Reklama

Poraďte knihu jako Zaklínač

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2117 příspěvků 17.03.18 22:01
Poraďte knihu jako Zaklínač

Holky, poraďte některá knihu, která se aspoň trochu podobá Zaklínačovi. Přečetla jsem to jedním dechem, a teď marně hledám nějakou náhradu. Na jiné diskuzi jsem našla od lidí tipy na pár autorů, ale vesměs totální zklamání, podobné to nebylo ani náhodou. Hledám něco v podobném duchu, středověk, dobře propracovaný svět, fantasy pro dospělé. Mám pocit, že internet je vyloženě přehlcený fantasy pro náctileté typu Twilight, a ta lepší literatura se těžce hledá. Mám hroznou chuť číst a nemám co :D

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineneumisa
Neúnavná pisatelka 19288 příspěvků 17.03.18 22:03

Terry Goodkind: Meč pravdy

něco málo přes 20 dílů, velmi čtivé

Ornwen
Závislačka 4359 příspěvků 17.03.18 22:11

@Lalelale Na goodkina pozor, má u nás dost hrozný překlad. Mnimálně ty staré.

Co Zelaznyho a Amber? Není teda středověk.
Dobře propracovaný svět mi přijde i Svět zlodějů, ale tam je problém, že to nepíše jeden člověk a jsou to spíš povídky/novely z toho světa. Ještě mě napadla Robin Hobb a Farseer/Snědý muž. Má to jednu vadu. V češtině to není dokončené.
Co ti teda poradili a co se nelíbilo?

Janli
Kelišová 5665 příspěvků 9 inzerátů 17.03.18 22:12

David Eddings

Knihomyš
Extra třída :D 10538 příspěvků 17.03.18 22:17

Co V. Šlechta - Krvavé pohraničí?
Kdyby to nemusel být středověk, tak F. Vrbenská + L. Medek - Stín modrého býka.
Když ony ty kvalitní věci se vyznačují mimo jiné tím, že se navzájem nepodobají :think:

Uživatel je onlineneumisa
Neúnavná pisatelka 19288 příspěvků 17.03.18 22:24

@Ornwen

pravda, někde v průběhu se překladatel změnil a je to znát.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2117 příspěvků 17.03.18 22:25

@Ornwen Díky moc, na všechno se podívám. Jj teď si hledám rezenze na Goodkinda a téměř všichni se shodují, že překlad je přímo otřesný (chudák autor). Asi tomu dám přesto šanci. Ta kniha vypadá pěkně, takže v nejhorším budu číst v AJ. Poslední, co jsem zkusila, tak doporučovali Žambocha a Muže na stezce - toho jsem začala číst a skončila jsem asi po 40 stránkách. Přišlo mi, že autor si nebyl schopen ujasnit ani dobu, ani svět, takže je to fiktivní svět v neučitém čase, kde ale hlavní hrdinové znají Shakespeara… Je ten Svět zlodějů dobrý? Našla jsem trošku smíšené recenze.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2117 příspěvků 17.03.18 22:26
@Knihomyš píše:
Co V. Šlechta - Krvavé pohraničí?
Kdyby to nemusel být středověk, tak F. Vrbenská + L. Medek - Stín modrého býka.
Když ony ty kvalitní věci se vyznačují mimo jiné tím, že se navzájem nepodobají :think:

svatá pravda :lol: bohužel pro mě. Jdu hledat toho Šlechtu, to vypadá dobře!

Ornwen
Závislačka 4359 příspěvků 17.03.18 22:29

@Lalelale to je tím, že to píše víc lidí, no. Kolikrát jsou tam různé události z různých pohledů, tak je to takové zvláštní. A ta úroveň není prostě stejná (já nemám ráda povídkové sbírky právě kvůli tomu, že se tam najde něco skvělého, co bych chtěla pokračování, vedle věcí nic moc)

Vrbenskou a Medka jsem nečetla, ale ta jména by měla zaručit dobře propracované prostředí.

potvurka89
Závislačka 2757 příspěvků 17.03.18 22:30

Ahoj, knihu Zaklínač jsem nečetla ale fantasy, středověk a dobře propracovaný svět má R. R.Martin v knihách Hra o trůny

Ornwen
Závislačka 4359 příspěvků 17.03.18 22:30

@neumisa já mám pocit, že to teď překládají znovu. Zkusila jsem ho asi třikrát. Shnannaru - děs běs, a pak ještě jednu minisérii s nějakým kovářem?. To jsem buďto otupěla, nebo mi to přišlo lepší. Ale manžel říkal, že taky nic moc

hehehe
Extra třída :D 11537 příspěvků 17.03.18 22:31

@Lalelale
Zkus skupinu na facebooku: Co čteme. Zeptej se tam, je tam spousta lidí a vždy poradí.

Knihomyš
Extra třída :D 10538 příspěvků 17.03.18 22:37

Ještě mě napadlo, že by Sapkowskému mohl být nejpodobnější Sapkowski :) Trilogie Narrenturm (období husitských válek). Ale je fakt, že se to od Zaklínače hodně liší.
Jestli jsi nečetla Magické střípky, tak doporučuji - mj. obsahují pojednání o artušovských mýtech, kde je celkem dost odkazů na další fantasy literaturu.
Akorát vzpomínám jen na Marion Zimmer Bradley - Mlhy Avalonu, což je taková feministicko-keltsko-artušovská záležitost :think: Jako propracované to je, to ano.

Knihomyš
Extra třída :D 10538 příspěvků 17.03.18 22:42

A Juraje Červenáka ti někdo neradil? Hodně se mi líbí jeho detektivky (Kapitán Sein a notář Barbarič), Bivoj mě moc neuchvátil (taky je mezi nimi nějakých 6 let rozdíl). Ale třeba budou jeho pozdější kousky lepší.

Feliccita
Kecalka 143 příspěvků 8 inzerátů 17.03.18 23:09

Zkus trilogii Píseň krve. První díl je super, pak se kvalita trochu snižuje, ale i tak je to čtivé. Autor Anthony Ryan. Pak Hraničářův učeň, John Flanagan, i když to už je starší záležitost. Za to to má hodně dílů a prolíná se tam ještě série Bratrstvo. Pak mám moc ráda Noční hlídku :-)(denní hlídka, šerá hlídka atd.), sice to není ze středověku, ale když jsem se prokousala prvním dílem, dost jsem si to oblíbila. Autor Sergej Lukjaněnko.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Dojímáte se, že Meghan vzdala hold lady Dianě? Dojímáte se úplně zbytečně

Od té doby, co Kensingtonský palác oficiálně potvrdil těhotenství vévodkyně... číst dále >

Z lamače srdcí je pobledlý tlouštík. Řeší Elon Musk problémy návykovými látkami?

Ještě donedávna platil za miláčka davů a byl jedním z malé hrstky miliardářů,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >