Poraďte-náš malý nechce polévky..?

Anonymni
24.8.03 21:47

Ahoj,mám prosbu,můj 7-měsíční synovec nechce papat polévky,ani kašičky,stále se dožaduje mlíčka.Sestra ho do šesti měsíců pouze kojila a teď začíná přidávat další.Ale jakmile nastane chvilka jídla,malý dostane bryndáček a vidí lžičku,je zle.Brečí,vzteká se,zavře pusu,že skoro nikdo nic nezmůže.Poradí nám někdo,jak na to?Díky předem.Jarka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
25.8.03 13:57

Ahoj Jarko,

zkusila bych nejdřív na týden dva pokusů o krmení lžičkou nechat a pak to prubnout znovu. Myslím, že důležité bude, aby jídlo ochutnal a pak si třeba dá říct. Co zkusit jíst před ním, aby viděl, že to není žádné mučení? Nebo třeba nejdřív do jídla namočit špičku (umytého!) prstu a dát mu ochutnat takhle? Nebo nezačínat se zeleninou (některým dětem ze začátku nechutná), ale zkusit třeba bílý jogurt oslazený troškou přesnídávky?

Tyhle fígle zkoušela moje kamarádka, která měla stejný problém. Malá se nakonec rozjedla někdy kolem 8. měsíce, tak ať sestra nezoufá, jestli synoveček dobře prospívá, není kam spěchat.

Pa, Dáša

• Nahlásit
  • Citovat
1084
26.8.03 21:27

Ahojky,

také doporučuju pauzu 1 týden. Měli jsme podobný problém. Pauza to vyřešila a dcera poté začala opět papkat. Známá kojila syna do 8 měsíců. Malý vše odmítal a chtěl také pouze mlíčko. Nyní papká až moc. Mám jednu radu, nikdy dítě do jídla nenutit. nepřinese to nic dobrého. Taky se nám jednou stalo, že jsme malé dávali lžičkou sirup na kašel, který nesnášela, takže to bylo za mučení. Potom nám začla odmítat cokoliv ze lžičky.

Ahojky

Ajka+Lenička (1 rok) ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
27.8.03 20:25

Ahojky,oběma Vám děkuji za rady,sestra zkouší vše možné,ale zatím pouze s malým úspěchem.Snad se situace zlepší.Ještě jednou moc dík.Jarka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
28.8.03 21:27

Ahojky,

mám stejný problém. Do šestého měsíce jsem jen kojila. Teď začínám s polívečkami a také pliveme, řveme a zavíráme pusinku. Dneska jsem udělala polívečku hodně tekutou a na radu kamarádek jsem ji osladila. Rekord - malej spapal asi 10 lžiček. |Tak to zkus také.

Pája

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama