příspěvek
Velikost písma:
Anonymní
1.5.20 15:02

@Wani jo to je taky mozny no. :? Čivava

• Citovat
  • Nahlásit
6340
1.5.20 15:08
@Anonymní píše:
@Wani jo to je taky mozny no. :? Čivava

Takže množka, kdyz je z toho něco jako čivava. Tak bohužel, nemáte ani darovací, kupující nebo adopcni smlouvu. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.5.20 15:13

@Wani ale kdybych to nechala prepsat u veterinare, v ockovaku bych byla ja, tak by pak na me nemohl, ne?

• Citovat
  • Nahlásit
8833
1.5.20 16:12
@Anonymní píše:
@Wani ale kdybych to nechala prepsat u veterinare, v ockovaku bych byla ja, tak by pak na me nemohl, ne?

Ty a tobě nepřipadá divný takhle uvažovat? Tak máte mezi sebou vztah, nebo válečnej stav?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.5.20 16:46

@Michelle_M Chová se ke mně, jak ke kusu hadru a mě pomalu dochází trpělivost. Proto se informuju za včasu :think:

• Citovat
  • Nahlásit
365
1.5.20 16:56

Já si myslím, že majitelem psa je ten, kdo platil kupní cenu.

Smlouva může být i ústní, znáš jméno a adresu „chovatele“? Píšu v uvozovkách, ptž si myslím, že jste podpořili množírnu. No ale co už s tím teď, že.

Být na tvém místě, příteli bych v klidu (samozřejmě pokud na to dojde), navrhla, že si domluvíme střídavou péči. Docela dost lidí to tak má. Pokud nebude chtít, nedá se nic dělat. Ale neboj, on dříve nebo později zjistí, že střídavka má i své výhody, občas nemít psa doma, nemuset venčit, a tak.

P. S. Ještě mě napadlo nechat si na něj vystavit u veta Europas a zapsat se coby majitel. Ovšem pokud platil tu kupní cenu, ať už zčásti, nebo celou, on, budete se muset prostě nějak dohodnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54004
1.5.20 17:10
@Anonymní píše:
Kupni smlouvu nemame a v ockovaku nikdo neni, jen je veden u veterinare a na urade, protoze za nej plati poplatek. Jo bavili jsme se o tom parkrat a prej by mi ho nedal uz z principu. :,(

tak to máš blbý. U nás je to naopak-kupní smlouva, očkovák jsem já :mrgreen: Pokud je pes jeho tak s tím nic neuděláš navíc z jeho reakce je to jasné. Taky bych feny nikomu nedala :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.5.20 17:38

@Mosie Toho chovatele už bychom asi nedohledali. Jinak jméno, tel. číslo a adresu neznám, jen město. No platili jsme ho na pul, ale to nijak nedokážu. Proste by to bylo tvrzeni proti tvrzeni. Stridava pece by nesla, protoze bysme od sebe byli nejakejch 100km. No asi to bude zajimavy :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.5.20 17:47

Ale koukam, ze existuje hodne registrů psů. Vyplní se údaje psa a majitele, zaplatí se 199,– a je zaregistrovaný. Tak to by mělo stačit ne?

• Citovat
  • Nahlásit
3789
1.5.20 17:56

Já pořád kdo ty čivavy z množíren kupuje.

A tady je takových exponátů poslední dobou i několik týdně. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6340
1.5.20 18:15
@Anonymní píše:
@Mosie Toho chovatele už bychom asi nedohledali. Jinak jméno, tel. číslo a adresu neznám, jen město. No platili jsme ho na pul, ale to nijak nedokážu. Proste by to bylo tvrzeni proti tvrzeni. Stridava pece by nesla, protoze bysme od sebe byli nejakejch 100km. No asi to bude zajimavy :roll:

A kolik jste za pejska dali a jak vám ho předali?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
365
1.5.20 22:13
@Anonymní píše:
Ale koukam, ze existuje hodne registrů psů. Vyplní se údaje psa a majitele, zaplatí se 199,– a je zaregistrovaný. Tak to by mělo stačit ne?

To sice jo, nejlepší je asi narodniregistr*cz, ale tím to nespasíš.
Být na tvém místě, nechám psovi vystavit Europas, ať je na tebe zaregistrovaný i v Komoře vet. lékařů.
Příteli bys ale musela dát polovinu ceny psa (jen ze zvědavosti, kolik za něj chtěli?) a odvézt si ho, když nebude doma, nebo tak… :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.5.20 22:35

Pokud je to vorisek, tak snad se nedá dohledat původ. Pokud je cip na tebe, ockovak bych sebrala. U jineho veterináře sehnala jiný(že jsem ho ztratila) a k tomu nějakého známého, který dosvědčí, že mi psa dal. Psa bych přihlásila a zaplatila poplatek. Pak už těžko dokáže čí pes je či není. Řešila jsem to s otcem alkoholikem… Psa dát nechtěl, krmit ho též ne :zed: :zed:…nakonec ho za chlast dal bez cirkusu… :roll: :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
365
3.5.20 20:23
@Anonymní píše:
Pokud je to vorisek, tak snad se nedá dohledat původ. Pokud je cip na tebe, ockovak bych sebrala. U jineho veterináře sehnala jiný(že jsem ho ztratila) a k tomu nějakého známého, který dosvědčí, že mi psa dal. Psa bych přihlásila a zaplatila poplatek. Pak už těžko dokáže čí pes je či není. Řešila jsem to s otcem alkoholikem… Psa dát nechtěl, krmit ho též ne :zed: :zed:…nakonec ho za chlast dal bez cirkusu… :roll: :roll:

Tohle všechno vyřeší ten Europas. Navíc je to oficiální doklad, bude v registru vet. Komory. Tohle by mohla mít coby doklad o vlastnění. Očkovák je jen očkovák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.20 20:26

@Mosie a ten europas sezenu normalne u veterinare? A kolik tak muze stat?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat