Poraďte co s odpoledním spánkem 2,5 roku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
neellaa
Kecalka 289 příspěvků 30.10.14 15:04
Poraďte co s odpoledním spánkem 2,5 roku

Zdravím všechny,

dcera měla pře týdnem 2,5 roku a od té doby jako když utne máme velký problem s poledním spaním no možná spíš nespaním.

Normálně to bylo tak, že ráno když se probudila na +-5,5 hodiny jsem ji dala spat.. Na spani se těšila a do deseti minut spala.. Jenže teď 3× po sobě prostě nemohla usnout.. Normálně jsem ji řekla jdeme spinkat ona jo jupi.. šly jsem do postele.. (ležím vždy s ní než usne..) potulily jsem se.. a ona ne a ne usnout.. po hodině ležení jsem to vždala a šly jsem si hrát.. jenže byla tak protivna, že to nešlo vydržet.. nemohly jsem nikam jet (usínala v autě, nemohly jsem ani nikam jít.. protože brečela, že je unavená a večer to byl horror brečela kvuli každé kravině.. davala jsem ji spát o půl sedme.. protože už ležela na zemi.. :(( víc nevydržela.. toto se opakovalo 3 dny..

Včera, ale vstávala v 5 h 8o :roll: říkala jsem si fajně jenže když jsem ji dala spát ve 11:30 (už knučela).. tak sice usla.. spala hodinu.. ale když se probudila pořád brečela a brečela.. nějak se nedokázala vspamatovat, že je den, říkala mi at si jdu k ní lehnout a budeme spat.. trvalo to hodinu, než se z toho „tranzu“ nějak dostala.. ale pak byl den v pohodě.. Spát šla normálně jak jsem byly zvyklé v 20:00.

Dneska zase budíček před 6 h.. ve 12 h už byla protivná šly jsem spát.. ale usnutí se nekonalo.. zkusila jsem ji uložit za hodinu tedy kolem 13:15.. ale zase neusnula.. to už jsem byla vytočená :oops: a říkám jí jesli nebude ležet, že odejdu a zamknu ji tady :oops: tak říkala, že ne.. lehla si a do pěti minut opravdu spala.. 8o ale zase spala 45 minut a probudila se jako v tranzu zase.. jako by byla noc říká mi at jdu k ní, že budeme spát.. říkám jí pojd půjdem si hrat nechce, chce spinkat.. :nevim:
Až tak po hodince se zase vzpamatovala..

Holky ja nevím nechci ji do toho spaní nutit, ale zase ona mi ten den nevydrží, je protivna nechce si hrat.. :(( myslíte, že se to nějak urovna? nebo měli jste to některé podobně?

Budu moc vděcná za rady, děkuji

Reakce:
berry4
Nadpozemská drbna 28366 příspěvků 30.10.14 15:07

Ano urovná, je dost velká. Když bude chtít spát, sama si tu postel najde a uloží se. Kdykoli během dne. Já bych to nehrotila.

Mensy
Kecalka 174 příspěvků 30.10.14 15:09

@neellaa Ahoj,v klidu :) :) nechce, tak nechce.Syn nespal od jednoho roku a nic se nedělo :),byl akorát protivný večer. :zed: Vůbec bych to neřešila.

Janinka1983
Kelišová 6094 příspěvků 30.10.14 15:13

@neellaa Myslim, ze to je zmenou casu, my taky ted bojujeme se spanim, stejne jako loni. Vydrz, tak za tyden az dva se to upravi :kytka:

zuzkasim
Ukecaná baba ;) 2243 příspěvků 30.10.14 15:19

Já jsem tedy zastáncem poledního spánku u dětí, osvědčilo se mi vydržet, ukládat pravidelně a vydržet. Určitě to může být tou změnou času, já jsem od víkendu jako chodící mrtvola (a to jsme měli teoreticky spát o hodinu déle), prostě je to narušení biorytmu. Takže bych vydržela, dávala bych spát tak, jak jste byli zvyklí doposud a myslím, že se to během pár dnů upraví.

MilijonDolarBejby
Echt Kelišová 8560 příspěvků 30.10.14 15:20

Bud je to pocasim, nebo zmenou casu, rekla bych

1lindus
Povídálka 42 příspěvků 30.10.14 15:21

Tak mi to mame ted 14 dni take nespave v postylce proste neusne, ale jakmile se jede v aute nebo v kocare je tuha do dvou minut :) co nadelam misto casu na uklid trandim od dvou kocarem…jinal je s ni yake k nevydrzeni.

cverunka
Závislačka 2845 příspěvků 30.10.14 15:41

Já bych vytrvala. Myslím, že se to srovná, dcera teď také protestovala, asi to bylo změnou času. Dnes nechtěla jít spát a nakonec spí už 3 hodiny :mrgreen: Bez poledního spaní je to hrůza a jak říkáš, nedá se s ní nic dělat, nikam jít, je protivná, nechce jíst :roll: Takže já radím vytrvat. Zkus se snažit jí třeba víc unavit dopoledne.

Příspěvek upraven 30.10.14 v 15:41

Elilen
Neúnavná pisatelka 15977 příspěvků 30.10.14 15:41

Už dva týdny 27 měsíční v poledne taky nespí. Ze dne na den. Několik dnů jsem jí davala spát jako obvykle, ale i po dvou hodinách neusla. Škoda, že večer nejde spát dřív… Ale většinou usne do dvou minut. :palec:

KattyK
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 30.10.14 20:49

Si děláš srandu? :mrgreen: Syn 1,5 roku vstává v 6h, řádí celý den nonstop bez spánku a v 18.30h je problém ho uspat :cert: Asi mně brzo odvezou :lol: :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Je apatická a drží hladovku! Tereza v pákistánském vězení přestala mluvit s okolím

Byla si jistá tím, že se dočká svobody. Místo toho ale vyfasovala osm let a... číst dále >

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >