Poraďte jak na spokojené koupání

272
6.9.06 19:00

Poraďte jak na spokojené koupání

Ahojky maminy,prosím o radu jak na koupání aby miminko bylo spokojené a líbilo se jí to.Od začátku ve vaničce strašně pláče a nelíbí se jí to.Zkoušela jsem kojit před koupáním nebo po koupání ale výsledek byl stejný.Díky za rady.Ahojky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

529
6.9.06 19:13

Šimon tak děsně ječel při koupání,ale zkusila jsem si ho dát bříškem na předloktí,aby jako do té vody koukal a nožičkama kopal a bylo po řevu a pak pomaličku dávat chvilku na záda a jak jsem viděla,že zase natahuje,tak šup na ruku :lol:
Dnes vodu miluje a nemůžu ho z ní dostat 8)
Neboj,to půjde,ale chce to trpělivost :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.9.06 19:24

od té doby co malou kojím před koupáním tak se jí to líbí. Zpívám jí (teda zpívám on to zpěv není, ale jí to neva :oops: :oops: :oops: ) Taky pomohlo, že jsme na ni celou dobu mluvili a snažili se usmívat, aby viděla, že to je pohůdka. Teď by byla ve vodě pořád a jak slyší téct vodu už se raduje. Davali jsme malé do ruky nějakou hračku, protože jakmile se dala do vody tak tápala kolem sebe a hledala čeho by se chytla a když nic nenahmátla bylo zle :lol: :lol:
Jestli jí říkáš nějakou básničku či zpíváš tak to u koupání zkuš - něco co ona už zná, bude se pak cítit dobře. Má kámoška měla řvouna dokud nezačla koupat ráno a od té doby pohoda. Ségruše zase musí dávat teplejší vodu než ukazuje teploměr jinak jí malá řve jak na lesy. Nevím kolik malý je? Snad to bude časem lepší…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2107
6.9.06 19:49

Tak to poznám, my sme mali rev počas kúpania asi do 3 mesiacov.. A potom jedného dňa akoby uťal - zabrala radikálna zmena : nekúpali sme vo vaničke vyloženej na pultíku ale položenej priamo vo veľkej vani a sedel pri nej tatino a HLAVNE - nedali sme pár cm vody ale PLNÚ VANIČKU a do ruky farebnú rybu, ktorú má na hranie iba pri kúpaní … to bolo šťastia !!! Odvtedy kúpanie miluje … a rev je keď ju utierame :lol:

B.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
6.9.06 20:28

U nás pomohla také plná vanička teplé vody a žádné lehátko. Možná jistota, že někdo drží.
J

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
6.9.06 20:30

Natalinka také zhruba jeden měsíc plakala. Zdálo se mi, že byla vystrašená a bála se :))). Takže jsme koupali ve dvou. Jeden ji držel za ručičky a mluvil na ní a druhý ji koupal. Od té doby je v pohodě :)). Ale každé mimi je originál a zabírá na něj něco jiného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
6.9.06 20:44

Náš Mates řval jen v porodnici a to jsme ho taky uklidnili tak, že ho jeden držel za ručičky a druhý koupal. Doma jsme koupali v kyblíku a to se mu líbilo od začátku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
684
6.9.06 20:45

My jsme meli ze zacatku to same a zjistili jsme, ze prdolka byl strasne citlivej na zimu - proste desnej zmrzlik. Ackoliv jsme uz normalne topili, jemu to nestacilo, tak jsme museli vyhrivat koupelnu teplometem az tam bylo tak 27-28 stupnu, pak byl uplne v pohode a moc si to uzival (a uziva - dnes uz nastesti bez teplometu :-)) Jinak ten teplomet jsme museli zapinat i pri prebalovani a prevlikani, abychom se vyhli placi, nasich 22 stupnu ho v zadnym pripade neuspokojilo :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
145
6.9.06 21:48

U nas se ze zacatku koupal tatinek s malou, vzdycky dal sprchu,na:,–(il plavky a hura na to a mala spokojena jak zelva, vubec se nebala,ona ze zacatku taky docela brecela,ale s tatinkem davala jen usmevy a ted vodu proste miluj nebo je dobre ji dat do pleny normalne ji zavinout do velke pliny a s tou ponorit to ji take uklidnovalo, kdyz tatinek nemohl :oops: :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
538
7.9.06 00:19

Ahojky,
doporučuju kyblík, kyblík, kyblík!:-)
Ve vaničce se u nás ječelo, pravda, jen jednou v porodnici, pak už jen pohoda v kybliku.
Vážně moc doporučuju, napodobuje to pobyt v bříšku a mimi je krásně teploučko na celý tělíčko.

Albi + bývalý a budoucí kyblík:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
850
7.9.06 06:31

Já taky doporučuju kyblík.

Ve vaničce jekot a hrůza z každého koupání, v kyblíku pohoda a spokojenost.

Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1753
7.9.06 07:30

U nás zabrala veľká vaňa, kde sa kúpeme spoločne. Na začiatku vždy troška presviedčania, body to body a face to face… s do 5 min. je uvoľnená a nechá si so sebou robiť takmer čokoľvek :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
7.9.06 07:34

My začali dle knížky na 10cm vody 37 teplé. Několik dní děsně brečela, tak jsme napustlili plnou vaničku a 38,5 a od té doby žádný pláč. Zřejmě jí byla zima a chtěla hodně ponořit. Pak tedy plakala po vyndání než jsme ji usušili a oblékli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
272
7.9.06 08:57

Díky všem za radu,známá mi nabídle že mi kyblík půjčí tak to vyzkouším,a taky zkusím víc vody,máme tam vždycky jen pár centimetrů. díky všem a večer hurá na koupání.ahojky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
272
8.9.06 13:58

Ahojky všem,takže včerejší koupání proběhl úplně úžasně.Anička vůbec neplakala a dokonce se jí to moc líbilo.Použila jsem Vaše rady a dala do vaničky více vody a o trošku teplejší asi 38 a malá byla strašně spokojená.Takže díky všem moc za rady a těšíme se na další koupání.Ahojky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama