Poraďte, co vařit k obědu

Anonymní
18.10.19 11:50

Poraďte co vařit k obědu

Ahoj holky, prosím poraďte co pořád vařít, mám doma 16 měsíční dítě a vařím klasiky co jíme i my, omáčky, dušená mrkev, špenát, zeleninova polévka, vývar atd. ale je to pořád všechno dokola, malá má jen 3 stoličky takže žvýkat ještě moc nemůže, protože dvě stoličky má dole a jednu nahoře ale ta je čerstvá tak ji ještě trochu bolí, dneska jsem zkoušela dělat kari omáčku s těstovinami, určenou pro děti od 10 měsíců, upřímně to byl neskutečnej blivajz že jsme to nejedli ani my, malej bych to nedala už vůbec, nemáte nějaké nápady co vařit aby to mohla jíst celá rodina? Anonym kvůli tomu že jsem chodí i moje tchyně a už tak si myslí že jsem lepl a neschopná matka, tak jí nechci ještě nahrávat, děkuju za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

969
18.10.19 11:56

Varila jsem vsem stejne jidlo. Diteti nakrajela na kousky, pripadne rozmixovala maso s omackou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.10.19 12:04

To právě dělám taky, ale vařím pořád stejné jídla dokola, tak mě napadlo jestli nemá někdo nějaký recept co ještě neznám a může to i malá, klasické omáčky jako svíčková, rajska, kuře na paprice, koprovka a tak ji chutnají ale občas mám pocit že by taky ráda nějakou změnu, teď mám doma dýni hokaido, a nic jiného než polévka mě z toho nenapadlo, nejsem nějak špatně kuchařka, jen mi chybí nápady

• Nahlásit
  • Citovat
18.10.19 12:08

Mám mladší 15 m a naopak nejí všechny ty příkrmy mixované vůbec. Teď peču kuřecí roládu s brambory, dostane kousky na talíř a nebo kaši a pak máme kuřecí vývar s rýží a to jí naprosto normálně. My nějak moc nekořeníme obecně, tak jí co my. Jinak jí ráda rajčata, víno, dětské sýrové tyčinky a včera jí brácha nacpal půlku dětského páru a dala to. A to má nahoře 4 zuby a dole 2 :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.10.19 12:11

Mé děti v tomhle věku milovaly rýži a kuskus a brambory. Takže rizoto, kuskusoto zapečené brambory (nebo nějaká drobnější zapečené těstoviny),…mimo to ještě milovaly rybu a květákový mozeček.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.10.19 12:13

Rizoto, zapecenou brokovnici, ryzovy nakyp, zapecene testoviny s kurecim, rostenky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5509
18.10.19 12:14

Já když neměla inspiraci, dostal skleničku :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
232
18.10.19 12:15

U nas leti domaci hranolky-jen nakrajene brambory, bataty, cuketa, mrkev-co je doma a pecene na plechu na pecicim papiru v troube bez soli jen s troskou oleje a k tomu kus masa na rychlo. Vsichni si pochutname i ctyrletak i 16 mesicni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3588
18.10.19 12:16

Těstoviny zapečené s brokolicí, vajíčkem a sýrem; rizoto; špagety bologněse; teplý kuskusový salát; sekanou; palačinky; květák jako mozeček; pečené kuře s rýží…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3588
18.10.19 12:18
@TeSudička píše:
Rizoto, zapecenou brokovnici, ryzovy nakyp, zapecene testoviny s kurecim, rostenky…

Tak toto mě pobavilo. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.10.19 12:18

Obcas jsem hledala inspiraci na Varilamysicka, jsou tam jednoduche recepty pro deti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1073
18.10.19 12:22

Já dnes zapecenou kureci kapsu s balkanem :dance: dělala sem poprvy a na to že mi vaření moc nejde, je dobrá :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.10.19 12:22

Hokaido dělám zapečenou s bramborami, smetanou a sýrem. Smetanu dávám sójovou nebo rýžovou a je to mňam. Jinak taky vařím furt to samé dokola. @TeSudička zapečená brokovnice :mrgreen: super nápad, co na to vaše zuby? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4831
18.10.19 12:34

Ja delala vcera z dýně Hokaido omáčku k těstovinám. Orestují cibuli, přidám česnek, dýní, zaliju vodou a varim do měkka, rozmixuji, zjemním smetanou a dochutím: sůl, muškátový květ, případně trochu pepře. Jako sýr na vrch Grana Padano - s eidamem apod to vážně není dobré. Jinak já českou kuchyni skoro nevarim, takže jsem dělávala/dělám také ve velkém rizota, kuskusy, těstoviny (boloňské, se špenátem, brokolicová omáčka, dýňová omáčka, s tuňákem atd.), občas sladké jídlo - jáhlový nákyp s jablky úplně milovala.Pak klasika špenát+brambor+vajíčko, brokolicový nebo květákový mozeček.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K92
454
18.10.19 12:39

My neustále zapékáme zeleninu (batáty mrkev, hrášek, barbory někdy dám i tu dýni nebo kukuřici, brokolici…), na to hodím kuřecí stehna nebo vepřové a dítě se může utlouct a my také. Pak často vařím karbanátky, buď rybí (tzv. Frykadely), nebo vepřové/hovězí s nastrouhanou mrkví. Zítra bude např. Žemlovka, pak zapečená brokolice, lasagne… Je toho mraky. Doporučuji stránku kuchařka pro dceru, je tam spousta inspirace a recepty krásné vysvětlené :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama