Poraďte, jak na syna - neposlouchá a nemá respekt

71
5.8.13 19:52

poraďte jak na syna.neposlouchá,nemá respekt

Syn 2,5 roku absolutne neposlouchá řeknu mu stuj a on utíká dál,30× mu reknu uklid pokojicek a nic. dám mu na zadek a on jen stoji a řve a stejně neuklidí už strácím trpělivost. co stím? :nevim: :nevim: :nevim: :nevim: poradte nechci ho jen bít. ani po dobrém to nejde. :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2745
5.8.13 19:55

Uklízet pokojíček musíte s ním, aby věděl, co po něm chcete. Ve školkách např. spojují úklid hraček s písničkou. Pokud jim pustí určitou písničku, děti ví, že mají uklízet.
Pokud neposlechne a nepomůže dát na zadek, zkuste zakazovat věci, které má rád- nebude se dívat na večerníček, nebude pohádka atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.8.13 20:03

Nechci strašit ale u nás je to dodnes, raději se nebude koukat na pohádky, taky jsem z něj na palici a vypozorovala jsem že dát na zadek nepomůže ba naopak je to ještě horší. U nás pomáhá uklízet s ním. Ahoj Ivana přeji pevné nervy :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2948
5.8.13 20:03

Normal.
Uklizet myslim, ze je jeste brzy - nevim. Urcitou cast by mohl udelat, ale s tim, ze pak nebude to a to. Kdyz se nezastavi venku, kdyz jdem treba na hriste, zakazu hriste a jdem domu. Nebo ji capnu za ruku a jdeme. Zacne se vztekat venku - stuj si, ale ja jdu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461
5.8.13 20:05

Uklízejte spolu, chvalte ho, slib mu nějakou odměnu. Každé dítě je jiné, některé ochotně uklízí ve 2 letech, jiné stávkuje i později.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19266
5.8.13 20:08

Stanov si pravidla a dusledne na nich trvej. Deti casto vyciti, ze rodice nejsou schopni jednoznacne vymezit hranice( neco slibi, a pak stejne povoli apod.) a zkousi, kam az muzou zajit.
Muzes nektre veci delat s nim, to se nevylucuje, dobra je i pozitivni motivace, ale kdyz slibis trest za neuposlechnuti nebo neco zakazes, musis to pak dodrzet. Je to beh na delsi trat, ale funguje to( aspon vetsinou).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71
5.8.13 20:14

Díky za příspěvky :) v září jde do školky tak třeba se tam naučí uklízet a tak je strašně zbrklej nic ho dlouho nebaví má moc energie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7904
5.8.13 20:22

U nás platilo… Kdo to bude mít dřív a nebo pomůžeš mi? Pomohla a nebo pomohl vždy. :kytka: chce to trpělivost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
5.8.13 20:50

ad pokojíček, vždyť je malej, jestli na něj jen houkneš, ať uklidí, tak se jeho reakci nedivím. U nás se uklízí tak, že zahlásím „Je tu bordel, uklízíme“. Ukážu na první hračku a řeknu „do bedýnky“ nebo „do poličky“. Oni odnášejí do příslušných míst, já přistrkuji hračky nohou, aby se na žádnou nezapomnělo, obejdu celou místnost, ukážu, kde ještě něco leží. Případně kontroluju, aby si nezačli s nově „objevenými“ hračkami hrát, ale fakt je uklidili :lol: Jdeto rychle, moje motto zní, že já to za ně neudělám, hřbet neohnu, ale pomůžu. V současné době je touž tak, že občas uklízí i sami od sebe nebo hlásí, že je tu „boldel“ :lol:

pokud dítě neposlechne na přílkazy jako stůj, nemůže chodit samo, neposlušné děti chodí za ruku. Hodné děti, které poslouchají maminku, tak můžou jít bez držení. Vysvětlíš, názorně předvedeš, i když to může znamenat, že potáhneš dítě domů smykem a on si pak vybere raději možnost poslechnout a jít sám. Není to instantní návod, trvá to chvíli, ale funguje to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4144
5.8.13 21:41

K úklidu - na pokyn ukliď si pokojíček jsou v tomhle věku malý. Je lepší jim říct - dej lego do krabice apod. Prostě konkrétně, co má udělat a snažit se z toho udělat hru. Jinak ze začátku jsme uklízeli spíš my, malá koukala, teď už víceméně uklízí sama. Většinou to vyžadujeme jen večer před spaním. Přes den když už není kam šlápnout. A když je krize a blokne se, tak počítám do tří - když nezačne uklízet, tak příslušnou hračku na den zabavuju. Zkoušeli jsme i to, že když neuklídí sama, tak nebude čas na čtení před spaním, ale to nechápala.
Na procházce - nezastavíš, nepočkáš - půjdeš za ruku. Na odrážedlo si ale stejně po pravdě s miminem pořád netroufám. To jen když jdeme samy nebo když s námi jde manžel. Ono i takhle je to s kočárem občas adrenalin. Je děsně splašená, zbrklá a vzteklá. Navíc se nebojí, že se ztratí a klidně mi zdrhne a je jí jedno, že mě nevidí.
Všeobecně dobře na ní platí počítat do tří. Ale radši to s tím nepřeháním…
ALE stejně mě často neposlouchá, často mi tady řve, vzteká se, všechno je ne ne a ne. Už se mi i schválně vyčůrala do postele, přitom na nočník chodí v pohodě, umí to. Ale prostě si potvora sedla, koukala na mě a s lotrovským úsměvem mi počůrala matraci :cert: Období vzdoru jak vyšitý a k tomu žárlivost na mladší sestřičku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3245
5.8.13 23:12

Dáváme hračky spát, než se jde malá koupat. Jelikož je tu takový bordel, že se nedá v místnosti ani chodit, tak aby maličká viděla, jak se uklízí, tak jí připravím asi 3 - 4 hračky, tyto konkrétní hračky jí ukážu a poprosím, aby byla tak hodná a dala je spát, zbytek je na mně. Jsou dny, kdy je ohromně rychlá a já dcerce podstrkávám další a další hračky. ;)

Jinak 2,5 roku je opravdu málo, je nutné být konkrétní - prosím, ukliď auto, kostky (ty vždycky pomáhám), šaška…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
515
5.8.13 23:16
@P-Petula píše:
Syn 2,5 roku absolutne neposlouchá řeknu mu stuj a on utíká dál,30× mu reknu uklid pokojicek a nic. dám mu na zadek a on jen stoji a řve a stejně neuklidí už strácím trpělivost. co stím? :nevim: :nevim: :nevim: :nevim: poradte nechci ho jen bít. ani po dobrém to nejde. :zed: :zed:

Nebij ho, je na to malej. Měla by ses zamyslet, proc se uchylujes k bití, místo vhodnyho přístupu vhodnyho k věku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
101
11.5.16 08:22

Nemá respekt ke spoluhráčům

Mám skoro osmiletého syna a do fotbalu je blázen. On tím sportem žije. Když před rokem začal hrát, byla jsem ráda, že má něco do čeho může vložit svoji energii. Myslím, že před rokem si spoluhráče oťukával a poznával se s nima. V září kluci dostali nového trenéra, kterej v životě netrénoval a podle mě je až moc měkkej a neumí s těmi dětmi pracovat. Nebo je to snad jen můj dojem? Malej je takovej, že zkouší co si může dovolit a když ho trenér nedokázal srovnat na začátku, teď už mu to moc nepujde. Ale myslím, že do určité míry na trenéra dá.
Nechci řešit trenéra. Jde mi o chování syna ke spoluhráčům. Včera jsem se dozvěděla, že ho kluci v týmu nechtějí. Synovi říkáme pořád dokola, že je to kolektivní sport a musí respektovat své spoluhráče, musí jim nahrávat a že když dá gol tak ho nedal on sám, ale někdo v týmu mu k tomu domohl. I přesto, že se snaží tak pořád hraje sám za sebe. Další věc je, že na tréniku otravuje. Nejednou odkopne někomu balon nebo někoho zatahá za tričko. Oni to jsou asi drobnosti, ale klukům v týmu se ti už taky nelíbí. Včera měli na treninku cvičný zápas ze starší přípravkou a jeden hráč (doufám, že omylem) mu dal kopačkou do kolena, malej neudržel vztek a kopnul ho do koulí. Trenér syna poslal do kabiny, že pro něj trenink skončil. Vůbec nechápu kde se to v něm vzalo. Malej brečel, že mu bylo ublíženo.
Já už prostě nevím jak s ním mluvit, přijde mi to, že mluvím do dubu. Dva týdny ted chodit na fotbal nebude, snad se zklidní. Přemýšlím i o poradně, snad by mi tam poradili jak s ním mluvit. Mám mu snad najít jiný fotbalový klub? Pokud ale otravuje spoluhráče teď bude je otravovat i jinde? Nebo ho mám přemluvit aby zkusil sport, kde bude hrát sám za sebe?

Učitelka si ho škole umí srovnat a poslouchá. Doma si ho taky srovnám (syna nebiju, zakazuju jeho oblíbené věci, návštěvy a za neposlušnost víc čte) ale ten sport a chování… Poradíte? Nebo máte někdo z vás něco podobného za sebou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3285
11.5.16 08:31

@anluy Obávám se, že děláte maximum a pokud to rychle nepochopí, tak bude muset s fotbalem skončit a jít na nějaký individuální sport. Povaha se jen tak snadno nezmění. Poproste ještě trenera, aby mu zkusil domluvit a pohrozil mu, že jestli se to bude opakovat z týmu ho prostě vyhodí. Je mu 8, už by se měl umět rozhodnout sám, co je mu milejší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
elot
11.5.16 08:34

Já bych mu jednoduše řekla, že pokud to bude pokračovat s fotbalem končí. Že je to týmová hra a když se tak nechová, tak musí skončit.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama