Doporučte vhodný účes

1621
26.1.21 18:24

Poraďte co s vlasy

Přeji pěkný večer.
Ráda bych (tedy až to bude možné :roll:) něco udělala se svými vlasy.
Mám vlasy téměř po pas. Husté, ale krepaté, rovně střižené. Takže nudná „deka“.
Když je nechám volně uschnout a po uschnutí něčešu, mám je vlnité asi jako na 1. fotce, jen ne tak hladké, ta krepatost tam stále trochu je. Jakmile je rozčešu, je z toho hrůza jako na fotce č. 2. :roll:
Máte některá podobné vlasy a našla jste nějaký ideální střih? Taky přemýšlím o keratinu. Pomohl vám? Připadám si jako zanedbané „koště“. Ale opravdu nevím, co s nimi. :nevim: Nějaké uhlazující přípravky vám pomohly? Nebo je jediným řešením žehlička? :?
Obě fotky jsou stažené z internetu.

Příspěvek upraven 26.01.21 v 19:18

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
233
26.1.21 18:33

Druhá fotka jsou tvoje vlasy? Asi bych pockala až bude možné jit ke kadeřnici, tak 5-10 cm dolu a nějak sestříhat, jestli mas vlnité vlasy, bude to vypadat zajímavě:) Jinak ja když měla vlasy po pás tak jsem byla nešťastná, mám taky prirozene vlnité, vůbec jsem nevedela co s tím pořad vymyslet a stejně sem měla pořad culik :zed: :D Brazilský keratin jsem měla jednou (asi 4 roky zpátky ) a znovu bych do nej nesla… Ty vlasy sice vypadají chvíli krásně ale mě pak přišly pořad takový mastný, nevím přesně jak to popsat 8o a rozhodne mi to kvalitu nezlepsilo… Ale s čím jsem byla hrozně spokojena je keratin od Goldwellu, na ten jsem chodila tak před 6 lety a od te doby jsem nenašla kadernici co ho dělá ale to byla pecka :srdce: :srdce: Jestli to vlasy ničí nebo ne to netuším, ale ja byla spokojena, vypadaly pak nádherně :) S tím krepatenim, to muže byt následek barvení, fenovani, zehleni a vůbec různých zásahu do vlasů…zkusila bych změnit sampon a mě hodně pomáhá kokosový olej, na ten nedám dopustit :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1621
26.1.21 18:36

@Any9 Ne, obojí je z internetu pro ilustraci. Já ty vlasy mám takové co pamatuju. Ještě než jsem vůbec kdy sáhla na fén nebo žehličku. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15492
26.1.21 18:37

Pokud ta fotka v pravo jsou tvoje vlasy tak fatk nemáš nudnou deku, ale krásné vlasy o které se ale nestaráš tak aby to vyniklo.

1. nerovnat - jen je zničíš.
2. ocenit to že máš vlnité vlas a pečovat o ně jako o vlnité vlasy a posilovat jejich vlnitost.
Pro začátek rozčesávat pouze za morka + teda nevysušovat šamony se sls a hydratovat horem, dolem.

Více třeba na https://www.kudrnatevlasy.cz/

popřpadě googli the curly girl method

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
508
26.1.21 18:38

Já bych je urcite zkrátila a prostrihala ten objem, pokud je máš takto husté. Zkusila bych nějakou přírodní kůru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
899
26.1.21 18:40

Někde jsem četla, že vlnité vlasy se nemají sušit fenem a česat. Je tu někde odkaz, nevzpomenu si.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
453
26.1.21 18:42

Ahoj, mám kadeřnický kurz, tak se trošku orientuji, ale už je to 8 let co jsem ho dělala a nikdy tuhle práci nevyužila, takže mu stoprocentně nevěř :mrgreen:
O vlasech které krepatí se říká, že jsou vysušené, husté a pevné, proto nedělají takovou tu hladkou strukturu.
Na tyhle vlasy se doporučuje používat po umyti kondicioner, nejlepší je ta oplachovací forma. Hlavně nenanašet až k lebce, nanáší se na volnou délku vlasů. Po té zavlhka ještě pročesat a hlavně nechodit spát s mokrou hlavou.
Keratin opravdu pomáhá, ale! je to dle mě jen predražená kůra. Raději si kup opravdu kvalitní kondicioner a olej do vlasů (požívat 3× týdně na cca 5 Cm od konečků)
Hlavně nežehlit!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
26.1.21 18:45

@Any9 nedá se ten keratin od Goldwellu sehnat na netu? Já mám podobné vlasy jako zakladatelka a sama si kupuji Cocochoco (jasně, po umytí to není rovný, ale upravitelnější), který mi aplikuje moje kadeřnice…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7040
26.1.21 18:59

Kokosak si nechejte do kuchyne, na vlasy i plet se nehodi. To vam rekne kazdy, kdo to trochu studoval, vlasy potahne vrstvou, kdy zabranuje vstrebavani jakychkoliv ucinnych latek z jinych pripravku. Co do vyzivy jim nic neda, na to ma prilis velke molekuly ci co to je. Mysleno cisty kokosak, ne kosmetiku, kde uz je nejak zpracovany.
Zakladatelko, ty potrebujes hydratovat, hydratovat a jeste trikrat hydratovat. Vlnite vlasy jsou suche, potrebuji dodat vlhkost. Cesat jen mokre a nasledne upravovat prsty s trochou nejakeho sera nebo leave-in kondicioneru. Na oleje se vykasli, suchy vlas jeste vice vysusi.
Ad keratin-ten ti ty vlasy obali, ale neresi problem, tedy nedostatecnou hydrataci vlasu. je to jako kdyby si baba s bedary naplacala oblicej mejkapem. Zakryje, ale nic s realnym stavem neudela, naopak ho zhorsi. Do toho bych nesla, at ti ty presusene konce neupadaji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2680
26.1.21 19:03

Zkusila bych curly girl method :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1621
26.1.21 19:22
@Ou píše:
Pokud ta fotka v pravo jsou tvoje vlasy tak fatk nemáš nudnou deku, ale krásné vlasy o které se ale nestaráš tak aby to vyniklo.

1. nerovnat - jen je zničíš.
2. ocenit to že máš vlnité vlas a pečovat o ně jako o vlnité vlasy a posilovat jejich vlnitost.
Pro začátek rozčesávat pouze za morka + teda nevysušovat šamony se sls a hydratovat horem, dolem.

Více třeba na https://www.kudrnatevlasy.cz/

popřpadě googli the curly girl method

Přece ale nebudu 4 dny s nečesanými vlasy. :? Volné schnout je mohu nechat jen přes léto. Po zbytek roku je mi s mokrými vlasy doma zima a hlavně tím jak dlouho schnou, mě šíleně svědí pokožka hlavy. Musím alespoň částečně fénovat. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10114
26.1.21 19:25

Pokud máš takovéhle vlasy, tak jsi šťastlivec. Zásada je, nerozčesávat je za sucha. Po umytí a pořádné hydrataci je nejlépe nechat volně uschnout, popřípadě si koupit dobré natáčky a natáčet, ty vlny podpořit. Dobré jsou na to speciální krémy na vlnité vlasy, dodají hydrataci a ty vlny jakoby uhladí. Ty vlny se jakoby od konečků nahoru vymačkávají. Bohužel, tyhle vlasy se díky tomu česání musí často mýt. Pokud bys je chtěla narovnat, tak jedině žehličkou. Keratin pomůže k lesklém vzhledu, ale nebudou o moc upravitelnější. Určitě to nenechávejte nijak prostřihávat, bude to na úpravu ještě horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7040
26.1.21 19:25
@Bandii píše:
Přece ale nebudu 4 dny s nečesanými vlasy. :? Volné schnout je mohu nechat jen přes léto. Po zbytek roku je mi s mokrými vlasy doma zima a hlavně tím jak dlouho schnou, mě šíleně svědí pokožka hlavy. Musím alespoň částečně fénovat. :?

Fen neni zadny strasak, pokud je kvalitni, nepouzivas ho denne a pouzivas termoochranu. To mi kladl na srdce jeden z nejlepsich kadrniku (a mmch odbornik na vlnky) Michal Zapomel. Kdyz mas huste a dlouhe vlasy, tim nacucanim vodou a prirozenym schnutim jim delas medvedi sluzbu. Jsou tezke a vypadavaji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10114
26.1.21 19:26

@Bandii fenovat můžeš fénem s difuzérem, pokud je to opravdu nutné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20580
26.1.21 19:30

Vyzkousej metodu kudrnatych vlasů. Tj nesusit, nezehlit, hydratovat, sledovat složení šamponů. Mas je hustě tak možná malinko prostříhat, ale nechodit na krátko. Taky bych nedoporučila odbarvovani. Já měla něco podobného, akorat mi po porodu vypadaly a nejsou tak huste, když se je snažím narovnat, cesat, zehlit, foukat přes kartáč, tak to udělá hnusny krep a mužů to tak svázat do drdolu, abych nevypadala jak čarodějnice :mrgreen: když je hydratuju, nechám samovolně uschnout, necesu kartacem, nejlíp když je umeju ráno a nechám dopol jen tak, tak se udělají krásné prstýnky :andel: moc je nezatezuju, používám obyc sampon (našla jsem dětský z dm, co nemá žádné silikony apod), oplach z octa a mám wondermasku (maska z býčích žláz), tu si dávám tak každé třetí mytí. Oleje vlasy spis ještě vysusuji, zvlášť pokud už je mas chemicky poškozené, takže ty moc nedoporučuji. Ale chce to čas, při téhle metodě ty vlasy prvních par týdnů vypadají hrozne, tak se člověk nesmí leknout a povolit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat