Mám žádat o změnu péče?

Anonymní
15.2.20 18:24

poraďte, mám žádat o změnu péče?

Ahoj, máme necelé dva roky děti ve střídavé péči po týdnu. nyní mají kluci 11 a 6,5 let. Jelikož se neustále pošťuchují, řvou a hádají se, hrají si max. na mobilu nebo koukají na tv, tak je to s nimi pekelně těžké. Hlavně když jsem na ně sama. Pořád jim musím vymýšlet program nebo mi pomáhají v kuchyni, protože musí. Jinak zdrhají k mobilu, kradou ho, jsou na něm v noci.. připadám si furt jak nějaký hlídač.. mladší se ve všem opičí po starším, hračky ho nezajímají.. z lega postaví jednou auto a už si s tím nehraje.. Upřímně jsem z nich strašně unavená, vychovávám vařečkou, nic jiného nefunguje. jsem na tom teď zdravotně špatně a toto mě hodně vyčerpává. Proto přemýšlím, že bychom si děti rozdělili, každý by měl v péči jednoho a v režimu čtvrtek-neděle by byli kluci spolu u jednoho rodiče. Starší stejně říká, že chce k tátovi, prý kvůli dojíždění do školy, ode mně jezdí autobusem. starší je spíš introvert po tátovi, kamarádi mi nechybí. Mladší je víc na sporty, chodím s ním na fotbal (otec jej tam nevodí). možná to vypadá necitelně, že chci bratry oddělit, ale s každým zvlášť je úplně jiná domluva.. začíná to být nad mé síly. zvlášť, když jsem na ně opravdu sama, bez partnera, rodiče jsou daleko a nepomáhají. Hlídali kluky jeden týden o prázdninách, ale už nebudou, jen každého zvlášť… Co si o tom myslíte? omlouvám se za anonym, ale je to velmi citlivé téma…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

33063
15.2.20 18:27

Neblbni. Uber nekde. Oni vyrostou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.2.20 18:45
@jkra píše:
Neblbni. Uber nekde. Oni vyrostou…
řekni kde ubrat…
  • Nahlásit
  • Citovat
10171
15.2.20 18:49

A co na to jejich tata? Taky by to tak chtel?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58667
15.2.20 18:50

Ne, nedělala bych to. Jednak byhc nedělila sourozence, pokud sami vysoveně nechtějí a není jim nějakých 15+, kde bych to už nechala na nich. Druhak- proč brát jednomu tátu, druhému mámu. To, že je ted s každým zvlášt jiná domluva - ano, je, ale je to dočasný efekt, prostě nová situace. Za pár měsíců budeš tam, kde jsi teď.
Ad hlídání mobilu - nainstalovat famililink nebo nějaký jiný dohled rodičů, nastavit zámek a máš hotovo.
Kde ubrat - zkrátit úvazek by nešlo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33063
15.2.20 18:54
@Anonymní píše: řekni kde ubrat…

Hele, ja mam syny se stejnym rozdilem. uprimne, z ceho jsi tak vedle? Je to unavne, ale utahat a neresit debility. Rozdelenim jim ublizis. zabav mobily a utahej je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.2.20 19:00
@cecetka píše:
A co na to jejich tata? Taky by to tak chtel?

zatím jsem s ním o tom nemluvila. pravda je, že děti si od 12 let můžou říct, s kým chtějí žít..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.2.20 19:01

No než se hroutit a být nešťastná, tak to řešení je. Oni to určitě z vás citi, že nejste v pohodě. Já myslim, že to tři dny bez sebe vydrží. Vy si spocnete a budete mít energii na další dny kdy budou doma oba. :think: Jestli jsem správně pochopila, že budou zase od čtvrtku do neděle spolu.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.2.20 19:02
@Lama Lama píše:
Ne, nedělala bych to. Jednak byhc nedělila sourozence, pokud sami vysoveně nechtějí a není jim nějakých 15+, kde bych to už nechala na nich. Druhak- proč brát jednomu tátu, druhému mámu. To, že je ted s každým zvlášt jiná domluva - ano, je, ale je to dočasný efekt, prostě nová situace. Za pár měsíců budeš tam, kde jsi teď.
Ad hlídání mobilu - nainstalovat famililink nebo nějaký jiný dohled rodičů, nastavit zámek a máš hotovo.
Kde ubrat - zkrátit úvazek by nešlo?

mobily - dává jim je otec, starší má dokonce dva. já nemám možnost tam cokoliv nainstalovat.. má sice omezený čas na hry, ale od půl osmé do půl osmé..
musím mít plný úvazek, neuživila bych se…

• Nahlásit
  • Citovat
11514
15.2.20 19:06

Vzdyt je mas vzdy jen tyden. Ja je mam cely mesice. A to je jim teprve 8 a 6. Taky se porad perou, nadavaji, hadaji se. Odmlouvaji, knouraji a breci.Ted mam ocr, takze peklo, protoze nikam nemuzeme. Tata ted chodi domu az vecer. Odpocinout si chodim do prace, takze uz se tam docela tesim. Je pravda, ze zijeme s otcem spolecne, ale kdybychom se rozesli urcite bych je nedelila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.2.20 19:09
@Anonymní píše:
No než se hroutit a být nešťastná, tak to řešení je. Oni to určitě z vás citi, že nejste v pohodě. Já myslim, že to tři dny bez sebe vydrží. Vy si spocnete a budete mít energii na další dny kdy budou doma oba. :think: Jestli jsem správně pochopila, že budou zase od čtvrtku do neděle spolu.

byl by to režim u každý u jednoho rodiče a prodloužený víkend oba jednou u mámy a pak zas u táty. takže jeden bez druhého fakt jen pár dní

• Nahlásit
  • Citovat
2763
15.2.20 19:13

Nedělala bych to, mohlo by to mezi nimi udělat zlou krev. Vždyť máš vždy týden volno na to si odpočinout. Prostě nastav pravidla a trvej na nich. Co bys dělala, kdyby žili jen s tebou?

Příspěvek upraven 15.02.20 v 19:14

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58667
15.2.20 19:14
@Anonymní píše:
mobily - dává jim je otec, starší má dokonce dva. já nemám možnost tam cokoliv nainstalovat.. má sice omezený čas na hry, ale od půl osmé do půl osmé..
musím mít plný úvazek, neuživila bych se…

No tak zabavit fyzicky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10171
15.2.20 20:03
@Anonymní píše:
zatím jsem s ním o tom nemluvila. pravda je, že děti si od 12 let můžou říct, s kým chtějí žít..

Proberte to s chlapem. Vy dva jste rodice, musite se umet dohodnout. A kdyz budete vy dva v pohode, budou v pohode i vase deti.
Jak pisou ostatni, deti nerozdelovat. Byli by oddelene vzdy jen 3 dny v tydnu, to jim neublizi. Naopak, budou se na sebe tesit.
Pokud se shodnete s chlapem, tak proc to nezkusit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
757
15.2.20 20:08

A nemůžete jim v tom volnu, na ten týden co vás s nimi čeká, vymyslet nějaké aktivity? Fyzicky je prostě utahat, výlety, návštěva hracích center, nebo tak…Sedla bych si, vzala notes a na každý den si naplánovala, co s nimi dělat…
Já chápu, jak vám je…mám kluky 2,5 a 6,5 roku. Starší už je 3. týdny s nemocí doma, mladší do školky nechodí. Venku je hnusně, kvůli nemoci nikam na veřejné aktivity nemůžeme, tatínek jezdí z práce až pozdě večer. Celé dny řeším jen hádky, rvačky a řvaní…cítím jak mi ubývá energie. Babičky máme daleko…
Já s nimi třeba jezdila na malý nákup autobusem, abych zabila čas a zabavila je, když už jsem nevěděla, co vymyslet, nebo bylo hnusně na hraní na hřišti…
Teď jste vyčerpaná a nervy v háji, to zase přejde…Venku bude lepší počasí, všechno se zlepší…Sourozence bych od sebe nedělila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama