Poradna 36+1tt lékařská zpráva a přetočení miminka

Anonymní
15.2.16 11:16

poradna 36+1tt lékařská zpráva a přetočení miminka

Zdravím maminky. Právě jsem se vrátila z rizikové poradny.Byla jsem tam dnes poprvé z důvodu polohy miminka-tedy konec pánevní. Mám pár otázek, zda někdo nemáte zkušenosti. V lékařské zprávě mám psáno: Vp zach děloha normotonická, vag:měkký čípek sakrálně 2 cm volně pro prs, velký oddíl nad vchodem.Jak to tedy u mě pohmatem vypadá, ten nález? Co znamená ten velkký oddíl nad vchodem???
Dále:UZ:1 vitální plod PPKP I, uplný, AS+,pohyby+,placenta na ZS mírný hydramnion.

Z:Situs pelvinus fetus complestus in grav. hebd 36+1
Dop. Kontrola v poradně MUDr. Mikyskové, informována o možnosti obratu zevními hmaty.Na uz se mi doktorka snažila píďu přetočit. Bolelo to jako blázen, uplně mi to vhánělo slzy do očí. Říkala, že má prcek ještě místo a že se sním dá hýbat. A že to zkusí právě další doktorka ve čtvrtek. Že mi dají kapačky magnesia. Že mě to teď bolelo tolik proto, že se děloha hodně stahovala. A,že i proto se jí prcek nepodařil otočit. Že si myslí, že si dá říct. Jenže já jsem z toho už opravdu vystresovaná, šíleně mě to bolelo, nevím zda to chci ve čtvrtek podsupovat.Jsem z toho vyděšená na netu nic moc reakce a dost rizika. Vůbec se mi to nelíbí. Dokonce mi bylo řečeno, že jako druhorodika bych měla popřípadě zvládnout i porod koncem pánevním. Příjde mi, že mě tlačí do něčeho co já nechci. Mám strach.Tak maminky prosím zda mi někdo dokáže vysvětlit můj nález a zda máte některá zkušenosti s přetočením miminka. Jinak kočičí hřebety dělám. Moc děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

22596
15.2.16 11:27

Já bych do zevních obratů nešla, navíc pokud už máš první hroznou zkušenost. Má to spoustu rizik. Třeba příroda ví, proč je mimi otočené KP. Např. může být krátký pupečník…Způsob porodu KP by ti měl říct lékař, záleží, jak je mimi veliké a v té děloze celkově uložené. Ale nezoufej, je ještě možné, že se otočí - znám takové případy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7512
15.2.16 11:30

Tomu nálezu nerozumím, ale vůbec nechápu, proč chtějí mimčo otáčet?!? Mě taky u druhého porodu hrozilo, že budu rodit KP. Teda v podstatě hrozil císař, protože 4,5kg by mě prý rodit KP nenechali. Malá se točila ještě 14 dní před porodem sem a tam. Na každým monitoru byla jinak, takže se čekalo, jak se nakonec rozhodne. Zůstala otočená správně, ale bylo to dost nejistý. Nikdy mi nikdo neříkal, že jí budou otáčet. Ještě je čas, kamarádce se malej otočil večer před nástupem na sekci. :lol: Taky prý to děsně bolelo, myslela si, že snad rodí, ale najednou to přešlo a klid a ráno při kontrole v nemocnici zrušili operaci a čekali na přirozený nástup porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
278
15.2.16 11:30

Ahoj, k té zprávě ti nic moc nepovím, ale k tomu obratu. Jestli ti ho bude provádět doktorka Mikysková (předpokládám FN Bulovka) tak ta to umí. Moje holka v bříšku byla taky KP a po zkoušce obratu od paní doktorky se sice vrátila zpět do KP, ale pak se otočila holčička sama. A nebolelo to od ní, bylo to mírně nepříjemné, ale bolest ne :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.2.16 11:42

@Dancza134 Jé moc děkuji za to, že jsi se ozvala.Ano přesně tahle paní doktorka na Bulovce mi má hmat provádět. Prosím tě měla bych na tebe pár dotazů. Na netu jsem se dočetla, že by ten obrat měli dělat rovnou na operačním sále, kdyby se něco stalo. Půl hodiny před udělat monitor, aby věděli jak je na tom mimi.Pak by se mělo přistoupit k zákroku. Měli by být učastní prý dva doktoří, jeden přetáčí druhý dělá uz. Výkon by neměl být prý delší než 3 minuty a měl by být nebolestivý. Ještě jsem zapomněla dodat, že prý se má dát kapačka magnesia proti děložním stahům. Po zákroku se prý má opět udělat monitor, zda je mimi po zákroku oki. Prosim tě probíhalo to tak i na Bulovce? Já opravdu nevím, jak se rozhodnout, na netu jsou dost děsivé informace a ty jsi snad první kdo mi píše, že tento zákrok podstoupil a dfokonce přímo na Bulovce.Moc děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.2.16 11:43

No maminy mě se to taky právě nelíbí a opravdu to pro mne dnes bylo dost bolestivé. Prý tedy proto, že mi pracovala d+loha. A to při tomto zákroku nesmí. Podají mi prý kampačku magnesia.Ale i tak se moc bojím

• Nahlásit
  • Citovat
1256
15.2.16 11:46

Vkladam obrazek s nejakymi cviky co jsem nasla na netu. U me to v cca 34. Tydnu asi zabralo a mala se mi otocila. Necvicila jsem pravidelne, ale i tak to asi melo uspech. Jinak nalez mas hezky na svuj tyden :) preju at se mimco otoci a porod je co nejrychlejsi :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.2.16 11:55

@KaCinDa mos děkuji za přiložený obrázek, budu cičit jak o život, asi jsem strašpitel ale moc se bojím toho otočení. Dnes při zkoužce, mě to oprvadu bolelo:(Jinak tím hezkým nálezem asi myslíš, že se nic nechystá, že? :D :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
499
15.2.16 12:04
@KaCinDa píše:
Vkladam obrazek s nejakymi cviky co jsem nasla na netu. U me to v cca 34. Tydnu asi zabralo a mala se mi otocila. Necvicila jsem pravidelne, ale i tak to asi melo uspech. Jinak nalez mas hezky na svuj tyden :) preju at se mimco otoci a porod je co nejrychlejsi :kytka:

Mě ty cviky vůbec nepomohly :-( a to jsem je dělala poctivě. Asi do 38 tt, pak už jsem se na to vyflákla, protože jsem z těch cviků akorát nemohla dýchat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1269
15.2.16 12:09

Tak přetočení mimina by snad měli provádět jenom se souhlasem matky, ne? Osobně bych do toho tedy nešla, i za cenu císaře. Příroda ví, proč se mimino neotáčí :nevim:

ještě edit: navíc je tam riziko, že se mimino otočí zpátky…

Příspěvek upraven 15.02.16 v 12:12

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13373
15.2.16 12:11

Ještě se miminko může otočit samo, mě se syn otočil někdy během 37.tt, už jsem se taky děsila císaře a hledala info o porodu KP :) A necvičila jsem nic. Držím palce ať si to prcek ještě rozmyslí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1269
15.2.16 12:14

K těm cvikům na otočení - ještě existují vtipné babské rady, že se má svítit baterkou zespodu na břicho, že se mimčo otočí za světlem. A taky cinkat zvonečkem a tak :lol: To bych klidně zkoušela :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.2.16 12:34

@barbuchablond @Mufina no jak jsem psala, dost se bojím. Teď pročítám na internetu názory doktorů. Dost se to liší. Tak uvidím. Je teda pravda, že dnes mě po tom bolí šíleně břicho. A to to zkoušela doktorka chviličku a spíš s mimčem jen tak zkoušela hýbat ze strany na stranu, zda by to vůbec šlo. A bolelo to jako blázen :think:

• Nahlásit
  • Citovat
58819
15.2.16 12:41

Osobně jsem do tohoto nešla - prcek má prostě důvod, proč je mu takhle dobře. A nikdo Tě nemůže donutit tam jít. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
278
15.2.16 12:43
@Anonymní píše:
@Dancza134 Jé moc děkuji za to, že jsi se ozvala.Ano přesně tahle paní doktorka na Bulovce mi má hmat provádět. Prosím tě měla bych na tebe pár dotazů. Na netu jsem se dočetla, že by ten obrat měli dělat rovnou na operačním sále, kdyby se něco stalo. Půl hodiny před udělat monitor, aby věděli jak je na tom mimi.Pak by se mělo přistoupit k zákroku. Měli by být učastní prý dva doktoří, jeden přetáčí druhý dělá uz. Výkon by neměl být prý delší než 3 minuty a měl by být nebolestivý. Ještě jsem zapomněla dodat, že prý se má dát kapačka magnesia proti děložním stahům. Po zákroku se prý má opět udělat monitor, zda je mimi po zákroku oki. Prosim tě probíhalo to tak i na Bulovce? Já opravdu nevím, jak se rozhodnout, na netu jsou dost děsivé informace a ty jsi snad první kdo mi píše, že tento zákrok podstoupil a dfokonce přímo na Bulovce.Moc děkuji :kytka:

Tak bylo to tak, že jsem přišla do té rizikové poradny k již zmiňované doktorce, ta mi nechala natočit monitor (byla jsem 37tt) a pak mě vyšetřila, provedla utz, zkonstatovala, že místo tam mimi má a že obrat je možný, vzala mě a šli jsme do ambulance, taam si vzala ještě porodní asistentku. PA dělala utz a doktorka otacela a to tak, že chytla hlavičku a zadek a otacela, já cítila tlak bolest ne. Malou otočila na víc jak půl cesty dolů hlavou a pak musela kvůli pupeční šňůře pustit a malá hup zpátky nahoru. Pak mi natočili další monitor a odpo jsem šla ještě na jeden (bydlela jsem kousek tak asi proto jsem tam ještě musela). Vše pak bylo ok, a na další kontrole za týden mi mudra dělala utz kvůli naplánování sekce a to už byla malá dole hlavou, já už samozřejmě tušila, protože styl pohybů byl jiný, myslím, že kdyby mi udělali utz ten den odpo na tom monitoru tak už v tu dobu byla správně :-) nicméně ta doktorka se v tom vyzná a je jedna z posledních co to dělá a umí, fakt kapacita :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama