Poraďte, jak žít v manželství po 20 letech?

Anonymní
5.6.21 19:50

Poraďte, jak žít v manželství po 20 letech

Hezký večer.

Žije tu někdo v dlouhodobém manželství jen kvůli malým dětem, kde už ten vztah vyprchal? Jak to zvládnout? Do kolika let dětí jste to vydržely?
Vím, že nebýt dětí, tak už jsem dávno pryč, ale když si to tak představuju, jak bych jim rozbila jejich svět, tak prostě nemůžu. Je to strašně těžké, co se týče vztahu, tak už nás nic moc nespojuje a já nevím, co si s tím počít.

Díky za jakékoliv rady, jak to zvládnout, nebrat si to tolik. Milence nechci, já už vlastně po tomhle žádného chlapa natrvalo snad ani nechci. Ačkoliv těch dalších 20 let bych se třeba už nedožila a bylo by jen to hezké na začátku, ale člověk ve středním věku taky nemá tolik možností, čili jsem zase na začátku kruhu - žádného chlapa pro hezké chvíle bokem nechci. To jen aby jedna z prvních rad byla vyloučena :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21024
5.6.21 19:55

Pokud je to tak neúnosné odejdi. Pak ti začnou představovat kluky/ holky proste partnery a bude to zase blby čas, pak vnoučata… v tomto ohledu nikdy není ta dobra doba :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
556
5.6.21 20:04

Kolik let je dětem? Jak spolu s mužem fungujete?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.6.21 20:06
@verujan píše:
Kolik let je dětem? Jak spolu s mužem fungujete?

Děti jsou na prvním a druhém stupni základky. Fungujeme tak nějak jako spolubydlící. Myslím, že to docela jde, klidně bych řekla i dobří kamarádi. Z mé strany tam city nejsou. U něho nevím, on je dobrých 10 let neprojevuje, prý mě má rád. Nevím, jak to poznat od běžného kamarádství :nevim: Brácha se ségrou prostě :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
8095
5.6.21 20:24

Sama si odpovídáš…nechceš bourat rodinu a nechceš ani milence…
Tak ti zbývá možnost to urovnat s manželem…cestu hledej…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.6.21 20:30
@Stevia píše:
Sama si odpovídáš…nechceš bourat rodinu a nechceš ani milence…
Tak ti zbývá možnost to urovnat s manželem…cestu hledej…

Myslím, že urovnat to už nejde. Já už k němu nic necítím, to se pak těžko hledá cesta :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
79
5.6.21 20:31
@Anonymní píše:
Děti jsou na prvním a druhém stupni základky. Fungujeme tak nějak jako spolubydlící. Myslím, že to docela jde, klidně bych řekla i dobří kamarádi. Z mé strany tam city nejsou. U něho nevím, on je dobrých 10 let neprojevuje, prý mě má rád. Nevím, jak to poznat od běžného kamarádství :nevim: Brácha se ségrou prostě :lol:

Tak to je hezkej vztah. Co SEX? 1× za rok?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.6.21 20:34
@Sadman píše:
Tak to je hezkej vztah. Co SEX? 1× za rok?

Tak 2× do měsíce. A ano, vyslechnu si, že jsem frigidní, ale ono souložit (nic víc to není, fakt už to je jenom fyzická práce) s někým, kdo projeví o mou osobu zájem právě jen ve chvíli, kdy by si dal říct, tak to pak opravdu nejsem žhavá dračice :?

• Citovat
  • Nahlásit
8095
5.6.21 20:34
@Anonymní píše:
Myslím, že urovnat to už nejde. Já už k němu nic necítím, to se pak těžko hledá cesta :nevim:

jestli to máš v sobě uzavřené a nechceš nebo nemáš sílu hledat cestu..
Tak asi nemá smysl to protahovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16885
5.6.21 20:39

Nomusíš začít chtít toho člověka co s ním žiješ poznat a zajímat se o to, jak věci vídí a vnímá on. Je to jinej člověk než byl když jste se seznámili a není tak strašnej, jak ho vidíš skrze vlastní frustraci.

bez snahy na tvé straně to fakt nepůjde, bez toho abyste našli něco společného, co vás oba bude bavit, bez toho abyste si vybudovali zásoby společných příjemných zážitků.

Vykašlali jste se na to oba svorně a teď se divíte, že se se ten vztah sám od sebe zázračně neobnovoval.

Když se mu budeš jen vhýbat a fantazírovat o tom, jak chheš být pryč, tak se samozřejmě odcizení bude jen prohlubovat.

Mimochodem, vaše děti vnímají, že nefungujete a když to nebudete řešit tak jim dáte dost mizerný základ toho, jak mají vypadat vztahy.

Jako jo, je to těžký a náročný a dá to práci.

Jestli fakt nevíš co a jak, objednej se sama do nejbližší poradny pro rodinu a párkrát tam zajdi, budeš mít prostor pro sebe, srovnat si myšlenky, potřeby, to co chceš. Budeš mít prostor naplánovat případné změny a vyhodnotit s někým, kdo tam bude jen pro tebe, jestli to jde tam, kam bys chtěla.

Jestli je tohle na tebe moc náročný krok, mrkni pro začátek třeba sem

https://www.kosmas.cz/…aska-a-ucta/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63182
5.6.21 20:42
@Anonymní píše:
Děti jsou na prvním a druhém stupni základky. Fungujeme tak nějak jako spolubydlící. Myslím, že to docela jde, klidně bych řekla i dobří kamarádi. Z mé strany tam city nejsou. U něho nevím, on je dobrých 10 let neprojevuje, prý mě má rád. Nevím, jak to poznat od běžného kamarádství :nevim: Brácha se ségrou prostě :lol:

Já podobne žila 25 let, kdyby nepřišel problém, který to rozstrelil asi bych tak žila i nadále. Ale jsem dostvsamotarsky typ, který vztah míč nepotřebuje, spíš mne to po čase zatěžuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.6.21 20:42

Mám to podobné. Sama jsem měla děsne dětství, které mě hodně ovlivnilo, že to svým dětem udělat nemůžu. Jako rodiče fungujeme dobře, jako kamarádi také, jako partneři a milenci skoro vůbec. Já ho ráda mám, ale prostě jako člověka se kterým sdílim kus života a dost jsme toho vybudovali. Tajně sním, že ještě někdy zažiji lásku, ale podvádět nechci a odejít teď nemůžu. Řešení nemám, jen že v tom nejsi sama.

• Citovat
  • Nahlásit
627
5.6.21 20:50

Tak ale pokud žijete jako kamarádi, tak je to pro děti dobré a dá se v tom žít, ne? Já odcházela z 20-letého manželství, ale proto, že už jsem to nemohla vydržet. Přemýšlela jsem, jestli zabít sebe nebo jeho.
U vás je to zjevně jiné, vy máte mezi sebou problém, on ho nevidí a ty to dusíš v sobě. Nějakou poradnu jste zkoušeli? A co když s ním teda spát nebudeš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.6.21 20:53
@Anonymní píše:
Mám to podobné. Sama jsem měla děsne dětství, které mě hodně ovlivnilo, že to svým dětem udělat nemůžu. Jako rodiče fungujeme dobře, jako kamarádi také, jako partneři a milenci skoro vůbec. Já ho ráda mám, ale prostě jako člověka se kterým sdílim kus života a dost jsme toho vybudovali. Tajně sním, že ještě někdy zažiji lásku, ale podvádět nechci a odejít teď nemůžu. Řešení nemám, jen že v tom nejsi sama.

jako přes kopírák. Já jsem jinak v životě spokojená, jen takový ten pocit, že to neklape v partnerství, to mě drtí. Ale na lásku snad už ani nevěřím. Prostě nějaká chemie na začátku, ale já opravdu nemám žádné příležitosti někoho potkat a aktivně nic nehledám, čili tady bez šance. Na druhou stranu si říkám, že tolik věcí mám v životě dobrých, že přece nebudu brečet nad tím, když pár věcí nefunguje…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.6.21 20:56
@safina píše:
Tak ale pokud žijete jako kamarádi, tak je to pro děti dobré a dá se v tom žít, ne? Já odcházela z 20-letého manželství, ale proto, že už jsem to nemohla vydržet. Přemýšlela jsem, jestli zabít sebe nebo jeho.
U vás je to zjevně jiné, vy máte mezi sebou problém, on ho nevidí a ty to dusíš v sobě. Nějakou poradnu jste zkoušeli? A co když s ním teda spát nebudeš?

Já jsem poradnu nezkoušela, on jít nechce. Prý ten problém mám já, tak mám jít sama. I bych šla, ale je to pro mě dost komplikované zařídit i tak, natož v týhle době. Ale začíná to být lepší, možná někoho zkusím. Kdysi jsem asi 2× byla, ale vždy jsem narazila na rozvedenou ženskou, která měla zrovna nového přítele a strašně jsem cítila ten tlak na to, ať jdu, že to druhý kolo je bezva. Ale pravda, nebyly to zrovna nějaké echt profesionálky asi, už podle toho, jak to sezení bylo vedené :mrgreen:. Bojím se toho, že zase vyberu při mém štěstí někoho takového :lol:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat