Poradte mi prosim - penize na malou - dohoda s otcem

Anonymni
18.1.09 10:41

Poradte mi prosim - penize na malou - dohoda s otcem

Ahoj
omlouvam se za anonymitu ale je to takhle pro mne lepsi.
S otcem ditete jsme se domluvili ze mi bude prispivat nejake penize na malou a vzhledem k tomu ze to chteli mit potvrzene i na socialce(kvuli soc.pridavku) tak to tam maji(s podatelnou soudu).
Ted mi otec ditete rekl ze ma v praci nejake financni problemy a jestli by mi mohl na prechodnou dobu davat mene.Vzhledem k tomu ze se k male chova skvele,pri kazde navsteve donese jidlo a pliny tak jsem s tim souhlasila.
Ale rekla jsme mu ze to musim napsat do papiru ditete pro socialku a tak to mame sepsane atd.
Jenze ted premyslim ze kdyz tam ty papiry dam s tim ze to mame snizene tak se trosku bojim aby se v tom nekdo ze socialky nezacal stourat a nechodil se vsemozne vyptavat atd.
Myslite si ze s tim nebudou delat problemy nebo ze se mam na to vykaslat a nic tam nedavat?

Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12332
18.1.09 10:56

ahoj - no záleží na tom, jaké peníze ze sociálky myslíš - jestli jsi to podávala k přídavkům, rodičáku, sociálnímu příplatku apod. tak bych tam tu upravenou částku řekla - protože bys od nich mohla dostávat spíše více, než méně, rozhodně to není problém a vlastně totéž by platilo pro dávky pomoci v hmotné nouzi, komplikovanější by to bylo v případě, kdybys dostávala více :wink: .
Jen nějak nechápu o té dohodě o výživném rozhodoval soud? nebo tam leží návrh? nebo jak to je?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
18.1.09 11:33

Já sem to pochopila tak že máte mezi sebou dohodu kterou Vám potvrdil notář nebo někdo u soudu. Taková dohoda má dle mě stejnou váhu jako rozhodnutí od soudu, když se to nedodržuje lze podat žalobu na neplnění. Ale jestli s tím sociálka bude dělat problémy netušim, záleží od určitého pracoviště, někde můžou dělat problémy, někde ne. Myslím ale že dohoda o snížení výživného ( v tomto případě když to není soudně ) problém spíš může být. Takže já na tvém místě bych to tam nedávala nebo nechala stanovit výživné soudem, pak totiž nebude moct chodit otec dítěte za tebou a ovlivňovat tě ze snížením ale bude to muset řešit ze soudem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
18.1.09 12:01

Borisko-pani na socialce mi pri vyrizovani RP rekla ze pokud jsem sama tak mohu krome RP dostavat na malou i socialni pridavek nebo prispevek nebo co to je ale k tomu je zapotrebi abych s otcem ditete sepsala dohodu a nechala si ji potvrdit soudem-coz jsme udelali a podali na soudni podatelne kde nam na to dali razitko ze to u nich podano bylo.Nic ale soud resit nebude protoze pokud je to dohoda a je tam napsano ze soudni jednani nezadam tak nemaji co resit.

Sany-no ja moc soudne resit nechci,s otcem prcka zadne problemy nejsou a ja se moc tahat po soudech nechci.
Jen mam trochu obavy ze pokud jim ted za 4.ctvrtleti donesu dohodu kde je castka snizena tak se v tom zacnou rypat(protoze mi prijde ze tam stejne nic jineho nedelaji)a budou delat zbytecne problemy.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
18.1.09 12:15

Ahoj anononymní zakladatelko,
tak to jsme na tom, ale naprosto stejně, já jsem tuhle žádost byla podat v úterý a teď čekám…kamarádka říkala, že tak do 2 měsíců proběhne soud. A můžu se Tě zeptat, kolik jsi si napsala, že chceš alimenty? Já vzhledem k finaním mého ex budu ráda, když mu něco napaří..

Anonymní č. 2

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
18.1.09 12:48

Anonymni cislo 2

ja ale jen podala dohodu na podatelne takze soud neprobehne.Oni si te predvolaji a nejdriv se te budou ptat co a jak a zda chces soudni jednani a je na tobe co reknes.
Pri prvnim podani jsem zapomnela napsat ze nezadam o soudni jednani a tak si me pani predvolala a ptala se na to takze ted jsem jiz napsala ze o jednani nezadam.Predvolani doslo cca do mesice.
Jinak financni zadost jsem dala velmi nizkou. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
2114
18.1.09 13:51

Tak to prostě musíš risknout, buď je to nebude zajímat nebo naopak ano a začnou řešit, přeci jen žádáš peníze od státu a v tomto případě by ti stát dal to co by ti měl dát otec dítěte. Navíc se jim nemusí líbit to že si mezi sebou snižujete výživný..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12332
19.1.09 17:55

Milá anonymní zakladatelko, kvůli tobě jsem dnes při jednání s pracovnicí SSP vznesla dotaz za tebe :wink: a potvrdilo se mé doporučení.
Pokud nic nenahlásíš, nic se neděje, protože ochuzuješ sama sebe a dítě a neobíráš stát :wink: . V případě, že to nahlásíš, tak budou počítat, kolik ti otec dítěte dává ve skutečnosti a mohou se ti zvýšit dávky. Podstatné je,jaký je rozdíl v původní a skutečné výši výživného, pokud je velký, tak bych to oznámila, neboť peněz není nikdy dost :D .B

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12332
19.1.09 17:57

PS ale s tím snižováním výživného otcem se mi to moc nelíbí, ty musíš dítě živit pořád a tatínek taky ví, že dítě má, ne? Přece nežije od výplaty k výplatě,nebo jo :wink: ? I přes dobré vztahy bych tuto dobu hájení moc dlouho neprodlužovala :wink: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23543
19.1.09 18:15

Ahoj, jsem rada, ze jsem na tuhle diskuzi natrefila. Za par dnu mam rodit a otec ditete se chova celkem vlazne, sice u me bydli, ale moc neprispiva. Potrebovala bych taky sepsat dohodu, at mam sve jiste. Ted treba operuje s tim, ze jsem si skoro vsechno poshanela po znamych nebo nakoupila za par supu, takze na vybavicku mi davat nemusi.
Jen pro uplnost, jsme spolu 7 let a zmena v jeho chovani probiha asi 5 mesicu zpatky, jinak bych s nim do ditete nesla.
Zatim mam slusnou nemocenskou a ted i PMP, takze mi to, i kdyz bych zustala sama, na zadne davky nevychazi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama