Poraďte jak vybrat první dětské brusle?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bibi2233
Kecalka 467 příspěvků 19 inzerátů 02.12.18 09:33
Poradte jak vybrat první dětské brusle?

Ahoj, poradil by mi prosím někdo, jaké vybrat brusle pro syna necelých pět let starého? Loni si jednou bruslení na ledu zkusil s půjčenými (tragédie, moc mu to nešlo), a letos by chtěl chodit častěji bruslit. Přál by si ten typ dva v jednom, aby mohl jezdit na jaře s kolečky, ale nevím, jestli je to dobrý nápad. Viděla jsem, že existují i „kačenky“, tak mám vzít raději tyhle nebo normální? Nohu má velikost 31. A musím je vyzkoušet nebo stačí koupit přes net? A v jaké cenové relaci? Nerozbijou se hned ty levnější? Nebo třeba z druhé ruky? Vůbec nemám představu, snažila jsem se hledat nějaké rady na netu, ale moc moudřejší nejsem, u nás v rodině nikdo bruslit nechodí :( Díky moc za jakoukoliv radu

Reakce:

Lerista
Ukecaná baba ;) 1405 příspěvků 02.12.18 09:52

Já když kupovala první brusle, tak jsem skočila do bazárku, vzala Ty, co velikostně plus minus odpovídaly a hotovo. Klasické, bílé. Nijak mě nenapdlo nad tím přemýšlet :)

malone.v
Kecalka 206 příspěvků 02.12.18 09:56

@bibi2233 urcite ne kacenky, kup rovnou kvalitni brusle, dite se nauci lepe jezdit. tata je hokejista a toto mi radil, kdyz dcera zacinala bruslit. rovnou koupit brusle s jednim nozem a klidne trochu priplatit. je pravda, ze dceri noha krasne drzela a naucila se dobre. kupovala jsem brusle botas za ca 1 000. rikala jsem si, ze dva roky vydrzi a ze na tom nechci nijak setrit.

jajara
Stálice 55 příspěvků 47 inzerátů 02.12.18 10:52

Máme pro obě děti (3 a 5 roků) rostoucí brusle (rozmezí cca 3 velikostí), klasické s jedním nožem, za cca 600,–. Starší se naučil loni, letos mu nestačím, dělá krásné obloučky, zatáčky, otočky, slalom, umí brzdit. Mladší na nich zatím „chodí“, ale už se naučila sama zvednout a je na nich jistější. Čekám, že se rozjezdí ještě tuhle sezonu. Kačenky měla jako dvouletá, aby měla brusle jako brácha, jinak jsou na prd, na nich se jezdit nedá, leda děti po ledě tahat/tlačit, vlastně je to nic nenaučí.

bibi2233
Kecalka 467 příspěvků 19 inzerátů 02.12.18 14:22

Děkuji za rady, takže kačenky ne, koupím normální klasické brusle. Snad to vyberu správně.

Aliik
Echt Kelišová 8335 příspěvků 02.12.18 18:15

Kačenky na tuhle velikost už neseženeš. Kupovala jsem před pár lety 4leté dceři, takové ty největší, kde psali velikost až tuším do 32, ale zimní botky velikosti 29 jsem do nich narvala tak tak (větší by musely být asi tenisky nebo nevím) ;) Jako první brusle jsem kupovala odlehčené kanady, dcera se na nich naučila krásně (takové ty x-velikostní jsme měli také a dítě v nich dost padalo, noha v tom není tak pevná) ;)

bibi2233
Kecalka 467 příspěvků 19 inzerátů 02.12.18 18:36

@Aliik Díky moc :-) A mohla bys mi prosím poslat obrázek, jak takové klučičí brusle, které drží dobře nohy, vypadají? Mě připadají všechny stejné.....

Aliik
Echt Kelišová 8335 příspěvků 02.12.18 18:41

Já jsem zoufalá z toho, že dítě pořád padá, vlezla do hokejové speciálky, nechala si poradit, vyzkoušela s dcerou asi 4 typy a koupili jsme Bauer Vapor. Ale samozřejmě každému dítku sednou trošku jiné, dcera má úzký kotník a ostatní typy se jí na noze viklaly ;)

dedrichov
Závislačka 2967 příspěvků 02.12.18 18:41

Mě se zdají fajn ty rostoucí, stejně se v tom budou pro začátek jen nejistě kinklat, šmrdlat nohama, žádný velký bruslení z toho asi nebude.
Včera jsme se dívali v decathlonu

bibi2233
Kecalka 467 příspěvků 19 inzerátů 02.12.18 19:02

@Aliik Aha, děkuju. Budu se muset podívat, jestli tady nějaký takový obchod poblíž je a něco vyzkoušet. Ráda bych, aby se naučil dobře bruslit, když ho to baví, já jako malá kvůli rodičům nemohla.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Šance pro Řepku? Jeho obhájce naznačil, jak ho chce zachránit před vězením!

Je šance, že se Tomáš Řepka vyhne vězení? Ačkoliv mu za podvod s autem, kdy... číst dále >

Arichteva po vyřazení: Úleva! Zápřah ve StarDance ovlivnil i můj vztah s manželem

Tohle vyřazení pro ni bylo pekelně hořké. V první části semifinálového večera... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >