Poraďte knížku nebo web pro prvně těhodné

1725
7.4.16 14:35

Poraďte knížku nebo web pro prvně těhodné

Ahoj holky, jsem teprve v 5. týdnu, tak sháním nějaké základní informace. Na netu je toho spousty, ale někde si dost odporují, je to psáno nesrozumitelně nebo mě nebaví hledat na různých webech různé věci. Tady je to fajn, ale taky musím základní informace dost vyzobávat. Poraďte mi, prosím, ze kterých stránek jste čerpaly informace, když jste byly čerstvě a prvně těhotné a nevěděly jste nic :D Případně bych byla ráda za doporučení nějaké fajn knihy - jak jako by lékařské, tak nadlehčené humorné o těchto měsících…děkuji! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4472
7.4.16 14:42

@Sinquinita mě moc pobavila tato: https://www.kosmas.cz/…ehotne-zeny/ přečetla jsem jedním dechem a hooodně se nasmála :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
7.4.16 14:45

No, já bych ti poradila, aby ses všem webům a diskuzím vyhla a četla toho co nejméně, nebo si začneš nacházet příznaky všeho, co může být špatně a nebudeš v klidu. Těhotenství není ani nemoc ani zkouška, ze které tě někdo oznámkuje. Za mě, já jsem na takovéhle weby šla až, když jsem byla tak 6 měsíců po porodu, a byla jsem dost ráda, protože když na tebe první vyskočí samé horory o porodnicích a doktoreach, případně co se může po…, tak já bych asi neporodila.
Dej na instinkt, ty jsi máma, ty víš, co ti tvoje tělo i dítě říká, a když máš dotaz, ptej se doktora, PA nebo možná kamarádky, co tě dobře zná. Co ti řeknou cizí lidi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1725
7.4.16 14:50

@reinkarnace Na tu jsem se včera zrovna na netu dívala…určitě zkusím díky! ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1725
7.4.16 14:52

@Tansele Jj..děkuju za příspěvek. Přesto všechno jsem celkem racionální a špatné věci raději nečtu, nic neřeším…ale prostě nevím takové drobnosti jako např. je ten prcek velký, co můžu jíst, jestli můžu ještě něco cvičit (byla jsem zvyklá na pohyb) nebo jestli si např. můžu barvit vlasy :lol: :lol: tak se snažím mít základní informace..žádné sezení nad internetem 12 hodin denně u mě moc nehrozí… :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1824
7.4.16 14:56

@Sinquinita mě se líbí „Co čekat v radostném očekávání“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6434
7.4.16 15:02

@Sinquinita Doporučuji knihu: Nová velká kniha o mateřství, psali ji lékaři a porodní asistentky atd..je hezká a srozumitelná..
A pak web bonella.cz kde je vtipně popsáno z pohledu miminka..
Pokud tě nic nebolí, cvičit můžeš, ale tak, abys neměla příliš vysokou tepovou frekvenci- měla bys být schopna mluvit a taky se vyvarovat sportům s otřesy a doskoky(basket, volejbal atd) a ty, kde je riziko pádu - např. inline brusle, jinak vše dle zvyklostí..
Jíst vše s mírou, poroz na některé fastfoody a majonezové saláty připravované neznámo kdy neznámo kým - takové ty rodinné oslavy, velké množství kávy (1-2 za den klidně můžeš)..
Jo a nezapomeň na dostatek vápníku a kyseliny listové(tu v tabletách), multivitamíny nejsou vyloženě nutné..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1836
7.4.16 15:06
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2879
7.4.16 15:21

@Sinquinita stáhla jsem si mobilní aplikaci Nutrimimi :) je tam i jídelníček pro těhotnou a provází Tě i po narození miminka. Ale není to můj jediný zdroj. Čerpám hodně z emimina a chodím na předporodní kurz takže čerpám z více zdrojů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
224
7.4.16 15:25

Z humorných doporučuju knížku Jsem v tom! - je to opravdu vtipné a velmi čtivé :) a co do odbornosti jsem si pořídila knížku Velká kniha o mateřství, můžeš v ní čerpat info až do věku 3 let prcka ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9714
7.4.16 15:53

Ja doporucuju pro pobaveni francouzkej film Radostna udalost :lol: jinak to vyzobavani neni spatny, dozvis se toho spoustu kolem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
7.4.16 16:05

Ale jinak, abych jen nekritizovala :), tak mně se dost líbil tenhle web, kde se můžeš kouknout týden po týdnu, co tě asi čeká, jsou tam celkem zajímavé věci:
http://www.**

Editace adminem 8.4.2016 - 11:03 - odstranění kontaktu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat