Poraďte, co pro 8 měsíční dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  14.03.18 11:57
Poraďte co pro 8 měsíční dítě

Anonym z jistého důvodu. Moji známý dostanou do pěstounské péče 8 měsíční holčičku, jejich ségra jí zanedbávala, feťačka a teď ji chtějí zavřít takže se takhle dohodli. Holčička nemá absolutně ani nic pořádného na sebe. Tak se chci pomocí emimina a spoustu zkušených maminek zeptat co je to nejhlavnější. Co se týče hraček, nábytku to budou řešit taky ale není to tak důležité.
Spíš by se chtěli zeptat kolik balíku plen a jaké velikosti na měsíc pro takové dítko, které ubrousky apod.
A kolik krabic um a jaké? Prý kupovala obyčejný Sunar a co se týče plenek nějaký z večerky vietnamský obyčejný, jelikož nekrmila pravidelně tak ani neví kolik krabic.
Tak bych se chtěla zeptat kolik cca krabic pro takové dítě a doporučíte třeba lepší UM? A ještě co se týče příkrmů které oblíbené přesnídávky mají vaše děti a kolik je potřeba na měsíc.
A asi nejposlednější dotaz je ten. Kolik cca do začátku oblečků? Taky nemá skoro žádné a když už tak zaprané takže budou muset koupit komplet nové. Tak kolik je nejlepší mít připravené?

Reklama

Reakce:

Tichošlápek
Echt Kelišová 8769 příspěvků 14.03.18 12:11

Nema cenu dělat zásoby plen a prikrmu, když nevědí, co ji bude sedět. Pleny jsou podle váhy - tipla bych tak velikost 3 od pampers. Prikrmy jsem používala hipp - jeden na den, plus jednu presnidavku na den. Kaši od nutrilonu, balení tak na čtyři pět dní. Oblečeni hlavně body a nějaké dupacky - koupila bych do zacatku vse třikrát a pak uvidí, plus bundu a cepicku, ponožky - klasika

nozu
Extra třída :D 11281 příspěvků 14.03.18 12:11

U plínek bych počítala se spotřebou cca 6 plen na den. Balíky jsou různě velké, tak se to nedá napsat takto všeobecně. Celkově mi pro děti vyhovovaly plínky, které měly řasení s gumičkou na zádech - nic neproteklo, neodstávaly. Přesnou značku neporadím, už mám děti hodně velké. A velikosti se kupují podle váhy dítěte.
Pokud jde o UM, tak zatím radši ať zůstanou u mléka, na které je dítě zvyklé a poradí se pak s dětskou doktorkou jak postupovat dál.
Přesnídávky jsem dětem kupovala v DM - tu jejich řadu Babylove a nebo Hipp. Brala jsem tam jak ovocné přesnídávky, tak i klasické příkrmy. V tomto věku by už dítě mělo mít příkrmy zavedené. Takže bych počítala jednu ovocnou a jednu masozeleninovou přesnídávku na den a sem tam nějaký jogurt na druhou svačinu.
Z oblečení bych nakoupila základ - bodýčka, tepláčky, ponožky, nějakou mikinu, čepici, teplejší oblečení na ven, pyžamka (na to se mi velmi osvědčily overalky). Koukněte na bazárky, dají se tam koupit za velmi dobrou cenu balíky věcí na děti podle věku.

šárkajak
Kecalka 482 příspěvků 14.03.18 12:14

Pokud budeš mit chuť, pošli me zprávu. Mam doma ještě nějaké oblečení po holkách a řada ti je pošlu. Není nové, ale určitě ještě poslouží :)

Briana
Kecalka 106 příspěvků 14.03.18 12:15

My používáme plenky Dáda a jsem s nimi spokojená. Velikost 4 a na měsíc tak 3-4 balíky záleží jak kdy. Velikost plenek se odvíjí od váhy dítěte. Vlhčené ubrousky používáme Pampers, Dáda a ale i z DM babylove jsou dobré. S tim mlikem je to složitější. Sunar myslím není špatne mlíko záleží, co dítěti sedí. U staršího jsem začala na nutrilonu a ten ho totálně ucpal. Teď jsme začali s Bebou a přešli jsme na Babylove s DM a spokojenost maximální. Většinou máme tak krabici na týden a půl. Protože už máme zavedené příkrmy a jime hlavně ty. S hrackama neporadím mám doma staršího takže malou nejvíc lákají takove, které ještě nejsou pro ni.

Hadumi
Extra třída :D 13095 příspěvků 14.03.18 12:33

Stačí jeden balík plen dle hmotnosti dítěte, když dítěti sednou, ať koupí další, to samé ubrousky. Příkrmy mohou vařit. Stačí 1 kombinéza, 2 mikiny, 2 tepláky, 5 bodýček, nějaké ponožky, rukavice, čepice.

Anonymní  14.03.18 12:34

@šárkajak jee to jsi strasne hodna! ale urcite to vyuziji daleko vic jine deti v nouzi, me slo jen o radu kolik ceho..jeste jednou diky!

ka2ka
Extra třída :D 12120 příspěvků 14.03.18 12:44

Je vůbec zvyklá jíst? příkrmy bych začala od začátku

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 14.03.18 13:01

Sunar bohatě stačí. Co se oblečení týče, na začátek stačí 5 ks od každého. Až časem přijdete na to, co dítko vynosí a co ne.. co se týče plen - taky třeba vyzkoušet - nedělej zásoby ničeho, protože se ti dítě klidně oprudí po super značkových a snese úplně nejobyčejnější :think: co se týče příkrmů, vařila jsem doma, nemám zkušenost..

murkyf
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 14.03.18 13:03

Mám skoro osm měsíců staré dítě.. používám plenky velikost 4.. příkrmy vařím a jinak kupuju babylove, hamanek nebo HiPP.. pak přesnídávky jednu denně, nějaký kaše.. koupila bych jen třeba po jedny krabici, protože třeba mojí nechutná od Sunaru.. velikost oblečení máme 68, všechno bych vzala tak 3-4× a postupně dokoupila.. ubrousky taky ať nějaký koupi a uvidí jestli ji sednou.. mléko bych kupovala to čím byla krmena do teď.. hodně štěstí přeju..

Leenvecka
Kecalka 333 příspěvků 14.03.18 13:26

Oblecky res tady pres bazar…je tam hodne akci typu balik na holcicku x mesicu za celkem dobry ceny, prohrab kup jeden mensi balik okolo toho osmeho mesice a pak vice veci u vetsi velikosti.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Marie Drahokoupilová: Kam se uchýlila diva, jíž se přezdívalo Sophia Loren?

Její krása ji předcházela, a tak není divu, že se jí přezdívalo česká Sophia... číst dále >

Pouze pro plnoleté! Junckerovu líbačku se Zemanem by ocenil i Brežněv

Videa zpitého předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera v průběhu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anna Wintourová vdávala dceru za syna italské kolegyně z Vogue

Přísná šéfka magazínu Vogue se už několikrát pochlubila sexy dcerou Bee... číst dále >

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Reklama