Pořadně nevím kam s tím :-( ....přítel cizinec....

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Barysek
Stálice 55 příspěvků 09.09.09 02:38
Pořadně nevím kam s tím :-( ....přítel cizinec....

Ahoj holky tak resim takovej super velkej problem a jsem z toho mirne receno s hlavou v pejru. Jsem v 7 mesici, biologicky otec ditete je zkracene receno blb, neziju s nim, nevidame se, nama zajem o me ani o malou a jedina vec kterou po nem chci je mit od nej klid(nechci ho uvadet do rodneho listu), ale muj pritel Denny (libanonec) projevil no nevim ejstli se to tak da rict ale, proste stara se o nas, dela pro me prvni posledni, hrozne moc se na malou tesi a proste chtel by byt uvedeny v rodnem listu jako otec s tim ze by jsme se na jare vzali. Problem je nasledujici… nevim co se v tomto pripade vse musi zaridit, napr ohledne matriky a pod nasla jsem neco na netu ale jsem z toho mirne mimon..prosiiim poradte. P.S. jak je to vlastne z priznanim otcovstvi kdyz to neni biologicky otec za:,–(ni problem vidim v tom ze pritel je cernoch zatim co biologicky otec je beloch jako ja nemuzou z toho byt nejake komplikace? moc dekuju za rady :-)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Barysek
Stálice 55 příspěvků 09.09.09 02:39
mam pocit ze se nas tyka tohle :

Jinak se za otce považuje muž, jehož otcovství bylo určeno souhlasným prohlášením rodičů učiněným před matričním úřadem nebo soudem (§52, odst.(1), zákona č. 94/1963 Sb.). Muž, jehož otcovství bylo určeno souhlasným prohlášením rodičů, může je před soudem popřít, jen je-li vyloučeno, že by mohl být otcem dítěte a dokud neuplyne šest měsíců ode dne, kdy bylo takto otcovství určeno. Tato lhůta neskončí před uplynutím šesti měsíců od narození dítěte. Také matka dítěte může v této lhůtě popřít, že je otcem dítěte muž, jehož otcovství bylo určeno souhlasným prohlášením rodičů (§61, odst.(1) a (2), zákona č. 94/1963 Sb.).

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34283 příspěvků 09.09.09 07:25

Tak sis sama odpovedela, ne?
Pokud chce byt v RL, muze kdyz to prohlasi na matrice a bude mit cas do pulroku zivota holcicky, aby si to rozmyslel. Barva pleti je jedno, jen holcicka asi zacne v puberte hledat praveho tatinka (protoze tenhle bude vychovavat a zakazovat, zatimco ten pravy bude urcite bajecny a nejlepsi a bude ji rozumet :-)))

DuantNefret
Extra třída :D 14596 příspěvků 09.09.09 07:26

Je to každého věc, ale já bych do toho nešla. Měla bych hrůzu, že kdyby se později ve vztahu něco nevyvedlo, a přítel by figuroval jako otec, že by mi dítě odvezl třeba do Libanonu…je to jen můj názor, nikomu nevnucuji, píši svůj úhel pohledu…

Barysek
Stálice 55 příspěvků 09.09.09 07:38
DuantNefret píše:
Je to každého věc, ale já bych do toho nešla. Měla bych hrůzu, že kdyby se později ve vztahu něco nevyvedlo, a přítel by figuroval jako otec, že by mi dítě odvezl třeba do Libanonu…je to jen můj názor, nikomu nevnucuji, píši svůj úhel pohledu…

Pravet aky mi to problesklo hlavou nespim kvuli tomu celou noc prohledavam net a furt nad tim musim premyslet

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 09.09.09 07:40

Ja bych asi taky mela strach ze pokud by se ve vztahu neco nevyvedlo tak by si dite narokoval a chtel ho odvezt..
A zrejme by tve argumenty ze neni jeji biologicky otec nehraly zadnou roli pokud by byl v RL

Barysek
Stálice 55 příspěvků 09.09.09 07:40
Pudloslava píše:
Tak sis sama odpovedela, ne?
Pokud chce byt v RL, muze kdyz to prohlasi na matrice a bude mit cas do pulroku zivota holcicky, aby si to rozmyslel. Barva pleti je jedno, jen holcicka asi zacne v puberte hledat praveho tatinka (protoze tenhle bude vychovavat a zakazovat, zatimco ten pravy bude urcite bajecny a nejlepsi a bude ji rozumet :-)))

Vis ja souhlasim s vyrokem me maminky sploditel muze byt kazdy *urak a to doslova ale tatinku je hrozne malo… ten ? kdyz se mu tak ozve tak ji posle kamsi jako me. pokud ho pujde vubec dohledat.

Barysek
Stálice 55 příspěvků 09.09.09 07:43
Taminka píše:
Ja bych asi taky mela strach ze pokud by se ve vztahu neco nevyvedlo tak by si dite narokoval a chtel ho odvezt..
A zrejme by tve argumenty ze neni jeji biologicky otec nehraly zadnou roli pokud by byl v RL

Prave to se mi honi poslednich 5 hodin hlavou. na jednu stranu vim ze z Cech nechce odjet ma tu rozjete podnikani dum byt …ale na druhou stranu jsem se mimo jine docetla ze u nich ma rpavo na dite otec a i kdyz jsou soudni paky tak vime jek to v cr chodi

prdísek
Kecalka 388 příspěvků 09.09.09 07:48

Tak já bych do toho nešla určitě!!!!
Vždyť se asi zase neznáte tak dlouho a navíc jiná kultura a výchova se projeví, i když by tu byl třeba 30 let!! Pozor, abys pak nelitovala. Pokud chce s tebou a malou být, pochopí důvody a bude s vámi i jen na psí knížku.

mischni
Kelišová 5100 příspěvků 09.09.09 08:22

souhlasím s Duant. Nebrat a neuvádět! Já bych se toho bála jak čert kříže - je takových případů dost. Jiný kraj, jiný mrav.A může se teď tvářit jak chce suprově Tatínka může dělat i bez papíru.

Jinak k tvé otázce nepomůžu, nevím.

fidla
Kecalka 469 příspěvků 09.09.09 08:31

Myslim, ze otcem by se stal kdybyste se do narozeni vzali, pak by byl v RL automaticky. Ale taky bych se bala do toho jit…nechala bych tomu cas a pokud casem bude patrnejsi, ze je „normalni“, co vam brani mit spolu dalsiho potomka?

Nelisa
Neúnavná pisatelka 15311 příspěvků 09.09.09 08:34

Právně to jde, ale taky bych do toho nešla, i kdyby byl Čech, buď s vámi chce být nebo ne. Dcerka stejně nebude dlouho tušit, na co je rodný list a co se tam píše a buď ho bude jako otce brát nebo ne.
Vzhledem ke zkušenosti z vlastní rodiny bych do toho vzhledem k libanonskému původu nešla ani za milion. Znáš film Bez dcerky neodejdu? Podle mé příbuzné to je proti tomu, čím prošla ona, procházka růžovým :,-(em. Tady samozřejmě báječný, kultivovaný, vysokoškolsky vzdělaný muž (studoval ve Francii), u sebe v zemi tyran nejhoršího kalibru, následný alkoholik. Dítě už nemá, má ho on (únos a dle jejich práva dítě patří otci), ona žije tady, on nakonec zůstal v rodné zemi.
Rozhodně tě nechci strašit, třeba opravdu bude celý život ten nejbáječnější táta na světě a šanci bych mu stopro dala, ale do rodného listu bych uvedla jen sebe. Pokud se přítel nevyzná v českém právu a nechal zjišťování na tobě, tak bych mu řekla, že to nejspíš kvůli čemusi nepůjde… a mlžit. Nebo pokud myslíš, že to v pohodě přijme, tak na rovinu říct, že chceš, aby dcera v budoucnu věděla, že není biologickým otcem on, aby znala pravdu, na tu má nárok a stejně jí to možná bude jasné při pohledu do zrcadla.
Vztah otec - dcera nestojí na rodném listu. :wink:

mado
Závislačka 4789 příspěvků 09.09.09 08:40

Spíš než film, doporučuji knihu Bez dcerky neodejdu, ten film už je takový zjednodušený, překroucený, v té knize je to detailněji popsané, jak byla bezmocná a bezradná. Já bych počkala, vždyť do toho rodného listu se dá dopsat vždycky, vymazat už daleko hůř.

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 09.09.09 09:17

Mylím, že hodným milujícím tatínkem může být i bez rodného listu a pokud vás má rád, tak mu v tom tato formalita nezabrání. já bych mu zatím žádná práva neumožnovala vzhledem k jeho národnosti. Nic neriskovat za sebe ani za dítě..Bohužel odstrašujících případů je dnes a denně spoustu tak se snad přítel neurazí, pokud mu jde o blaho dítěte.

sandrik
Neúnavná pisatelka 19818 příspěvků 09.09.09 09:41
eviah píše:
Právně to jde, ale taky bych do toho nešla, i kdyby byl Čech, buď s vámi chce být nebo ne. Dcerka stejně nebude dlouho tušit, na co je rodný list a co se tam píše a buď ho bude jako otce brát nebo ne. … Vztah otec - dcera nestojí na rodném listu. :wink:

S tím naprosto souhlasím!!!

mám švagra, který je původem z Afriky, je muslim a mám s ním jen ty nejlepší zkušenosti, je to perfektní táta, manžel i švagr, přesto bych na tvém místě do toho nešla.

Sandra

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Velké odhalení Clinta Eastwooda: Má dceru, o které 30 let nevěděl!

Příběh jako z vystřižený ze stříbrného plátna nedávno zveřejnila zahraniční... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >